Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jper
25. apr 2014

Má prosím někdo odkaz na web, kde prodávají tu velkou abecedu (na slovákách, u nás pokud vím nikde není) děkuju moc

pipka
25. apr 2014

@lamps no moc nie zial, dusi ma stale ☹ ale tak deti uz hajaju, uz mam klud, tak aspon tu pri vas pookrejem vzdy 😉
mam tu tymianovy caj, prieduskovy caj, vankus som si nastriekala eukalyptom, okna dokoran...tak hadam dnes v noci aspon co to pospim 😖 lebo predosla noc bola dost o nicom 🙄

lamps
25. apr 2014

@pipka och, chúďatko moje ☹ ☹ ☹ ☹ aj ja si sem chodím oddýchnuť a zdvihnúť si náladu

muffinka8
25. apr 2014

@lamps alr s tým drakom som sa skoro trafila, šak to je skoro to isté 😀 keby mal princeznú, tak hotový drak 😅

jper
25. apr 2014

@pipka zlata dekuju moooc

lamps
25. apr 2014

@muffinka8 😀 😀 😀 😀

muffinka8
25. apr 2014

@jper je to tá istá

grasie
25. apr 2014

@jakelina nádherné torty, prekrásne ruže, ako živé 🙂

vladiella
25. apr 2014

Babulky, este Vas trosku pootravujem ohladom fondantu marshmallow cukrikov, ☹

mam ju v stadiu rozrobenia, kedze neviem ci dat cely muckovy cukor, zda sa mi ho moc, do kedy ho mam pridavat?
hmota bola fajn, len sa pri tahani trochu trhala ako rozodrata latka, a lepila n ruky ako samolepka ale neostavali stopy po nej... do kedy este teda pridavat cukor??
aku to ma mat vysledku konzistenciu??
nemam skusenosti s tymto len s mandlovou original, a ta sa mi zdala i mastnejsia.

Davala som len trochu kokosoveho oleja, vodu len za dve kvapky, rozpustilo sa mi to krasne bez bublin.
mam spravny pomer, preratavala som ho na mnozstvo 100g cukrikov ,
cize 100g marshmallow a 200 az 300g muck. cukru??
ja som dala menej doteraz. mam ho este zapracovat viac?
alebo pridat olej?
drzi to pokope pekne, teraz po pauze na stole to ztuhlo a nelepi to.

dakujem moc moc 😵

lamps
25. apr 2014

@vladiella ja dávam cukor "od oka" pridávam postupne, kým hmota nemá konzistenciu plastelíny. Ruky si mastím obyčajným maslom, aby sa mi na ne nelepila MMF

mimcak
25. apr 2014

baby aké mam nervyyyyyy pomílila som si dátum a robila som tortu čo má byť až na 25.5. a ja som ju urobila na dnes ☹ 😠 😠 😠 😠 😠 ,nemáte skúsenosť s tým ak by som ju dala do mrazáka celú.? Je tam čokoládová s mascarpone + banán. 😢

martinka1981
25. apr 2014

@vladiella ja som čitala že sa podari MMF iba z Považskeho prašk.cukru....ma modry obal. Ale možno ma baby opravia a neni to tak 😉

grasie
25. apr 2014

Pridávam moje:
1. je naša veľkonočná - pokus o maľbu, len ja nečítam asi všetko 😕 , bo som maľovaľa gélovkami a neriedenými, ale dnes som čítala, že sa maľuje prachovými s alkoholom, hold na budúce budem vedieť, ale zas na druhej strane, ke´d sa farby po čase rozpili, bolo to normálne že pekné 🙂
a 2. pre mojich krpcov, zachytení sú pri svojej najobľúbenejšej činnosti 🙂
a to je ten moj 8 cm korpus, obrovská tortisko je to, na výšku má 11 cm a bez figúrok váži 4 kg

grasie
25. apr 2014

no a ešte teda tie fotky 🙂

lamps
25. apr 2014

@martinka1981
@vladiella áno Považský je na MMF super

martinka1981
25. apr 2014

@lamps ja som robila asi 2 x tortu ale neskutočna makačka to je 😀 ale zas na druhu stranu ked potom všetci vychvaluju...fajn pocit 😉
inak je naša dvorna pekarka @ajka82 😵

marianabila
25. apr 2014

😒 moja prva ruza na drotiku v zivote...sa to nemozem naucit ☹ .torticka pre sesterku na 18,a aby nebola jej sestra smutna-kedze mala aj ona narodky,tak aj jej som spravila smajlika... 😖 to sa neda porovnat s tymi vasimi nadherami! 😅

pipka
25. apr 2014

@mimcak a mas ju uz aj potiahnutu? ci nie? ale je to jedno, daj na karton a tak aby sa nicoho nedotykala, ju celu supni do mrazaku 😉

mimcak
25. apr 2014

@pipka už je potiahnutá ☹ .a nebude ten krém potom zrazený.

pipka
25. apr 2014

@mimcak nebude neboj 😉 kamoske som pred Vianocami robila tortu a oslavu mali koncom januara, dala ju komplet celu do mrazaku, povedala, ze po vytiahnuti za 3 hodinky bola torta ako cerstvo dokoncena a nic jej nebolo 😉 len figurky dala dole, aby zbytocne na vysku nezavadzali 😉

mimcak
25. apr 2014

@pipka a aký si tam mala krém.? Lebo ja mám obavu hlavne z toho mascarpone,lebo raz som dala do mrazničky mascarpone ,čo som nakupila viac a ked som ho vytiahla tak bolo akoby zrazené také hrudkové.

pipka
25. apr 2014

@mimcak jaaaaj, no ja som tam mala pribinak 😕 😒

govinda
25. apr 2014

@ivahrdinova pár strán dozadu si dávala tipy na čokládový krém - jeden s mascarbpne a jeden bez neho. Obe robiť bez stužovačov? 😕 Vydržia?

mimcak
25. apr 2014

@pipka ten dávam aj ja do mrazničky,tan viem,že je ok. Tak uvidím ako sa nato vyspím a možno dám do mraziaka,ale radšej len pre nás. ☹

chvapilu
25. apr 2014

@pipka děkuju to jsem prvně zkoušela čokotransfer plastický vzor

vladiella
25. apr 2014

Otazocka ohladom farbenia potahovky, ale PRIRODNYMI FARBIVAMI,
ja som doma zatial nasla len cierne uhlie - cierna, kakao - hneda a kurkuma - povedzme okrova
poradil by niekto ostatne farby?

na obrazku marshmallow fondant - zaklad biely od cukrikov, zafarbeny: hnedy - kakao, okrova - kurkuma
(zafarbeny fondant sa nerozpadava, pekne drzi a nelepi)

A este otazocka na experimentatorov, ktori skusaju piect PRIRODZENE BEZ MUKY (lepkovej, ci obilnin),
pomohol by niekto z Vas overenym RECEPTom na CUPCAKES alebo MUFFINy, ci korpus ?
(disponujem mandlovou; pohankovou, kukuricnou, ryzovou, karob. pseudo-mukou)

Obrovska vdaka 😵

vladiella
25. apr 2014

@martinka1981 som z povazskej a o tom cukre viem, dakujem 🙂

govinda
25. apr 2014

@pipka trpaslíci sú super, a aj Snehulienka 🙂 Torta je super 🙂
@adrika202 krásne tortičky tie svadobné, jemné a krásne 🙂