Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

adrika202
3. feb 2014

@daja55 Ďakujem , no ide to celkom rychlo,ja bysom uz tak rada nejaku inu angry ale stale mi poslu predlohu...

vlada111
3. feb 2014

@mamcas držím palce a ďakujem za pochvalu. No k dokonalosti by som sa rada priblížila 😉

vlada111
3. feb 2014

@sikag no nenamaľovala by som to, hmotu nejako pricapím 😀 😀 😀

vlada111
3. feb 2014

@mamcas skôr by som dala asi orechovú plnku 😉

artepf
3. feb 2014

ahoj holky, opožděně přidávám svoje dorty za minulý víkend a chválím ty vaše, teď to vypadá jen na jeden a zatím jsem rozhodnutá žádný jiný nevzít, jsem už docela unavená 😖

mimcak
4. feb 2014

@artepf krásne tortičky. Ten práškovač je super. A ten dino waaaaw prosím ťa ako si ho dokázala takto urobiť.? Ja som včera do noci 3 hod.robila dinosaura.Myslíš,že som aj nejakého urobila? Houby švacla som tu hmotu znova do sáčku a šla spať. Takže som zvedavá ako ich urobím.Dnes musím skúšať znova.Takže sa nabíjam energiou. 😀

maca77
4. feb 2014

ahojte
baby neviete mi povedať, ako cenovo vychádzajú tieto torty?

http://www.isknet.eu/torta.php?torta=115

totiž niekto si myslí že takéto torty urobím za 9€/kg ... 😝 😅

aduskatt
4. feb 2014

@maca77 ved urob 9 za kilo a plus si nechaj zaplatit cas straveny malovanim🙂

maca77
4. feb 2014

@aduskatt ale netuším koľko €/hod? 😅

pristela
4. feb 2014

ach ženy , niekedy mam chut s tym tak praštiť 😠 sa mi nedarilo vcera vyslahat pariz ani za šlaka, ani zachraniť ničím 😠 , takze dnes rano fujazd s deckami do skoly, tam rychlo kupit šlahačku+čoko, no a mala som 2,5hod na uvarenie parížskej, zachladenie , naplnenie, a ocokoladovanie celej torty ...258tisíc vrasok a o stovku viac šedivých vlasov mi pribudlooooo, vsak tak aj tortusa vypada, chceli len obycaj ze len na maly plech , ziadne ozdoby ani potah ani nic, som si "vylepsila " pleť , farbu vlasov 😀 a brutál zarobila 😀 😀 bo torta s parizom a coko okolo ani váhu nemá , že by sa mi aspon ten nákup vratil 😝 este že to je kamoske , mi to tak nedriape nervy 😉 to beriem ako do rodiny keby sla 😵

pristela
4. feb 2014

@maca77 fuuuha, neviem aka si zdatna a rychla v malovani , ale tieto 2D miestami 3D obrazky su casovo hodne pracne a zdlhave 😕 ale 9€ za kg rozhodne nie , uz aj tak usetria na váhe kedze 2D obrazok bude mat lahsiu vahu než keby modelujes postavicku

maca77
4. feb 2014

@pristela ved práve, už som čo to maľovala a viem že je to časovo náročné... ešte aj ten dino nie je celkom 2D, lebo je tiež trochu aj modelovaný ... preto som chcela poradiť s cenou ... a tá by ich hádam od toho odlákala 😀

halienka
4. feb 2014

@maca77 no ba práve im zavaľ, že tieto torty sa robia po 12 E za kilo 😀 bo to je už tak trochu umenie, také dačo vyrobiť a nie len toj dáky koláčik upiecť a pricapiť pár kvietkov formičkou povykrajovaných, čo zvládne hocikto. Tam môžu chcieť po 9 E za kilo, nie pri tomto. Tí ľudia sú neskutoční, nech si idú pýtať mercedes za 1000 E 😀 či im ho dajú 😀

mojmacik
4. feb 2014

@maca77 ....ze zadarmoooo...ja by som taku vooooobec nerobila 🙂

mojmacik
4. feb 2014

@vlada111 ariel.....placeeeeem taka nadhernaaaaa....aj ja chcem takeeee 🙂 🙂 🙂 juuuuj ako by sa jej baby potesili

vlada111
4. feb 2014

@mojmacik neblázni, ale ďakujem 😉

vlada111
4. feb 2014

@artepf máš ich krásne, super

mojmacik
4. feb 2014

a este jedna moja prva lienocka...len mojim deckam sa nepacili zubate usta 🙂 ....ale oslavenkyna bola z nej nadsena .....a teraz su na rade pre mojich krpanov k ich prvemu okruhlemu vyrociu 5 rokov

pipka
4. feb 2014

@pristela a kde je foto toho cokoskvostu? ja uz sa trasiem, ked ty napises, ze nic moc 😅 🙄 tak mne tu porad sanka pada 😅 😅 😝 😀

pipka
4. feb 2014

@maca77 tak moja...toto ani naahodou za 9€ / kilo co si blaaazon? 😕 😅
prisaaaamfakt toto teda ja bych nerobila...pre mna este narocnejsie ako modelovanie...ja by som teda takehoto dina nedala do smrti 😅 😝
a keby to cistou nahodou a nedopatrenim raz chcelo moje vlastne dieta, tak mu to (tiez nedopatrenim) vytlciem z hlavy 😅 😀 😀 😝 alebo ho ukecam az k promocii a uz teraz na tom zacnem makat 😅 😀 😀 😅 😝

mojmacik
4. feb 2014

...dnes som sa rozbehla s prispevkami 🙂 ludkovia pomoc...tema uffff zralok ale k 1. a 3. narodkam ...to su bracekovci

lokalistin
4. feb 2014

@jakelina Majka, ked si robila tu barbie v com si piekla? davala si nohy dole, ci aj s nohami?

maya30
4. feb 2014

@artepf krasne a to lietadielko je top 😵

henikav
4. feb 2014

ahojte sikulky, robili ste uz niektora vevericku? Ak nahodou ano, hodte mi prosim fotku, este lepsie nejaky postup keby sa nasiel. Dakujem 😉

lokalistin
4. feb 2014

@maya30 a nepacil by sa ti viacej stencil? http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/stencil-b... ja som tu formu mala a predala a este dokonca jedna baba robila kabelku,ze si dala vytlacit vzor na fondant a tym to obalila a bolo to krasne

maya30
4. feb 2014

@lokalistin ja mam robit tuto tortisko a v tej forme by presne vsetko malo byt aj zips...a na stencils nemam dobru spomienku, raz som ho skrabala z 3poschodovej svadobky dole a odvtedy ee 😀

maca77
4. feb 2014

@pipka @mojmacik @halienka som si myslela že poviem, že 15€ za kilo a hned by bol pokoj 😀

lokalistin
4. feb 2014

@maya30 ja som ten zips na tej silikonke mala uplne otrasny, ale zvysok sa dal, trosku sa mi lamali tie znaky,ale asi to chce len cvik

halienka
4. feb 2014

@maca77 no kľudne povedz, ak to tak cítiš 😉 Prinajhoršom ak to aj budeš musieť robiť, tak to aspoń bude stáť za to 😀 😀

jakelina
4. feb 2014

@lokalistin měla jsem ji i s nohama a pekla jsem ve dvou formách menší a větší a ořezala.