Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sticker
5. mar 2014

@mysiatkoo So všetkými... Mne ani nepadne. Napr. dnes ten mramorový som sa tešila, aký je pekný vysoký kým bol v trúbe, až keď som ho vytiahla som si uvedomila, že síce je skoro zarovno formou, ale aj tak je to málo.....

olinka306
5. mar 2014

@aduskatt
@mishulle zienky dakujem vam za radu 🙂

mishulle
5. mar 2014

tady mám poslední růže co jsem dělala, poraďte co změnit, krom toho, že tenčí hmotu

jakelina
5. mar 2014

@mishulle ten středový kužílek obal dvěma lístky proti sobě, aby nebyl vůbec vidět.
Já lepím kolečka na kužílek, od nejmenšího po největší. Lepím to tak vzdušně, aby vypadala přirozeně. Nijak víc to neumím popsat. 😒

aduskatt
5. mar 2014

@mishulle ja robim stredovy kuzel a na ten potom lepism jednotlive listky tak, ze do jedneho zabalim kuzel, potom oproti nemu dam druhy a potom davam dokolecka tak, ze sa prekryvaju......juj, ja to neviem napisat.......to treba vidiet, ale proste robim kuzel

mysiatkoo
5. mar 2014

@sticker aku vysoku mas formu?

mysiatkoo
5. mar 2014

@mishulle http://www.youtube.com/results?search_query=gum... skus pozriet videa, to sa naozaj zle popisuje 😉

pristela
5. mar 2014

@mishulle och 😕 ja robim ruze podla seba asi 3rozne sposoby dokopy 😕 moje opisy...... no dam ti tu obrazok jedneho postupu z netu , podla ktoreho vlastne robim stred ale ukladam to tam po jednom , nie ako oni si to dali dokopy a len namotali na tu slzicku, prosto po jednom ich tak zakladam do seba, tie vacsie lupienky co tam oni sparadlom ohybaju, tak tie si zvyknem kruh hmoty stensit /ale len polovicu / a polozim si ho na umelu lyzicku a ako previsa to stensene len to prstami "zohnem" dole pod lyzicu a necham chvilku tvrdnut nie uplne len aby to drzalo tvar a dalo sa s tym este hybat ked to lepim na ruzu. Ruze mam postavene na takych kotulkach z nití, tych velkych 😅 a zakazdym ked uz su uhnute lístky si tu ruzu obmotam alobalom alebo kuchynskou papierovou utierkou, aby stihli aspon trosku zatuhnut prilepene listky v tvare aky chcem a nepadli uplne dole , ja ti skusim najst obarazky bo vysvetlujem ako...... 😕
ach som v rychlosti nasla len toto s tymi lyzickami , len mne to prevísa viac , jemu tam skoro viobec 😝 https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1015258..., ruza je naozaj lahucka , netreba sa jej bat, mozno treba skor vidiet na vlastne oci a aby ta aj niekto viedol

jakelina
5. mar 2014

@pristela synátorovi vše nej přejeme 😉

jaroska
5. mar 2014

@anibas dakujem 🙂

vlada111
5. mar 2014

@pristela ja náhodou tú mrkvovú môžem, robievam. Len si fakt neviem do nej predstaviť žiadne ovocie. Černice by boli od veci?

mishulle
5. mar 2014

díky moc holky, snad to nějak zmáknu, asi se zbytečně trápim, příbuzenstvo mi vždycky dorty vychvaluje do nebes, ale já mám osobí snahu a potřebu se lepšit, chápejte 🙂

dada2007
5. mar 2014

baby, prosím vás......včera večer som omylom kúpila T650 a nie 00extra.....hladkej múky......a to 30 kilooooooooooov 😕 😕 😕 😕 😕 používate/použili ste ju už na korpusy? je to vhodné?
dakujééééééééééém

artepf
5. mar 2014

ahoj holky, potřebovala bych od vás pomoc, mám dělat dvoupatrový dort pro chlapa ke 40tinám s tím, že má rád ženy, alkohol a Depeche Mode a fakt nemám vůbec žádný nápad, co s tím 😢 , nemáte prosím prosím nějaké inspirace? MOC MOC DÍKY 🙂

halienka
5. mar 2014

@artepf no to už len musí byť za chlapa 😝 😀 ja by som mu tam vymodelovala polonahú ženskú, ktorá chlasce pivo a torta by bola celá čierna a po nej popísané depeche mode alebo tuším mali aj nejaký znak, tak také čosi 😀 a po torte by boli všade buď malé krígle piva alebo tie vrchnáčky z piva alebo nejaké značky alkoholu 😀

nika1985
5. mar 2014

@dada2007 nemas blok ze by ti to vymenili ja som s takej robila iba klasika kolace pre nas korpus som neskusala. Ale myslim ze to nejako nevadi ja nepouzivam 00 muku vacsinou davam z lidla a ta ma ine cislo a peciem aj z celozrnej presne vsetko podla receptu len muku zmenim a v pohode vzdy vyrastie a sprava sa rovnako.

