Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

muffinka8
5. apr 2014

@vladiella v šľahačke roztopiť čoko, ja to aj privediem k varu a potom odstavím. Keď trochu ochladne dám to do chladničky aspoň na 12 hodín v tej miske v ktorej to budem potom šľahať, zvyčajne na noc dávam. Keď to potom mám vyšľahané, tak do toho už len primiešam mascarpone, aby sa to premiešalo. A tá horko mliečna je úplne super, lebo to mascarpone ju zjemní a zároveň plnka nie je veľmi sladká ako čisto mliečna a ani horká ako čisto horká.

lokalistin
5. apr 2014

@akzuzs podla mna je ta coko super

saminka
5. apr 2014

ahojky holky ja ted dodelala takovou rychlovku pro meho zahradnika manzilka, je to jen pro nas tak jsem tam ani nic nepsala, ale mozna jeste zitra neco pridelam 😉

michaela3011
5. apr 2014

@lokalistin torticka sa ti vydarila 😉 a vobec to neni jak na pohreb, to je len cisto muzska nezazivna tematika 😝 😀 a to my dakujeme, ze si nam teraz spravila taku peknu reklamu 😀 ako som to povedala priatelovi, tak hned tak machersky "to som ja baby 😉 " 😀 on si na vsetkom dava zalezat 🙂 ved teraz v praci nastupil do odborov 🙄 ma asi malo aktivit mimo praci.... 😅

blancagon
5. apr 2014

@1zaza ta kniha je prekrásna

blancagon
5. apr 2014

@daniela09 prosím ťa ak by sa ti chcelo hod sem recept na tie tvoje užasné punčové rezy,ďakujeeeem

lokalistin
5. apr 2014

@michaela3011 urcite sa zase ozvem,ked budem potrebovat, ze pozdravujem 😉

sticker
5. apr 2014

Tak som konečne poctivo dočítala, opáčitkovala 🙂 Pridávam moju skromne pri tých vašich nádherách. Dostala som čokoládového koňa a mala som k tomu spraviť nejakú tortu. Poťah som robila z cukríkov, ale teda tak ťažko sa mi to vaľkalo.... Som "prebudila" znovu moju operovanú platničku 😒 Normálne ma pálil valček v rukách 😅 😝 Ale inak mala super konzistenciu, len teda rozvaľkať ju bolo za trest.
Druhú som robila len tak pre našich a nás ku káve. Skúšala som poliať čokoládou. Nemali sme chuť na poťah.

ivahrdinova
5. apr 2014

Ahoj, krásné dortíky 🙂 já tento týden jen jeden, ale dělala jsem ho dva dny

maya30
5. apr 2014

@florentina najsilnejsi argument je ten ze s tym polystyrenom bude torta lahsia, tym padom to bude lacnejsie 😝 to zabera vzdy...ja to velakrat dopredu ani nehovorim, este sa mi nestalo ze by niekto namietal 😉

maya30
5. apr 2014

@denisak77 tie slzy mas krasne 😵

aaaaandrea
5. apr 2014

Ahojte baby 🙂 chystam sa piect torticku a tak vas chcem poprosit o osceceny receptik na potahovu hmotu torty ktora bude i chutna i praca s nou bude dobra 🙂 pripadne ak kupujete tak vas prosim aku .. 🙂
A takisto postavicky tvarujete z tej istej hmoty ?

ajka82
5. apr 2014

tento vikend mi celkom ulahcili, aj ked som si hlavu lamala nad inymi vecami, ako prilepit lentilky, aby mi nezmenili od noci do dalsieho dna farbu v chladnicke, kombinacia bezlepkovej a bezlaktozovej a plnenia zostali vsetky tri na mne... takze druha a tretia torticka...figurky mi dodali umele, ze zostanu aspon hracky pre malu 😉

a bola som celkom prekvapena... lebo som kupovala lentilky...nemali velke balenia, tak som brala male...povodne som zobrala 8ks, potom este preistotu dohodila 2 ks a ono mi tych 10 kusom vobec nestacilo na celu torticku 😖 tak dopadla ako dopadla 🤐

sticker
6. apr 2014

@ajka82 Prosím ťa a ako si nakoniec tie lentilky lepila? Torta asi nie je potiahnutá, keď je bezlepková a bezlaktózová, však?

daniela09
6. apr 2014

@blancagon ďakujem za pochvalu
PUNČOVÉ REZY
8 žĺtkov, 24Og cukru, 220g hladkej múky, 1 dcl olej, 2 štamprlíky rumu, sneh z bielkov, 1/2 bal. kypr. prášok - upečieme 2 piškoty
ružová piškóta: 6 žĺtkov, 120g hl. múka ( alebo 3 malinové pudingy Dr. oetker- pôvodný recept) 140 g práš. cukor, farbivo ( ak dáš pudingy netreba dávať farbivo, pudingy zafarbia piškotu) sneh z bielkov, 1/2 bal. kypr. prášok.
Sirup: 3 dcl prevarenej vody, 150 g kr. cukor, 1/2 dcl malin. sirup, 1/2 dcl rumu alebo aróma.
džem
Poleva: 500g pr. cukor, 1/2 dcl malin. sirup, 1 štamprlík citr. šťavy, aróma, vymiešať, ak treba pridám 1-2 PL vody.
Robím len podľa tohto receptu a vždy sa podarili.
Poriadne zaťažiť na niekoľko hodín, až potom poliať polevou.

