Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

akapulko
14. mar 2014

@majkabizonova mne osobne ano ja som s nou spokojna niekomu nevyhovuje ale to je o zvyku si myslim 😉

lokalistin
14. mar 2014

😢 tak som to mala v hlave pekne premyslene a jak to ukladam na tortu sa mi to vobec nepaci 😢

pristela
14. mar 2014

@lokalistin oj , to znam , nic si z toho nerob, horsie je ak narobiš zvííírat na sto honov, poskladas tortu, halabala bo si ani predstavu nemala a zistis ze priestor pre zvieratá je len na tom najmensom vrchnom poschodí 😀 😀 😀 že novodobá noemova archa 😀

lokalistin
14. mar 2014

@pristela no uvidim co z toho bude, v noci sa s tym pohram len uz tam mam dier, lebo nietore veci mam na spajle a drotoch

pristela
14. mar 2014

@lokalistin oo, ta "country" kuttyna je bombovááááááááááááááááááá 😵 😵 😵 /citam odzadu 😝 az ted ju vidím / ved kvetinky daj na dieryyyy

lokalistin
14. mar 2014

@pristela a inac mam tri kone z formy a jedneho toho detskeho a pouzijem len toho

lokalistin
14. mar 2014

@pristela no to bol taky plan stara pani trha kvety mala krmi kona svieti slnko ale nejak to tam neviem pekne naaranzovat, zere vobec kon mrkvu?

lokalistin
14. mar 2014

@pristela a diky

jakelina
14. mar 2014

@lokalistin ano žere, tady se mrkev sází v JZD a pro zbytky si jezdí z farem pro koně 😉 Máme tu všude v okolí pole s hlávkovým zelím a mrkví 😀 😀 a ještě mák

dada2007
14. mar 2014

@lokalistin jasné že vyzerá ako koník 😵

maya30
14. mar 2014

@akapulko alebo aj mesec s tymi coko-dukatmi 😉

adrika202
14. mar 2014

pridávam dve ,ešte dve ma čakaju dnes.. tá s fotkami nadiktovana..teda ja spokojna nie som ... privelky bordel na moj vkus a navyse sa mi fotky v chladnicke zacali vlnit ... tak som tak nejaka demotivovaná 🙂

lokalistin
14. mar 2014

@jakelina
@dada2007 dikes, no ze je to taka kravakon ale neva pojde na tortu, este rozmyslam ze urobim zahradku s mrkvou a kapustou namiesto kvetov uvidim co ma v noci napadne 😉 idem trosku pracovat pekny den

iq_test
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mia114
14. mar 2014

ahojte
babulky, neviete o niekom kto pecie velkonocnych barancekov normalne na zakazku, znama hlada do firmy upiect 30ks, je to narzchlo do bud tyzdna. potrebuje to normalne nauctovat do firmy.

lokalistin
14. mar 2014

@pristela ale aby som sa tu nepysila cudzim perim, country kitty je inspi od dasy capkovej

zuzu188
14. mar 2014

Krstinkova 🙂

sikag
14. mar 2014

kocky prave som skusala mramorak s gastanovou plnkou (vlastne pribinak s gastanovym pyre podla vasich receptov). myslela som ze to bude mdle ale je to mnamka 🙂 pridavam do svojho repertoara 😎

teodorie
14. mar 2014

Holky, prosím o radu. Mám dělat dort tchánovi k 70. narozeninám, ale nemá rád potahovku. Myslela jsem na dort "dárková krabice s fernetem", ale teď nevím, jak si s ním poradit. Nemáte některá zkušenost s těmi čokoládovými potahovacími hmotami? Je to jako čokoláda nebo spíš jako čokoládový marcipán? :-/ Nebo nemáte některá inspiraci na podobný dort s čokoládou? 🙂 Moc děkuji za jakoukoliv reakci 😅

jakelina
14. mar 2014

@teodorie zlatko jedině zkus udělat čokohmotu, to by mu mohlo chutnat. Dá se z toho vyválet plát a i třeba narýhovat jako dřevo.

grasie
14. mar 2014

@adrika202 tá fotková, to sú jedlé obrázky, či origoš fotky? tiež ma podobná čaká

martinka1981
14. mar 2014

@nikita308 tu poslednu by som brala aj ja 😀 😀

stanilka
14. mar 2014

ahoj, zienky. Potrebujem malu radu, ako dlho mozem skladovat zafarbenu potahovku? dakujem 🙂

teodorie
14. mar 2014

@jakelina No já myslela na čokoládovou potahovací hmotu - čokoflex nebo tu barry decor, jestli by to nešlo? Nemáš s tím zkušenost? 🙂

ejkula
14. mar 2014

@pristela Žanetka, mám na Teba jednu otázku. Ty si myslím začala pred časom robiť s Pastou Dama Špeciál (alebo Stela?). Chcem sa spýtať, keď si s ňou robila postavičky, či vytvrdla hmota dosť rýchlo. Ja robím teraz s PDT a tá dlho schne, ale na ostatné mi veľmi vyhovuje (aj chuťovo). Vďaka za info 😅

jakelina
14. mar 2014

@teodorie to právě nemám, možná jiné kočky poradí. Já dělala jenom tu čokohmotu doma dělanou, to je jenom čokoláda s sirupem a má to moc dobrou chuť.

smisek24
14. mar 2014

děvčátka, nemáte někdo uložené nějaký dorty s gumídky? Náš mladej jiný nechce a nějak jsem moc motivujících nenašla

smisek24
14. mar 2014

@teodorie já dělám čokoládu s glukozou a taky výborné :¨)

sisix
14. mar 2014

Ahoj znusky, prosim pekne jaky mate na zor na robot Knwood prospero KM240 ???? KAzda rada ci zkusenost vitana. 🙂 http://www.grandic.cz/pribory-kuchynske-potreby...

daja55
14. mar 2014

Moja dnešná, stretnutie v PO 8. 3. prinieslo svoje "ovocie ", vyskúšala som krém s jahodovej Kariny a rastlinnej šľahačky a na vlastnú zodpovednosť som tam zašľahala 500 g jemného tvarohu , na korpus som dala mrazené jahody , 🙂 neskutočná dobrota.... 🙂 vynikajúce.... 🙂 odporúčam 😀