dada2007
5. mar 2014

@nika1985 už mi @pristela napísala, že to je OK. Ja som sa celkom sekla, lebo som sa ponáhlala.....moja mamina používa iba tú na pečenie chlebíka ......a jej som brala tiež. No nevadí......budem skušať 😀

mishulle
5. mar 2014

@artepf nevím, udělala bych obdélníkový dort, na kterém by ležela ženská nahoře bez v kalhotkách s nějakym logem depeche mode, nebo tak něco a vedle ní flaška

ikula2
5. mar 2014

@lj1984 ja by som povedala ze bielkova, alebo aj to co ide na krajky by sa mozno dalo

sticker
5. mar 2014

@mysiatkoo Prepáč, že až teraz, pokúšala som sa o ruže... No formu mám vysokú cca 7cm, to je tá obdĺžniková, srdcová má tiež tak necelých 7cm.
Inak, keď som piekla ten acidkový, tak ten sa má pri 180, lenže mne pri takej teplote začne prihárať spodok, tak som musela ubrať a aj sa dlhšie logicky piekol, no aj tak som trochu zo spodu musela zrezať 😒 To by chcelo novú trúbu, no ale na tú som asi málo poslúchala ešte 😅 😝 😀

staankaa1
5. mar 2014

chcela by som sa opytat podla coho viete kolko vajec dat do akej formy lebo minule som piekla cokoladovy korpus(moj prvy) zo 6 vajec do formy 24x24cm bol celkom vysoky ale som myslela ze bude vyssi..ked pridam este jedno vajce treba pridat aj ostatne suroviny este ci staci to vajce.. dakujem za rady

jakelina
5. mar 2014

@staankaa1 rozpočítej si všechny suroviny na jedno vajíčko a pak násob a podle toho budeš vědět kolik čeho. Když přidáš vejce, tak i to ostatní 😉

staankaa1
5. mar 2014

a to si mam ako rozpocitat na jedno vajicko myslis napr.ked je v recepte 240g cukru na 6 vajec to znamena ze na jedno vajce je to 40g a ked dam vajicok 7ks tak cukru dam 280g atd..dobre tomu rozumiem? a podla coho viem kolko vajec do akej formy mam dat aby som toho nemala malo?
@jakelina

jakelina
5. mar 2014

@staankaa1 ano, podělíš suroviny počtem vajíček a vyjde ti kolik je na jedno. Já nevím jaký korpus pečeš, ale já už u těch forem co doma mám vím z kolika péct a přišla jsem na to metodou pokus omyl. Když jsem upekla nízký, tak jsem věděla, že příště mám třeba dvě vajíčka přidat. Většinou ušlehám o něco víc těsta a pak trochu dám péct do trouby ke korpusu v nějaké misce nerezové a doma to sní a nebo použiju na drobečky k máslu na obmazání dortu.

staankaa1
5. mar 2014

@jakelina dakujem tak to budem aj ja tak skusat a z kremom to robis ako aby si ho mala dost ci tiez radsej spravis viac a ked ostane tak skonzumujete..🙂

sticker
5. mar 2014

@lawli Prosím ťa, ty si písala, že farbu dávaš do rozpustených cukríkov ešte pred cukrom... Ako vieš, koľko jej tam dať? 😅 Či už to máš tak v oku, že vždy trafíš? A ako to tam dávaš? lebo ja klasika špáratkom nanesiem na hmotu, ale do tých cukríkov si to neviem predstaviť... Omočiť napr. koniec lyžičky do farby a potom do cukríkov? Tie cukríky lepia, tak si to nejako neviem predstaviť... Moc ďakujem ak odpovieš aj na takúto asi divnú otázku 😅 🙂

jakelina
5. mar 2014

@staankaa1 teď už vím, ale na začátku jsem taky neměla odhad a měli jsme často pohár s ovocem 😀 😀 Většinou dělám krémy z mascarpone nebo tvarohu, tak to se dá použít na nějakou ovocnou dobrotu pro děti a máslový krém se dá zamrazit a nebo zbytek natřít na nějakou roládu a upotřebit doma. Určitě to časem vychytáš a budeš vědět 😉

mamina1978
5. mar 2014

@woman04 Ahoj, chodim sem uz malicko, poslednu dobu sa na nas valili prevazne zdravotne problemy,takze peciem uz len malilinko. No a momentalne som od nedele v nemocnici.Malich dvoch mam u maminy BA .Teraz su tu v Nemecku tyzden prazdniny , no a velky dvaja su s tatinom. Ale tak v maji ma moj syn 5 rokov ,tak to budem asi tortickovat po dlhej dobe. Dufam, ze mi do toho nic nepride. Ale momentalne sa musim dat teraz ja do kopy zdravotne a do buducnosti trosku znizit moje tempo zivotneho stylu.....Ale chodim si sem aspon raz za cas oci popast na tych krasnych tortuskach , ktore tu vy sladulienky vyrabate...... 😵

jakelina
5. mar 2014

@sticker já jsem kdysi taky dělala MMF a sypala jsem tam sypkou barvu přímo ze sáčku 😀 😀

jakelina
5. mar 2014

@mamina1978 to je mi moc líto, drž se a brzy se uzdrav, doufám, že to není nic vážného 😒