Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
25. mar 2014

@mamcas děkuji, vypadá to celkem jednoduše, ale určitě to nebude žádná sranda. Mám doma i mandle, ale zrovna nemám čas na nic. V práci je tento měsíc úplně nejhorší z celého roku. Už ať je po přiznáních a zase trochu klid 😝 😝

pipka
25. mar 2014

@simasa a co si sa pytala moja..sak jaaa nevieeem? 😕

a za kočičku dakujeeeeeeem 😵 😵 😵

pipka
25. mar 2014

@mysiatkoo pokladik, dakujeeeeem 😵 😵 😵

pipka
25. mar 2014

@sikag ano tuto mam ulozenu aj ja, tu som uz aj robila 😉 ale dakujem 😉

govinda
25. mar 2014

ahojte kočky. Zase vás idem otravovať, potrebujem poradiť. Idem robiť tortu v tvare slzy. Kúpila som si formu slzy strednej veľkosti. Mne teda príde veľká, ale mali od nej aj väčišu, tak asi je to fakt stredná veľkosť. Dĺžka je 35,5 cm v najdlhšom mieste a priečne je šírka 24,5 cm. Výška je 8 cm.
Chcem robiť mramorový korpus z dortomanie a neviem odhadnúť, z akej dávky, či bude stačiť dvojitá dávka z 8 vajíčok. Samozrejme, korpus nemusí byť taký vysoký, ako je forma, lebo ho budem plniť. A toť ďalšia otázka, mám v pláne robiť pribináčikovský krém a tiež neviem, z akej dávky 😒

mysiatkoo
25. mar 2014

@mamcas prudko jedlo vyzeraju 😵

pristela
25. mar 2014

@pipka aký zas pokladík ?????? Pipka, chces ma skántriť ? to fakt mam stale vsetko čítať????? mam sa vracať v diskusii alebo si ten pokladík nejak obkecáš aj bez toho aby som musela tvoje internetové kroky sledovať, háááá ???? 😠 😠

pipka
25. mar 2014

@pristela ja ta zozereeeeeeeeeeeeeeeeeem aj s botami 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

pristela
25. mar 2014

@pipka daj vedieť vopred, obujem si ihličky tie najvyššie čo mám 😀 😀 😀

nika1985
25. mar 2014

Baby toto cierne hakybaky je robene bielkovou polevou zafarbenou na cierno?? mam robit tortu pre chlapa a ze nieco tmavsie a toto mi poslali ze nieco taketo no ja neviem ako nato zvladnem to aj ked viem zdobit iba medovnicky dakujem pekne za kazdu odpoved
a este jedna otazka to sa iba potiahne tortusa a potom sa uz len zdobi nic ine sa tam nedava?

lucula73
25. mar 2014

@sikag v albume ju mam,jedinu knihu,mozes kuk....ale nic extra som tam nepisala a robena bola veeeelmi narychlo a potiahnuta bola mliecnym marcipanom,preto je taka do zlta...

pipka
25. mar 2014

@nika1985 podla mna je to cokolada...nie? 😕 😉

nika1985
25. mar 2014

@pipka myslis ze by to tak tmavo vyznelo? jaj milujem najprv mi posle asi 10 fotiek napisem ze toto nedam ze nemam krajky a kvoli jednej si kupovat nebudem vsetko tak potom posle toto a potom ze urobte ako chcete necham to na vas len nech je tmavsia a srdce 😒 a mne nic nenapada a vikend sa blizi

pipka
25. mar 2014

@nika1985 netusim 😕 ako mohla by to byt aj bielkova zafarbena na cierno 😉 ale tie srdiecka mi pripadaju ako cokoladove a na tom hmota 😕 😉 ale mozno tie haky baky su aj kralovska glazura alebo belkova 😉

veliisek
25. mar 2014

Ahojky,asi budu mít takový blbý dotaz.
Holky co to máte za podložky pod dort ,na kterých to předáváte.. To je normálně kus kartonu,obalený nějakým papírem?

