Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

woman04
11. feb 2014

@pristela 😀 😀 😀 😀 môj človek 🙂

pipka
11. feb 2014

@akzuzs naco taku tortu 😅 ja by som im ten pekac buchiet upiekla 😀 😀 😀 😎 😎 😎 😝

pristela
11. feb 2014

@pipka žena moja upeeeec miiiiii, a posli postou, prosiiiim , aj na kolienka si klaknem aj posluchat chvilku budem , ananas nakupim 😀 😀 😀 😀 len to dobre zabal aby mi to postarky nevyňuchali 😀 😀 😀

akzuzs
11. feb 2014

@pipka no máš pravdu 😀 😀 😀 a najlepšie je že mi teraz volali že nie tenpekáč ale že asi skôr mysu s buchtami na pare. A vraj si mám vbrať čo sa mi bude robiť lepšie či mysu s buchtami alebo hrniec s polievkou. Ešte že mi dali na výber. "Z kaluže do blata la-la-laaaaaa" 😀 😀 😀 😀 😀

akzuzs
11. feb 2014

@pristela aj Ty aj ja ale po vianociach to sladkééééé už nieeeeeeeeeeeee. Každý deň si poviem večer že od zajtra sladké nejem ale asi by som si dala povedať s tými buchtami 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

pristela
11. feb 2014

@akzuzs joooj, tak pre mna mozes aj parene buchtyyy, ooo, toto ze ake tyranie 😅 😅 😅 no ja som sa malinko zatla , cez vianoce som dokonca schudla 😵 😵 stacilo len doma nepiect a objednat si koláčiky od najlepsej cukrarky v okolí 😵 😵 /Dadkaneviemakečíslo 😀 😀 / trebalo ale odolat a neobjednat extrem kg len tak pre oko 😀 😀 no a zacala som hula hopovat 😀 a robit tie smoothies 😵 😵/ale top tak len 1-2 pohare denne-zas neprehanam 😀/ a ono sa to drzi stale v normale, aj slaninka z brucha ubuda, malo ale predsa 😀 ja bych umrela bez sladkeho ☹ ☹ ☹
ale inak k teme, ja myslim ze tie buchty niesu tazke, ja by som normal upiekla v kruhovej forme , naplnila a pak len hore nozikom vyrezala take kopceky , alebo puncovinou urobila kopceky ako buchty,po bokoch tiez akoze je ich viac na sebe aby nebola torta nizky, potiahla , posypala normal cukrom z makom 😀 a hotofka, okolo dole by som dala pas potahovky ako tanier, troska na krajoch dala hore aby to vypadalo fakt ako tanier a okolo "prehodila " este nejaku taku bielu červenu karovanu utierku , aaaalebo este jednoduchsie, dala by som ich do košíku akoze su zabalene na piknik 😉 a po bokoch by miestami pretrcala tiez taka utierocka

adrika202
11. feb 2014

valentinske..mala som suťaž na svojej tortárskej stránke tak to su vyherne 🙂 len take mini

dadulka271
11. feb 2014

Babulky potrebujem poradit aku tortu upiect 3 ročnemu chlapcovi je to vraj namne ale nič ma nenapada a modelovat moc nestihnem prosiiiim poradte mi dakujem ☹

timuss
11. feb 2014

@blcha ten parížsky krém aby nebol moc jemný pre zákazníkov? alebo ako to myslíš? lebo podľa mňa sa s tým krémom robí perfektne, a to som naozaj len začiatočník....ale robím so 40%-nou smotanou...ale ak dáš stužovač alebo Creme olé určite to bude v pohode...
čokoládový krém robím ešte z pudingu a masla, ale nemyslím si, že by bol o moc tuhší, ako parížsky 😉

timuss
11. feb 2014

@dadulka271 niečo s vláčikom? alebo autíčkami? myslím niečo jednoduché, nie z niektorej rozprávky, auto alebo vláčik sa modeluje celkom ľahko podľa mňa...a nemusí to byť modelované, môžeš aj vyrezávať 🙂

janulabj
11. feb 2014

Prosííím o pomoc, teda radu
žienky ak robite muffiny, mam napečeno, vy ten vrch zrezavate?a čo davate pod to aby na tom mmf držal?

