Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mamina1978
19. mar 2014

@lokalistin ten caj supiiiis ....... beriem ta za slovo, najblizsie chod na Sk cez Passau a dobehni, potesim sa ...... 😵

5ka29
19. mar 2014

babulky, mam surnu prosbu. Potrebovala by som dat urobit takuto tortu na sobotu rano. Je tu niektora z vas, ktora by si nasla kusok casu ? v blizkosti bratislavy......

maya30
19. mar 2014

@adrika202 adka prosim ta ked si robila tu tortu s fastum gelom, tak to je jedly papier alebo fondan ? Mam robit tortu s kopou kremov v tubach, tak rozmyslam co by bolo lepsie, dík 🙂

maya30
19. mar 2014

kocky co robite kvety na drotikoch a mate skusenosti z hmotami, viete mi prosim porovnat sm. flower a normalny smart ? Je v tom rozdiel ked robite lupene na drotikoch ? Hlavne co sa susenia tyka...

evicaka
19. mar 2014

@maya30 ja mám skúsenosť s obidvomi, ale nejaký zásadný rozdiel v tom podľa mňa nie je 🙂

maya30
19. mar 2014

@evicaka ano ? tak vyskusam ten obycajny...ja uz uvazujem nad majom ked bude psp, tam treba vzdy vela dekoracii a z mmf to neschne lebo uz sa nekuri, a zas vsetko robit z flowerky vyjde draho 😝

lokalistin
19. mar 2014

@mamina1978 no moja v poslednom case chodime na passau, musim kupit navi, lebo sak ja totalne tela, dneska ma doktor poslal k inemu doktorovi do mnichova a vystresovana som bola jak neviemco nastastie som odchytila kolegynu a ta mi pozicala navi

adrika202
19. mar 2014

@maya30 ano foto na fondane 🙂

adrika202
19. mar 2014

@maya30 ja som robila z flowerky, potom som zvazila ze zbytocne kupovat ,lebo ja tych kvetov nerobim vela ale z obcajnej smartky s skor zlomi lupen a dlhsie aj schne ako z flowerky takze to vidim tak že ju kupim zas

florentina
19. mar 2014

@mimcak já jsem dělala tuto, jestli myslíš tu.... a byla celá z hmoty. A inspirovala jsem se tou, co jsi vkládala...

pristela
19. mar 2014

@maya30 majuš, ja robim vsetky kvety len so smartu velvet , flower som mala raz na skusku ale to sa straasne rychlo minalo 😠 bo ked si vezmes ze skoro kazdy kvet ma šest lupenov ..no prosto som ju hned zavrhla

mamina1978
19. mar 2014

@lokalistin a co si sa nestavila 🙂, my byvame nedaleko dialnice..... to zvladnes aj bez navi 😀 tak ta cakaaaam 😵 Teraz si na rade ty. Ja som uz u teba bola.A ten recept na tie makronky, ci ako sa to vola mi prosim nehodis? Sice teraz nepeciem ,no mozno ak je to lahke, tak by som to detom urobila. Ked je to nejaka lahka rychlovka by bolo fajn....... 😵

evala777
19. mar 2014

@lokalistin ďakujem veľmi pekne našla som 😉

jakelina
19. mar 2014

@mamina1978 a co ty?? Musí se ti škytat, dnes jsem na tebe myslela. 😉

maya30
19. mar 2014

@pristela a u teba je to ako so schnutim hlavne na jar, ked je vlhko ? Z flowerky mam kvety vytvrdnute raz-dva, je to s velvetom horsie ?

maya30
19. mar 2014

@adrika202 dakujem 🙂 ta tuba bola cela z hmoty ? Ci ako si tam davala ten obrazok ?

ludkas31
19. mar 2014

pekny vecer zelam, nemate nahodou niektora ulozeny link alebo fotku na tortu kde je navrchu urobeny krizik s kvietkov? teda kvietky su ulozene v tvare krizika....stale som to niekde videla a teraz to neviem najst...vdaka moooooc krat

pristela
19. mar 2014

@maya30 joooj , ja tu mam vlhko nonstop, ale vyschne v pohode , ja teda ani pri radiator nedavala , flowerka jasne ze je tvrdsia ale tak mne skapali u nas doma prve lalie aj z nej takze pre mna sa neoplati za tu cenu ☹

adrika202
19. mar 2014

@maya30 tubu som urobila zo smartu a tu nalepku ci ako to nazvat som len vystrihla a nalepila decorgelom

maca02
19. mar 2014

Poprosim o radu - da sa dat jedly obrazok na tortu aj na zelatinu?Chcem urobit ovocno-smotanovu tortu hore so zelatinou a chcela by som na nu dat jedly obrazok, len neviem, co to urobi...nema niekto skusenost?

akapulko
19. mar 2014

baby mam otazku viem ze sa to tu uz milion krat rozoberalo ale neviem to najst 😖 potrebujem robit zajtra krajku mam kupeny ten magic dekor na nom pise ze na rozrobenie 100gramov prasku..... ale neni to vela na jednu tortu?torta je 28priemer kolko prasku si mam rozrobit????dakovala pekne za kazdu radu 🙂 🙂

jakelina
19. mar 2014

@maca02 na želatinu ne 😒

jakelina
19. mar 2014

@akapulko zlatko každá krajka je jinak vysoká, já dělám na dva pásky dost vysoké krajky z 50 g a ještě mi zůstane.

maya30
19. mar 2014

@pristela
@adrika202 dakujem zienky, pomohli ste mi 😵

akapulko
19. mar 2014

@jakelina 😵 ttak je dost vysoka🙂a ak mi este zostane tak mam teoreticky krajku navyse urobim a ako dlho ju mozem tak uslkadnit ze bude pouzitlna???mas s tym skusenost? 😵 😵 😵

pristela
19. mar 2014

@akapulko do chladnicky na volno , len vlozit do papiera na pecenie, nebalit vakuovo, ja ti pak poslem mojho, ten ti na nu postaví hrniec asi aby sa vylisovala na dlhšooo 😀 😀

akapulko
19. mar 2014

@pristela 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 dakovala berem s jednym si poradim a na oplatku poslem moje dve! 😀 😀 !

jakelina
19. mar 2014

@akapulko já měla jednu i dva měsíce a šla použít.

pipka
19. mar 2014

zeny moje..slak ma triafa 😝 😅 😅 🙄 dala som sa uhovorit na golfovu tortu a sibe mi uuuz z tych golfovych bagov 😝 😝 😅 😅 😅 😀
robili ste niektora golfove ihrisko? pripadne ako spravit tie golfove palice? normal na spajle dotvarovat tu koncovku? ci je nejaka ina finta? 😅 😕

akapulko
19. mar 2014

@jakelina daaaakujem 😉