nika1985
25. mar 2014

@veliisek vacsinou narezany solotil obaleny papierom a celofanom

b.janka
25. mar 2014

ahojte... žienky skladám pred vami poklonu aké krásne tortičky pečiete... a ešte popritom stíhate rodinu a prácu... ja som piekla pár tort len pre nás k sviatkom... teraz chce dcérka tortičku k narodkám... len mám na vás otázočku... oslavovať by sme mali v piatok... môžem si korpusy (na tortu a aj na zákusky) odpiecť už v stredu?... a ešte mám otázočku... akú plnku by sme mi doporučili... už som robila karamelovú,pribináčkovú,varenú čokoládovú,parížsku ... ale mám chuť na niečo svieže... nie moc ťažké... zvažovala som mascarponu s bielou čoko... ale neviem... v živote som takú nejedla... ďakujem za odpovede

nika1985
25. mar 2014

vcera som skusala mala som chut na kavovu tortusu korpus som mala z min. v mrazaku co som sa sekla tak ze co bude zavadzat mala som hodku cas je to iba 15x15 ale ze celkom fajn povedal pan domaci on tortuse teda nemusi

banjolin
25. mar 2014

😵 chválim sa cudzím perím, že som si také vymyslela, objednala a nakoniec pomohla aj s likvidáciou 😵

mysiatkoo
25. mar 2014

@pristela 😀 😀 😀 😀 😀 😀 neboj, nemam v umysle ti @pipka -u ukradnut 😝

pipka
25. mar 2014

@mysiatkoo nechaj juuu, lichoti mi to 😅 😀 😀 😀 😀 😀 😀

adrika202
25. mar 2014

rýchlovka včera večer objednaná 🙂 dakujem Žanetke @pristela za inšpirejšn..zase som odpisovala :D

muffinka8
25. mar 2014

@mamcas hmota na makarónky sa má miešať dovtedy aby tam neboli vzduchové bubliny, proste nesmie to byť nadýchané ako keď miešame cesto na korpus, lebo potom ti popraskajú. Normálne riadne miešať, kým to nie je také akoby tekuté, jednoliate.

mysiatkoo
25. mar 2014

@pipka priznavam dobrovolne, ze svojim sposobom aj mne 😝 😀 😀 😀

simasa
25. mar 2014

@vlada111 toto som sa pýtala: mala by som na Vás otázku - ktoré ste objednávali a použili obrázok vytlačený na poťahovke - je lepšie objednať si obrázok na tenkej alebo hrubšej hmote? Ako to chodí zabalené? Je tá hmota vytvrdnutá alebo tvárna? Boli ste spokojné? Vopred ďakujem za odpoveď.

simasa
25. mar 2014

@pipka za máličko

pipka
25. mar 2014

@mysiatkoo chyba mi tu taky smajlo s palcom hore 😀 😀 😎

pipka
25. mar 2014

@simasa ahaaa, no ja som tiez tuto otazku nejak nepostrehla 😕 😒
len ja som obrazok len na oplatke mala, nie na potahovke, tak to neviem poradit 😖 ale vladka ti snad napise 😉 ona pouzivala 😉

bubobubina
25. mar 2014

@simasa ja som robila knihu, a mala som obrazky na fondane, neviem, ci bol hrubsi, ci tensi, bo pri objednavke som nemala na vyber 😉 prislo zabalene priesvitnom obale, v kartone a obalke, takze to bolo ok. robilo sa mi s nou dobre, knihu som mala vytvarovanu, a obrazok na nu krasne sadol, sa dal jemne ohnut... snad som trocha pomohla... 🙂

tertery
25. mar 2014

Ahoj holky, prosím o radu, budu dělat 3D tohohle zajíce, bude takhle ležet, poradíte, jak mám s korpusem a krémem, třeba udělat piškot do srnčího hřbetu nebo normálně kulaté formy či na plech? Pak to nějak ořezat, lepit? Zda udělat zvlášť hlavu tělo, potáhnout a pak až dát dokupy nebo najednou? Zatím jsem dělala jen kulaté dorty, tak tohle bude můj první 3D, za všechny rady moc díky 😉