Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
15. feb 2014

@halienka tá je krásna

vlada111
15. feb 2014

@ivkaivka supeeer, a ten slimák je geniálny 😀

luciahromadkova
15. feb 2014

@pipka kostymy... vies co chce byt nas samo? na karnevale zas len ten smetiar... ma klepne... ale lepsie ako spiderman a podobne...
tak som kupila cervene tricko, este musim namalovat tych olo panakov len neviem ako to zvladnem, nikdy som na textil nemalovala.... monterky detske mam, rukavice pracovne tiez a ma take farebne tasky na odpadky plastove a smetiarske auto a je to...

luciahromadkova
15. feb 2014

idem pokukat a tu je ta moja... po dlhej dobe....inspiracia od lorny , pacila sa mi a zadalo sa mi to popri praci aj casovo stihnut....
foto zas na prd, uz kupim ten fotak, lebo mobilom....
torta bola na oslavu mojej tety....
a zistila som v noci, aj ked som isla spat 2:30, ze pre mna nesmierny relax popri praci.... ano bola som unavena ale oddychla som si psychicky z roboty

lenuliatko
15. feb 2014

@pristela no tá torta s mackom je prekráááásna, úžasne zladená, milá, škoda rozkrájať 🙂

79zuzana
15. feb 2014

@artepf krasne torticky, prosim ta, ako si tienovala tie zeleno ruzove? Pouzivas airbrush?

pipka
15. feb 2014

@luciahromadkova 😀 😀 😀 😀 😀 a nezabudni mu reflexnu vest dat 😉 😀 😀 😀

wendy_
15. feb 2014

Zdravim vsechny zkusene cukrarky. A prosim o radu. Zacatkem ledna jsem delala synovi prvni dortik potahovany fondanem. Jelikoz jsem nemela odhad, kolik ho budu potrebovat, tak mi vcelku dosti fondanu zbylo. Chci zeptat, jak dlouho vydrzi ( jiz je obarvene, nevim, jestli to nema vliv). Za mesic ma mala narozeniny, tak jestli ho mohu pouzit. Diky za odpovedi. 🙂

pipka
15. feb 2014

@wendy_ urcite vydrzi 😉 len ho skladuj dobre zabaleny v igelite aby sa k nemu nedostal vzduch, niekde v spajzke, nie v chladnicke 😉

luciahromadkova
15. feb 2014

@pipka ano mame 😀 😀 😀

wendy_
15. feb 2014

@pipka tak super 🙂, diky moc

verbova
15. feb 2014

ja ešte zabalím do potravinárskej fólie a až tak do igelitového sáčku, nie do mikrotenového a vydrží aj oveľa dlhšie ako mesiac ...

michaela3011
15. feb 2014

kocky, moja kolegyna ma u mna objednanu tortu.. . 3D pocitac... a dnes z nej vyletelo, ze do 15€ 😅 tak hovorim, jasneeee moja, spravim ti 😅 😀 ze to bude jakeee pidi pidaveee???!!! 😀 ale aspon si vyskusam recepty na novy korpus a krem 😀 inak by som jej asi poradila stranky o peceni a nech si spravi sama 😀 😠

lokalistin
16. feb 2014

@ivkaivka krasne, ten havo je neskutocny, moc pekny

lokalistin
16. feb 2014

@blcha dakujem aj Vam vsetkym moc dakujem za pacitka <3

ajka82
16. feb 2014

aaa, asi sa idem zahrabat... a to mi este v piatok zrusili torticku na nedelu, ze oslavekyna je chora a statocne teplotuje... 🙂 trosku tapetky 😅 😝 ...tu s foto mi volala znama, ze vie ze mam toho vela(lebo hrad som robila jej kamaratke a ona ho dohadzovala), ale ze bola v jednej nemenovanej cukrarni ale ze pristup uplne nevhodny, neochota, ...tak ze ci jej aspon neupeciem, ze ona si to na tortu aj sama nalepi, tak som ju neodmietla a aj obrazok som povedala nech prinesie, ze len jednoducho rychlo urobim...no a ta posledna...akoze po potiahnuti 4,5 hodin robota 🙄 😲 vsetko rucne vyrezavala okrem kvetinky patlistka...alebo teda za pomoci kruhovych vykrajovaciek a dorezavala som, lebo som dostala nakres ako ma torticka vyzerat vrchu a foto torty podla ktorej kvetinky robit, lebo na nakrese boli zjednodusene 🤐

artepf
16. feb 2014

@79zuzana jj, používám airbrush 😉 , teď skoro na každý dort, vyhovuje mi to, že potáhnu neobarveným marcipánem, odřežu a zbyde mi na jakýkoli jiný dort 🙂 , dřív mi zbyly kusy obarvenýho , který se mi třeba na druhý dort vůbec nehodil. a tím, že používám montanu (mléčný marcipán), tak ten nemá moc dlouhou trvanlivost a je mi líto toho tolik potom vyhazovat 😖