dakujem pekne za odpovede

sticker
11. feb 2014

@janulabj Ak ich nemáš rovné, tak zrež. A ja som dávala trochu nutely pod mmf 🙂

dadulka271
11. feb 2014

@timuss dakujeeem no neviem nemam ani predstavu čo 😒

lifinka
11. feb 2014

ahojky holky, přidávám dva víkendové dorty, knihu jsem dělala poprvé a byla pro moji maminku k narozeninám 😉

moma
11. feb 2014

dievčatá ako robíte muffiny, aby boli také rovnejšie aby sa dali ľahšie ozdobiť?
Ja som už skúsila kopec receptov, ale všetky mi narástli vysoké a prípadne aj praskli navrchu.
Mám pocit, že som tu raz videla receptík, ale neviem ho nájsť, poradíte? Ďakujem

lifinka
11. feb 2014

@janulabj i já dávala nutelu 😉

lifinka
11. feb 2014

@dadulka271 a co třeba když nemáš moc času na modelování krtečka? Ten je rychlý??? 🙂

dadulka271
11. feb 2014

@lifinka toho som ešte nerobila musim pozriet postup 🙂 ale dakujem

lokalistin
11. feb 2014

@halienka tak tetule sa clen pacil(aj ked sa moc nepodoba) takze bude taka torta, uvidim jak to dopadne, dneska mam uz mekac za sebou a teraz som v druhej robote a zaspavam pri mikroskope 😉

lokalistin
11. feb 2014

@moma pozri v teme recepty Zdenka tam davala recept aj s fotkou na robne muffiny

lokalistin
11. feb 2014

@dadulka271 nas maly trojrocny zerie piratov a rytierov dostal na vianoce navlecky poratske hned mu ich musela mama oprat a v posteli sa s kazdym jednym rozpraval 😉

pavlina2222
11. feb 2014

ahojte, potrebovala by som poradiť... mohli by ste mi prosim pomoct cim ocistujete potahovu hmotu ked ju vyvalkate na solamile a potom ju natiahnete na tortu? vzdy mi na nom zostane biele od solamilu a neveim cit to dat dole... ked to otriem cukrovou vodou, tak sa to topi a nie je to pekne.... Prosím pomozte mi 🙂

mrka2
11. feb 2014

@pavlina2222 valkam vacsinou na gumenom obruse,kde sa to az tak nelepi a fakt davam toho minimum a ked uz nieco aj na hmote ostane,tak ometiem to so stetcom.

mrka2
11. feb 2014

ahojte. pridam svoje z min.tyzdna...

inak cim viac ide vsetko hore, tym chcu ludia tortu vacsiu a za menej penazi mi to tak pride... mala som tot objednavku na poschodovu, milion postaviciek (mohla mat tak 6 kil - aj viac) do 25 eur aby som urobila 😕 achhhh 🙄

pavlina2222
11. feb 2014

@mrka2 tak mne sa potahovka zvykne lepit aj na valcek... asi to bude tym ze mam dreveny, ci nie?

mirinecka
11. feb 2014

@pavlina2222 ja používam drevený a smartflex, a nič sa nelepí ani nepodsýpam 🙂

sticker
11. feb 2014

@pavlina2222 Ja tiež robím iba na stole, príp. linke a teda pri čiernej poťahovke to bola hrôza 😒 Ani štetcom mi to nešlo, tak som to prvýkrát v živote potierala olejom, ale teda nebola som s tým stotožnená. Dúfam, že to už nebudem musieť..... A valček mám aj drevený aj nedrevený 😀 Asi by to chcelo poriadnu podložku, lenže všetky sa mi zdajú byť malé nato akú veľkú hmotu si vaľkám na potiahnutie 😒

sticker
11. feb 2014

@mirinecka A robíš na podložke? Lebo mne sa lepí aj smart, aj cukríková ☹

jakelina
11. feb 2014

Já válím na silikonové podložce a jde to dobře a váleček mám dřevěný

nellynka
11. feb 2014

@pavlina2222 ked mozem svoju skusenost. Ja to cistim bielym alkoholom, len tak hubkou ocistim, pripadne stetcom namocenym v nom. Alkohol sa odpari a pekne to vyschne. Zabera to na MMF ale smartflex si ocistim len velmi opatrne, lebo potom makkne.