Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

alexis13
31. jan 2014

prooosimmm cim sa lepi aplikje ta jedla oplatka na tortu?? dakujeeeem

aduskatt
31. jan 2014

@alexis13 decor gel, piping gel alebo mozes aj medom

alexis13
31. jan 2014

@aduskatt to len potrem medom hmotu a nalepim?

aduskatt
31. jan 2014

@alexis13 tenuckou vrstvou medu a potom aj na oblatku tenunku vrstvu, osobne ale robim s piping gelom, takze ci sa to bude robit poholdne, netusim, ale baby robievaju v pripade nutnosti aj tak

jakelina
31. jan 2014

@tigri tvrdá je, ale když ji v rukách pomačkáš, tak změkne. Na klasický kulatý dort si vyválej tak těch 80 deka, nevím jak to máš vysoké a jaký průměr. Zbytek pak očisti a co je od krému vyhoď a zabal do sáčku.

tigri
31. jan 2014

@jakelina Priemer je 22 a vyska 7... vyvalkam teda tych 800g, dakujem

jakelina
31. jan 2014

@tigri nevím jak jsi v tom zdatná, čím víc hmoty vyválíš, tím líp se ti to bude potahovat. Ať se podaří 😉

79zuzana
31. jan 2014

@jakelina tak tento link som nemala vidiet, do polnoci som sa tam prehrabavala a uz aj nakupila...potom som este musela hodinku vysvetlovat manzelovi, ze ako vazne ja tie vsetky veci budem potrebovat 😀

tigri
31. jan 2014

@jakelina je to moj prvy pokus 😉 tak dam radsej viac

jakelina
31. jan 2014

@79zuzana 😀 😀 to ti věřím 😉

nika1985
31. jan 2014

@pipka ahoj ja som si pre taketo ucely zriadila ucet v m/bank je bez poplatku pouzivam ho len na internetove platby a da sa nadstavovat pred kazdym platenim aby ma niekto nevybielil 😉 a hlavne zriadila som si ho z domu. Iron man je super som zveava co s nim porobim ja jaj

mimcak
31. jan 2014

@mia114 ten koník je super.Mňa čaká o dva týždne a vôbec netuším ako naň.Keby aspoň mohol ležať 😠 ,ale nie musí stáť. 😠 . Maš formu,alebo si ho modelovala?

woman04
31. jan 2014

@jakelina na Aiexprese fičím aj ja..káble na tel.,obaly na mobily,dcéra si teraz objednala plnitelny dávkovac na parfem 🙂
a perfekné prívesky na náramok..sú fakt pekné..jeden tu stojí tak aj 20€,tam za 14ks platila 31€ 🙂

woman04
31. jan 2014

Divčatá,robili ste niekedy korpus prerezaný len na polovicu a medzi dve plnky miesto korpusu piškóty v niečom namočené??.ak áno.je to chutné a guľaté,alebo dlhé v prípade pozitívnej odpovede,ďakujeeem..nejak som neodhadla počet vajec a mám nízky korpus ...a piecť ďalší moc času nemám 😀

lucianak
31. jan 2014

@jakelina prosím ťa z toho aliexpress sa dá objednať za hocijakú sumu, či je tam nejaký limit, že za koľko minimálne treba spraviť objednávku? Neviem sa dopátrať.

woman04
31. jan 2014

@lucianak treba pozerať pri konkrétnom tovare..niekde je limitované sumou ,niekde počtom,niekde ničím 🙂

jakelina
31. jan 2014

@lucianak nad určitou částku se platí Dph a clo.

jakelina
31. jan 2014

@lucianak ale nevím jak to o přesně je. Ještě jsem nic velkého nekupovala

mia114
31. jan 2014

@mimcak dakujem, ja som ho modelovala 😵

79zuzana
31. jan 2014

Dievcata prosim o tapetku 😀 torta okruhla, jednoposchodova, pre dievcatko na jeden rok, ruzova a poriadne precackana ;) milujem robit torty pre cernochov 😀 Ale viem, ze vy mate stale perfektne napady. A ze k tomu potrebujem 50 cupcakes radsej pomlcala 😀

lucianak
31. jan 2014

@woman04
@jakelina Ďakujem baby 😉

sikag
31. jan 2014

@maya30 a ty cim mazes tortu pod potah? robis to tak ze ju chladis opacne na papieri ako si pisala? v poslednom case mas krasne hranate torticky. a potahujes smartom?
@mysiatkoo prosim ta kolko susis krajky? uz som ju dlho nerobila a zabudla som si poznacit.... a farbis praskovou radsej ako gelovkou? alebo je to jedno?

maya30
31. jan 2014

@sikag ja som zacala davat ganaz - smotana+cokolada v pomere 1:2 podla postupu od @mysiatkoo , chladim ju dole hlavou a potom otocim a veru odvtedy mam ovela rovnejsie torty...teraz som ganasovala aj krivu tortu, ale to chce este trochu cviku 😉 a potahujem zasadne s mmf 😀 uz som na nu zvyknuta a samozrejme aj cenovo vychadza najlepsie

ajka82
31. jan 2014

jedna cokoladova ...ostatne tento vikend zrusene kvoli chorobe a necakanej robote a som aj rada, lebo som asi nieco zle dojedla, co som mala poodkladane par dni v chladnicke, aj ked vyzeralo vsetko OK a tak ma boli zaludok, ze nemozem ani stat...take krce mam 😖 ...len chvilkove upokojenie po tabletke a probiotikach...a hlavne, ze detom nic neni...a ja sa musim naucit, ze nemam byt dojizdak 😅
zadanie nieco pre 20 ludi, nemusi to vyzerat, hlavne ze bude chutit aby som mal co ponuknut cca 20 ludom 😎 po dlhych otazkach,...moze byt nieco do cokoladova 😝

chvapilu
31. jan 2014

krásný večer děkuji za pochvalu minulého dortíku a dnes přikládám můj první traktůrek

luciahromadkova
31. jan 2014

@woman04 ano robila, torta ako tiramisu... 😉

woman04
31. jan 2014

@luciahromadkova ďakujem,už je chladničke,dala som piškóty namočené v malinovom sirupe,kávu som nechcela,je to pre dieťa...a plnka parížsky s mascarpone a maliny 😉 asi budem do rána hore 😀

nika1985
31. jan 2014

Tak nieco dokoncene a este ma caka jedna ale az na nedelu.Celozrnny coko korpus,parizska slahacka,banany/ celozrnny mramorak,pribinak lesne ovocie boli to len 20tky

sikag
31. jan 2014

@maya30 vaaaazne? ganache vychadza dost draho, alebo pouzivas veci z lidl? ja som to raz skusila, ale mi to velmi nevyslo. a za to mmf ta obdivujem pri tolkych tortach, este si to zarabat....