Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lucula73
23. jan 2014

@aduskatt 😀 😀 😀
nemám slov...............ale dík,pochopila som 🙂 😀

aduskatt
23. jan 2014

@lucula73 no, ja som slov teda mala, ale radsej som si z 90% kusla do jazyka a vyplula sem len to publikovatelne🙂

blcha
23. jan 2014

dievcence tak sa tesim lebo sa vzdy stazujem ze ja nemam moc roboty ze moc casto nepeciem a zrazu drb mam tri torty na jeden den a dve z toho bude moja premiera s 3D idem robit hrocha autobus a potom len obycajnu kruhovu pat a mat ja viem ze vy tu v pohode zvladate 3torty ale ja vzdy len jednu robievam ale zobrala som to neako to snad dobojujem len bude od vas potrebovat fakt neake tie rady urcite 😉
a chcem sa spytat neaky overeny recept na dobru cokoladovu plnku lebo nechcu nic ovocne ja davam do kazdej torty ovocie ale ze ovcie nie ani dzem 😝 pre mna torta bez ovocia nieje torta ale ako chu tak spravim tak ak by ste mali dobry tip na cokoladovu plnku a aky mam k tomu spravit korpus aby to bolo chutne sem s nim 😉

blcha
23. jan 2014

neviem ci to tu uz niekto pisal ale buduci tyzden v lidli budu americke cukriky 😉

timuss
23. jan 2014

@blcha keď chcú čokoládu s čokoládou tak ja by som určite spravila čokoládový korpus a parížsky krém 🙂

michaela3011
23. jan 2014

baby moje zlate... mam dilemu 😀 nie, vlastne mam egrese, a neviem co snimi 😀 su zavarene... daju sa do niecoho pouzit??? mate nieco overene??? dakujem 🙂

macickarebeka
23. jan 2014

ste hnusne!☹ preco ste take zle?????????????????? kebyze mi nasa mudra majsterka mala so mnou trpezlivost a kebyze moja matka mi nekafre do remesla, tak by tie torty rovne boli! ale moja matka mi chce za kazdu cenu pomahat a stoji to za........................ lebo krem neurobi vtedy, ked ma, tym padom tortu musim robitb ez zachladenia, kedze je uz neskoro a silou mocou chce ona valkat marcipan, lenze ona od toho odbieha, amrcipan uschne a na torte sa trha!!!!!!!!!!!! takze nebyt moje matky, ktora sa do vsetkeho stara a nenecha ma robit si svoje veci samotnu a nedokaze pochopit, ze torta musi byt dostatocne vychladena a marcipan uschne ak ho necha len tak lezat. ttak by tie torty boli rovne! lebo neda sa potiahnut rovno torta, ked sa mi marcipan trha!
ste ma uz nasrali tak tu mate celu pravdu!

a nasa majsterka? ja zaostale decko som nieco nepochopila na prvýkrát a tak mi nedavala nic robit. Ona ako majsterka ma matt trpezlivost a ukazovat aj viackrát a nie potom ziacku odohnat............... tak to robilôa aj dalsim babam. jednej dokonc apovedala, z epreco nesla na osobitnu skolu, tehotnej spoluziacke vynadala, kvoli absenci........................... proste slava urobila svoje pri tejto osobe!

timuss
23. jan 2014

@aduskatt to vysvetlenie padlo vhod aj mne, aj ja som po obede ako @lucula73 tak asi preto nechápem 😉

macickarebeka
23. jan 2014

nechcela som tu pisat na majsterku, ktoru si napriek vsetkemu hlboko vazim ani na moju mamu, ktora mi chce silou mocou pomahat, ale vy ste ma donutili

aduskatt
23. jan 2014

@macickarebeka Ano, vsetci sme na vine okrem Teba.........a vyprosujem si, aby si nas tu nazyvala hnusnymi........nepaci sa Ti, nechod do tejto temy.....vsade inde hladas chyby, len nie u seba....

blcha
23. jan 2014

@michaela3011 ja davam egrese do ryzoveho nakypu 😉 ale ja ich mam tak rada ze by som to zozrala aj same 😎 a nemuseli by byt zle ani v torte ale to by som najskor vyskusala doma 😉
@timuss ani nechcu ze vsteko cokoladove len nic ovocne tak rozmyslam ze dam vanilkovy korpus a spravim cokopribynacika len by som do neho este pridala aj jednu cokoladu len neviem ci to bude dobre 😉myslite ze by to tak mohlo byt ?mne osobne najviac v torte chuti nieco svieze ovocne ale tak ja ju jest nebudem 😀 😀

aduskatt
23. jan 2014

@macickarebeka netvrd mi, ze Tvoja majsterka moze za to, ako vyzeraju Tvoje torty, lebo nema s Tebou trpezlivost. Tvoje torty su Tvoja praca, ona ich nema za Teba robit, ona TI ma dat navod, ako na to.....

macickarebeka
23. jan 2014

@aduskatt to neni pravda. nebyt matky a majsterky torty su rovne a vy ste tu na mna hnusne)!