mariuskaa
16. feb 2014

Ahojte. Ja nepeciem ale znama ano.
Na inšpiráciu dávam aj jej stránku.
http://m.glacecakestudio.com/#!Collections|000

halienka
16. feb 2014

@lokalistin no náhodou rytier Mike úplne v pohodičke vyzerá ako rytier Mike 🙂 a perfektné hradby, proste tortička fajná, zákazníčka bola isti spokojná 😉 😵 😵 😎

kepassa
16. feb 2014

@muffinka8 dakujem za tip nemam s nim ziadnu skusenost, okrem kupovaneho dr. etker /alebo ako sa pise/ a domaceho zo suseneho mlieka som s inym zatial nepotahovala ale v oboch pripadoch to bolo hrozne..prveho bolo malo a druhy bol lamavy lepkavy....ten juno je aj na zeleznicnej stanici nie? tak sa mi mari tam sme raz nasli cisto nahodou na krstiny taku ozdobu na krstiny - babatko spiace s holou ritkou 🙂 a myslim, ze tam predavali aj K2 hmotu...tak neviem to je zas nieco ine? 😕 😀 a s tym smartflexom sa robi najjednoduchsie?

muffinka8
16. feb 2014

@kepassa ja poznám len tu predajňu na Furči, tam toho majú najviac. K2 je vraj mäkké. Smartflex tu používa veľa ľudí a všetci sú spokojní. Netreba to ničím podsýpať. Ak vaľkám malé časti na nejaké ozdoby a chcem to na tenúčko tak vaľkám cez sáčok. Robia sa z toho dobre aj postavičky, aj kvety. Na prvý dotyk je tá hmota tvrdá ako kameň, ale teplom rúk sa krásne spracuje. Ak chceš farby ako čierna a červená tak na farbenie sú najlepšie Extra gélové farby (a obyč. gélovou nedostaneš sýty odtieň) alebo potom klasika práškové farby, ktoré rozmiešaš v trochu alkoholu.

ajka82
16. feb 2014

babulky, krasne torticky ste porobili 😵 a som bola prekvapena kolko som nepozerala temu 😅 musim sa polepsit a aj docitat, nie len fotky popozerat 😝

mysiatkoo
16. feb 2014

@lokalistin nie som na svojom kompe a tu nemam picasu, tak sa na to skusim vecer mrknut a poslem ti IP

ivkaivka
16. feb 2014

@vlada111 je to vraj nejaký turbo-slimák :D Bola to torta pre syna veľmi dobrého kamaráta, ktorý nás zásobuje oblečením :D bola to taká ďakovačka :D

maya30
16. feb 2014

ahojte, tak fotky uz mam pokope...taka som nespokojna tento tyzden ☹ ta torta s pokryvacom vyzera akoby strecha v strede klesla, postavicka mala byt tucnejsia (vobec neviem o koho ide, presny opis nedali) no a ta s bezcom je ta co sa zdala byt mala, navyse ten bezec stoji len na jednej nohe,aj to ohnutej, susila som ho podopreteho a na torte som zistila ze sam stat nebude, tak som mu musela do zadku pichnut spajdlu, viete si predstavit ako blbo to vyzera 😒 no proste to tentokrat nebolo ono, aj chut mi to zobralo, postavicky robim rada, ale tolko vela a v takych narocnych pozach, to nie... dufam ze sa z toho vyspim a ide sa dalej 😉

maya30
16. feb 2014

@pipka ten tvoj lolek a bolek je perfektny, postavicky presne akurat, a pekna tmava zelena na potahu, to je aky odtien ?

pipka
16. feb 2014

@maya30 jeeej dakujem, no mne sa zdali, ze ta velkost az tak nezodpoveda 😅 ale uz asi moc kritickym okom kukam 😀 😉 ale mozno len tym, ze sedia..keby stali...no neviem neviem 😅 😅 😅 😀

zelena je klasika leaf green, listova zelena wilton ale šprtla som tam na šparatko aj hnedej maron tiez wilton 😉

maya30
16. feb 2014

@pipka jaj tak to mas namiesane farby...ja neviem natrafit na nejaku origos tmavu

pipka
16. feb 2014

@maya30 kraaasne su vsetky tie tvoje torty, ja nechapem, co sa tebe nezda 😕 😅 😀 😀 ved ten bezec je doknalyyy 😉 aj ta strecha 😉 a ten zralok...nemaaam slov, krasa 😎 😎 aj ta Minnie...moja Hanka tu len vzdycha 😀 😀 😅 som jej na rovinu vysvetlila, ze teda takuto jej ja nikdy nespravim 😀 😀 maximaaalne sediacu 😀 😅 😀

pipka
16. feb 2014

@maya30 noo, ale to ja tak miesam moja, ze "vod voka" 😅 😅 alebo zmiesam zbytky vsetkeho co mi do zelena doma ostalo z minulych torticiek, a popripade nakoniec este dodam gelovky a dofarbim...ja vacsinou miesam 😅 😅
ja snad klasika jeden odtien pouzivam tak raz za mesiac 😉