Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

1katuska73
4. apr 2014
jper
4. apr 2014

Tak můj dnešní krtek podle @pristela teda zkoušela jsem to šplíchat rozprašovačem, no hrůza, pak zubním kartáčkem, tak mám ruky jak rákosník 😀 😀

jper
4. apr 2014

@1katuska73 jé hned další krtek - nádherného ho máš 😉

nika266
4. apr 2014

@blancagon cau,na silikonovu formu naleješ čokoladu ,daš trocha stuhnuť ,tak prilepiš na tortu a daš poriasne zachladiť,aby sa ta čokolada neodoberala keď budeš davať tu silikonku dole

majija
4. apr 2014

Děvčata já nestačím zírat....nádhera...kde berete recepty a inspirace na zdobení? Je to bomba

pipka
4. apr 2014

jaaaj do zlej temy som pisala...uz som prepracovana 😅 😅 😀 🙄
tak este raz sem 😅 😉 a konecne viiiiiikeeeend 😎

florentina
4. apr 2014

@1katuska73 ten je boží 😉

daja55
4. apr 2014

@jakelina úžasná tortička.... 🙂

florentina
4. apr 2014

@majija popravdě, nejvíce tady v tomto tématu 😉 ....když přelouskáš od začátku, najdeš nejvíc rad a inspirací po hromadě...

florentina
4. apr 2014

@nika266 už jsem chválila na FB, fakt náááádhera!!!

daja55
4. apr 2014

@mirinecka nádherné... 😲

fykyska
4. apr 2014

Dobrý den dámy, prosím Vás chystám se na dort Haničce k 1. narozeninám PROSÍM - poradíte mi nějaký pěkný lehký, tvaroh,ovoce piškot - zkrátka něco do čeho se s chutí nebudeme moci zakousnout jen my dospěláci ale především robátko 😉 MOC DĚKUJI FYKYSKA 😉 😉

daja55
4. apr 2014

@mysiatkoo perfektná... 😲

florentina
4. apr 2014

@janninka nevím, zda je to ještě aktuální, ale můžeš dát mražené. Já to tak dělám....

jper
4. apr 2014

Jdu na radu - chci střihnout změnu - furt peču to samé, jaký korpus a krém máte nejraději?

jakelina
4. apr 2014

@fykyska krém z mascarpone a piškot mramorovaný.

jakelina
4. apr 2014

@jper nějaký co upeče někdo jiný než já 😀 😀

pipka
4. apr 2014

@jakelina preesne, zjem vsetko, co nemusim varit a piect ja 😅 😀 😀 😀

1katuska73
4. apr 2014

@jper dakujem, aj tvoj je krasny.

florentina
4. apr 2014

@jper já dělám korpus, který však nemá jméno🙂 a nejraději mám malinový krém, mňam.....

halienka
4. apr 2014

Ahojte babky, čo poviete na tento robot http://www.famtastic.sk/Klarstein-Bella-Argente... ? 1200 Wattov, 5,2 litra misa, 3 miešacie metly, síce nemá planetárny systém miešania, ale to sa hádam dá prežiť, a tá cena je až moc super, som doteraz bola nahnutá na Etu Gratus, lenže tá pod 315 E nejde. Len nerada by som sa pri tomto nejako opláchla, sa mi to zdá byť až podozrivo lacné. Nemáte niektorá skúsenosť? 🙂

mysiatkoo
4. apr 2014

@halienka ved v technickom popise pisu planetarny miesaci system 😲 ta znacka mi nic nehovori 😒 na mna posobi z tej foto ako taky lahucky bakelitik, ale nazivo som to nevidela, cena je naozaj super 😵

dada2007
4. apr 2014

@halienka človeče..........vyzerá presne ako môj, aj tie páčky, pánty, šípky nakreslené atd... ja mám tento...

http://www.pesiazona.sk/P/Hauser-DM-1000-red/14...

halienka
4. apr 2014

@mysiatkoo čo som slepá? Som to prehliadla 😀 😀
@dada2007 a si s ním spokojná? Možno sa zmenil názov výrobcu, lebo keď som dala ten tvoj do vyhľadávača nejako som ho už nikde nevedela nájsť na predaj... vyzerá naozaj presne ako tvoj. Tuto ich majú viac, aj také ako ty s mixérom a mlynčekom, tiež rôzne farby... http://www.famtastic.sk/Kuchynske-roboty_c889.htm

dada2007
4. apr 2014

@halienka ak sa nemýlim, tak ho akože už nevyrábajú......a tuším ho nahradila iná firma. Ale nie som si istá.....vtedy to bolo prekvapko od ježiška-MM, takže vôbec neviem čo kde a za kolko 😉 a áno...mám tam aj mixér, mlynček na mäso, na cestoviny nadstavec....a tak.......a áno, som spokojnáááááááá.......okrem tortovania mi zarobil všeeeeeeeetky cestá na vela vela kg vianočného pečiva.....tiež na nom sekám/meliem orechy......robila som strojčekové pečivo a taaaaaaaak 😉

lamps
4. apr 2014

tak pridávam aj ja moju krtkovú tortu, vidím, že krtko vládne víkendu 😀 😀 😀 😀 mala som robiť ešte jednu tortušu, tak som sa na ňu tešila, kvietky nachystala a odvolali mi ju 😝. A tie makety tort, ktoré som mala robiť mi zrušili tiež, keď som narátala suroviny a robotu, pani skonšatovala, že je to veľa euráčov a torty si urobí sama

michaela3011
4. apr 2014

peciem... iba taaaaak 😉 nechce sa mi spat 😀 pekny neskory vecer zienky 😵

halienka
4. apr 2014

@dada2007 tak to si ma normálne potešila, idem ešte prediskutovať s mužom a ak odsúhlasí, tak ho asi vezmem, bo už ma z toho môjho ručného šľahača ide šlahnúť 😀

jper
4. apr 2014

@florentina malinový krém děláš prosím jak?

dada2007
4. apr 2014

@halienka ja mixujem naraz......do neho dávam žltky+cukor a do misky kysky(dolu prikladám link na takú misu na šlahanie, ale ja mám velkú a používam na kysnuté ale aj na toto) si dám bielky a cukor. A obe pustím naraz-robot aj mixér robia sami.....dokonca aj mixér sa mi pomaličky v tej mise otáča...a ja si zatial nachystám formu.....alebo robím iné veci 😉 😉 nabudúce ti to cvaknem 😉
.....ako jasné že som sa obávala, že nie je známy, blá blá.......ale tak, máme blok, je tam záručná ....tak hádam to bude oks.
.....a tie cestá na vianočné pečivo....ja som robila vyše 60kíl........to šlo ako po masle....dvojtronásobné dávky a normálne som nechápala 😨 😕 😅 .......rok predtým sme s maminou miešali hodiny 😝 ....dávali do chladničky po kuskoch chladiť atd. Teraz niekolkonásobné dávky a hned chladiť. To bolo za pár minút.
http://www.azm.sk/eshop/index.php?main_page=pro...