aduskatt
23. jan 2014

@macickarebeka citujem Ta: ste hnusne............ Napisala si toto a nepisala si to az tak davno, aby si si nepamatala, co pises. A ano, velmi dobre si pamatam, ked si nas vo svojom blogu asi pred rokom dobre vsetky poohovarala, ake sme klamarky a podvodnicky, lebo vieme rovno potahovat..............si predstav, za asi 95% z nas za zadkom ziadnu majsterku nemalo, takze chyba asi v nej nebude.kazdopadne, zelam Ti pekny den a kedze som hnusna, tak na mna uz neraguj. Dakujem a zelam Ti krasny den.............mimochodom, miesto vypisovania toho, ake sme hnusne si mohla skusat potiahnut rovno dalsiu tortu.btw, na rovne potiahnutie staci aj pol hodka v chladnicke, takze by som sa nevyhovarala ani na to🙂

muffinka8
23. jan 2014

@mimcak áno, ja robím čoko krém len s mascarpone a väčšina chce k nemu banány a väčšina sa potom aj vracia lebo im to chutí.

timuss
23. jan 2014

@macickarebeka pokúsim sa odpovedať tak, aby si sa neurazila...za to, ako ťa vnímajú, môžeš len a len ty sama...ak tu píšeš nejaké pol vety a spomínaš tu nejakých ľudí, čo ti pomohli ale zároveň ich aj tak trošku očierňuješ, tak jasné, že si tu baby budú myslieť, že píšeš o nich a určite sa to niekoho aj dotkne...
ak máš problém s matkou, alebo s majsterkou a nechceš to tu rozoberať tak nemusíš...ale potom mlč úplne....alebo povedz mama mi do toho kafrala a takto to dopadlo...niekto tu tvoju mamu nepozná, niekto ju tu odsudzovať nebude....jedine ak ty sama....
a aká je tvoja majsterka je ďalšia vec, ale možno by si sa mohla spýtať samu seba, či nie si tiež tak trochu decko ešte, ako tu opisuješ svoju majsterku....

muffinka8
23. jan 2014

😀 😀 😀 ja sa dnes (a dúfam, že aj potom) radšej zdržím komentára 🙂 🙂

michaela3011
23. jan 2014

@blcha aj ja milujem egrese 😵 som si povodne myslela, ze ich zjem na posedenie 😀 v detstve sme si ich chodili trhat do jednej opustenej zahradky, dokial nam nepovedali, ze sa to tam hemzi hadmi 😕 😀 ale tieto su zavarane a pridu mi kysle na to aby som ich jedla samotne 😒 😀 zjedla som ich len par a potom som si povedala, ze ich do niecoho musim zakombinovat 😀 a tu nastal ten problem 😀 ale ty si mi ho pomohla vyriesit 😵 ryzovy nakyp spraviiiiim 😝 😀 cisto egresovy 😀 dakujem 😵

timuss
23. jan 2014

@blcha určite by to bolo dobré....a ešte by som možno skúsila navrhnúť napríklad karamelový krém, ten je tiež výborný, buď so salkom, alebo aj na spôsob pudingového krému len s extra karamelovým pudingom...
prípadne skombinovať s orieškami, alebo s orechovým korpusom...ovocné to nie je a chutí vynikajúco.... 😀

blcha
23. jan 2014

@michaela3011 ja pridavam do toho nakypu aj zavarane mandarinky lebo detom to tak chuti viac 😉
@timuss aj tato kombinacia moze byt dobra aj ked karamelovu som robila len slahacku a je vyborna mas aj neaky konkretny recep ak ano prosim ta napises mi?

michaela3011
23. jan 2014

@blcha ok, ok... pojdem dokupit suroviny a dokupim rovno aj tie mandarinky 😝 pomalicky zacinam slintat 😀 a to som povodne chcela robit cestoviny s nivovou omackou, kuracim mäskom a zasypat to riadnoz davkou kukurice 😀 ale dnes bude nakyp 😵 dllllho som ho nemala 😒 😵

meo
23. jan 2014

@macickarebeka Já jsem se nechtěla zapojovat, ale nedá mi to.
Prosim tě kolik ti je? Opravdu se chováš jako děcko, který viní za své neúspěchy svojí matku, mistrovou a ještě děvčata tady, ale jenom ty za nic nemůžeš. Prostě řekni matce, ať se ti do toho neplete, mistrovou asi nevyměníš a bude lepší když už zkušené děvčata tady necháš na pokoji. Radši běž na nějaký kurs potahování dortů a když ani pak ti to nepůjde, tak je čas se zamyslet, jestli s tím neskončit?

sticker
23. jan 2014

@aduskatt Adi čo si hodila na FB tie kufríky na veci, tak moje malé dostali od Ježiška 2 roky dozadu také na hračky 😀 A mňa vôbec nenapadlo, že by sa to hodilo aj pre mňa. Asi si to idem "požičať". Super nápad 😎

aduskatt
23. jan 2014

@sticker ja som to hned chcela a mam oranzovy na farby a floristicke potreba a zeleny na vykrajovacky, sablony a ostatny bordel🙂)

aduskatt
23. jan 2014

@sticker idem dumat, aky recept na kolac dam vecer na stranku, ked som vas uz navnadila😀

sticker
23. jan 2014

@aduskatt Presne tie dve farby majú malé 😀 😀 😀 Ale kupovala som to v Baumax-e 🙂 Idem skúsiť vyzistiť, ako moc ma majú rady a nevymenia za dačo 😀

sticker
23. jan 2014

@aduskatt No treba, treba.... ja čakám 😀

aduskatt
23. jan 2014

@sticker 🙂) predvcerom ste mali cheescake, tak dnes vymyslim nieco ine.mozno cokoladove🙂))

sticker
23. jan 2014

@aduskatt Áno, áno čokoládové 😵 😵 😵 😵 😵 Síce si trafila aj tým cheescake koláčom, ale čokoládové veci sú u mňa top 🙂

aduskatt
23. jan 2014

@sticker OK, tak na zelanie bude coko🙂)))