kuzelna
6. apr 2014

dievcata,potrebujem poradit...chcem upiect nejaky tvarohovo ovocny kolac,no skoro vsade som sa docitala,ze ide k tvarohu aj vanilkovypuding,alebo zlaty klas...nic ztoho doma nemam (iba tvaroh) a da sa to niecim nahradit? dakujem za odpovede 🙂

gelinka75
6. apr 2014

@kuzelna to je tam na zahustenie aby tvaroh bol tuhsi, ak nemas, tak daj muku namiesto pudingu, len tak odhadom asi 3 velke lyzice

99deni
6. apr 2014

@kuzelna @pozri u mna v albume... nemusis dat smotanu ak nemas...vyborne to je TVAROHOVO-MARHULOVA torta... Tvarohovo - marhuľová torta
POTREBUJEME
- 250 g polohrubej múky
- 125 g masla
- 5 vajec
- 190 g práškového cukru
- 500 g jemného tvarohu
- 200 ml smotany na šľahanie
- 1 čajovú lyžičku sušenej citrónovej kôry
- 400 g marhúľ alebo marhuľového kompótu
- práškový cukor na posypanie
1. Z múky, pokrájaného masla, 1 vajca, 90 g cukru a 3 lyžíc studenej vody vypracujeme hladké cesto. Vytvarujeme ho do bochníka a necháme 30 minút odpočívať v chladničke. Marhule očistíme (kompótové necháme odkvapkať).Tvaroh so smotanou, s citrónovou kôrou, so zvyšnými vajíčkami a s cukrom vymiešame na hladko.(ja som použila čerstvu citr.kôro+sušenú)
2. Rúru zohrejeme na 200 °C. Vychladnuté cesto rozvaľkáme medzi dvomi papiermi na pečenie a vyložíme ním okrúhlu koláčovú formu tak, aby cesto presahovalo až na okraje. Vrchný papier zložíme a cesto vo forme upravíme. Na cesto vylejeme tvarohovú plnku a poukladáme polovičky marhúľ. Pečieme pri strednej teplote asi 45minút. Pred podávaním posypeme práškovým cukrom....

ajka82
6. apr 2014

@sticker bez a bez je druha...ovocna, tu som davala uz predtym a na tu by som lentilky nedavala, lebo v cokine v lentilkach je laktoza...tuto som potrela tenkou vrstvou bielej cokolady a polom cokoladou lepila...cokolada kvoli tomu, aby sa farba v kreme nepustila a tak isto som sa ale bala, aby prezili pobyt v chladnicke 😅

ajka82
6. apr 2014

@sticker inac, potahujem aj bezlepkove a bezlaktozove torty 😉 da sa s WI, alebo ja este kupujem hmotu PME, kedze je to kilove balenie... nedavno sme sa tu o tom bavili

mishulle
6. apr 2014

nikdy by mě nenapadlo, že se budou důchodci hádat o růžičky z dortu ☹ ☹ ☹

pppeeetttaaa
6. apr 2014

ahojte dievčence.. zase krásne torty.. ako to robíte? ja som robila na dnes 3, a skoro som skapala.. a vy urobíte aj 5-6 tort.. neskutočné.. musím sa naučiť rýchlejšie pracovať :D

lena80
6. apr 2014

@dada2007 je to můj první dort a na víc si zatím netroufám. A protože budu mít po porodu, nevím, kolik toho budu schopná zvládnout 🙂

ajka82
6. apr 2014

@aaaaandrea ja hmou kupujem... smartflex velvet-aj s nim potahujem aj modelujem 😉

mimcak
6. apr 2014

Tak moje víkendové. celý týždeň som chodila spávať o 1hod a ráno budíček o 6 hod čo deti postávali.. A včera som odpadla o 22hod a manžel mi ráno vraví. Škoda,že netopíme drevom,lebo som toho dreva napílila v noci hromadu 😀 😀 😀 (pre tých čo nepochopili,že som riadne chrápala) 😀 😀 😀 čo ja vôbec nikdy nechrápem.Ale už toho bolo na mňa veľa. Ale ešte budúci týždeň a potom mám nútene volno,lebo budem po operácii takže budem oddychovať. ☹ 😝 No tak fotečky .

blancagon
6. apr 2014

@daniela09 ja som robila už z roznych receptov punčáky ale tie tvoje su paradne ,tak to skusim teraz podla tvojho receptu,ďakujem. 😉 .

mamcas
6. apr 2014

@dada2007 jeeej to mas ako super rozpracovane 🙂 tie muffinky myslim. Urcite vyskusam coko variantu a ovocnu. Inak neviem ci poznas take, ze dovnutra ide gulicka praveho marcipanu 😉 a cesto k tomu cucoriedkove, ale teda myslim, ze aj ine by sa hodilo 🙂 mnaaam ja dam navrch asi parizak na coko a pribinak na ovocne,hadam bude dobre 😅 dakujem velmi pekne za rady a prajem peknu nedelu 🙂

lucula73
6. apr 2014

@mimcak ahojky,tu krajku motylikovu si z coho robila?ja ju mam tiez doma,chystm sa vyskusat,len sa mi zda daka hruba oproti tym krajkam,co som robila..... 😉

mimcak
6. apr 2014

@lucula73 ahoj. Prášok magic decor. Ano je taká hrubšia. Tiež som mala problém vybrať ju z toho von. Prvá aj skončila v koši,ale potom už to šlo ,ale ťachšie ako z tých tenkých,ved mi to aj trvalo.

marianabila
6. apr 2014

@denisak77 😨 ja už umrem! no proste nádhera!závidím ti zlaté ruky... 🙂