Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
26. apr 2014

@vladiella pouzivam kukuricny, ale je to jedno

mimcak
26. apr 2014

Tak pridávam svoje. Tá s babetkom som už takú robila,len okrúhlu,ale chceli takú istú, 😒 , Tú druhú krstinovú nechali na mňa, no a tá morská je ta čo som urobila o mesiac skôr.Len tam mal byť ten ešte ten chlapček akože pod vodou,ale som prerábala lebo jedna pani ju odo mňa nakoniec odkúpila za cenu surovín. tak som trošku prerábala,aby nebola taká istá ako budem robiť znova o mesiac 😉 😖 😝 .No a tá s kvetinkou,bola ešte cez týždeň rýchlovka pre návštevu .

mimcak
26. apr 2014

@dagmarmustafa pekná tortička moji chlapci by z nej boli happy 😀

mimcak
26. apr 2014

@halienka krásne všetky.

mimcak
26. apr 2014

@maya30 no čo dodať,ako vždy nádhera 😵

mimcak
26. apr 2014

@pipka trpaslíci sa ti podarili,super 🙂

mimcak
26. apr 2014

@pralinka25 waaaaw super,nádhera všetky. 😵 😵 😵

ludkas31
27. apr 2014

@adrika202 vdaka 🙂

akzuzs
27. apr 2014

Ahojte tortárky, včera to bol pre mňa teda deň. Ešte sa mi nestalo čo sa mi stalo. 5 tort v pohode sa to ako tak zvládlo a keď som odovzdávala my little pony tak šok. Bola to pre pani ktorej som robila už piatu tortu a pri odovzdávaní že nemala to byť včielka mája 😖 Lebo na začiatku objednávky sa ne nevedela rozhodnúť či jedno alebo druhé a potom mi písala eamil a včielkou a ja ho nekukala tak som bola v tom že ako ja uznám čo sa mi bude chcieť (som riadne krepá čo) A keď prišiel jej manžel domov s tortou pani mi volala že nevadí že to my little pony ale že je moc jednoduchá že jej malej sa páčia farby a tak. Tak som jej povedala že nevadí že nech ju hneď donesie a ja ju prerobím tak som ju prerobila a pani maximálne spokojná. A bola ochotná že ešte doplatí a tak a ja jej že v žiadnom prípade nie lebo moja chyba že som nečítala email a nastala chyba na mojej strane. Ale som rada že sa to nakoniec vyriešilo a hlavne aby bola malá spokojná. Uf to vám poviem to bol trapas z mojej strany. Od dnes si asi všetko nielen cez mail dohodnem ale nakoniec aj cez telefón. Ešte že mi to pani na rovinu povedala ako ma potom ohovárala a ja mala zlé meno.

mimcak
27. apr 2014

@akzuzs no vidím,že nie som sama čo zažila trapas počas tohto víkendu. Ale ak sa neuraziš,mne sa páči tiež viac tá farebnejšia,je taká živšia ,tiež mám rada farby a poníci sú super , by ma zaujímalo ako sa ti podarilo to,že stojí iba na tých zadných nohách. Ja ked som ich robila tak mi furt padal,tak som musela postaviť na všetky štyri nohy.

lucula73
27. apr 2014

@akzuzs ja z teba odpadnem,ja v tom soku,ze som spackala tortu,by som ju isto ani prerobit nedokazala,si to super zmakla....

dagmarmustafa
27. apr 2014

@lokalistin Dakujem.Jasne,ze nieco ovocne je lepsia volba.Toto je pastva pre oci a marcipan z lietadla napchaty v brušku.No ale radost bola velika 🙂)))

akzuzs
27. apr 2014

@mimcak no vieš v konečnom štádiu je krajšia tá druhá ale čo už som tu na to aby som sa stále učila a mám sa čo učiť. Vieš ako stojí? To by aj mňa zaujímalo 😀 Modelovala som ho už v pondelok a sušil sa tak aby stál bol podopretý gelovou farbou a v zadných nohách má dve paličky na vpichnutie do torty. No a samozrejem sa začal trochu nakláňať tak som ho vypodložila modrým fondánom pod nohy na tej strane kde sa nakláňal, a podoprela som ho zskrčenou pot. fóliou a šup do chladničky a do pár hodín bol jak kameň. No a či prežil až do teraz neviem ale snáď hej 😀 😀 😀 😀

pipka
27. apr 2014

@mimcak dakujeem 😉

florentina
27. apr 2014

@jakelina @lamps děkuji za rady! moc a moc.

florentina
27. apr 2014

@sikag super baba 😉
@lamps strašně milá tortička!

anibas
27. apr 2014

Peknú nedeľu prajem 😉 😉
Tortičky nádherné pribudli 😵 😵 😵
Tento víkend som opäť tortovala - ale ide to strašne ťažko, keď sú myšlienky úplne inde ako pri koláčoch 😝 😝
S maliarom pre kolegynku, na PSP pre susedku -

elamaslakova
27. apr 2014

Dievčence pozdravujem vás , nádherné tortičky ste popiekli , ja pridávam jednu moju Angry birds

pristela
27. apr 2014

@adrika202 veeelmi pekne dakujeeeem 😵 😵 😵 to vies aku tortu mam , neskutocnuuuu 😀 😀 😀 😀 čize som len naplnila bebe keksy :D 😀 😀 😀

nika1985
27. apr 2014

ahojte dakujem velmi pekne za pacitka a tu je jedna pre susedu chcela ze len barta a nic iba potiahnut akoze dava si suroviny a ak mi da 10e na energie budem rada ale co uz strazi mi baby sem tam tak nech si daju len oni cim vacsiu tym lepsiu 😠 isli byma zodrat keby sa dalo mala 7kg uz vacsia sa mi ani nemesti do chladnicku na buduce budu asi chciet poschodovu 😒
a tu jeden chlebik razno,grahamovy so semiankami pre nas

hanah25
27. apr 2014

@ivahrdinova dakujem 🙂

vera_vila
27. apr 2014

Jeden "zamotaný", trochu křivý výtvor - kakaový korpus, roláda, krém nastavovaný moučnou kaší, marcipánová hmota...

Holky, jak potahujete vysoké dorty? Mě to vůbec nešlo, dole se mi hmota strašně krčila... U nízkých dortů mi to tak nedělá, tady jsem si nevěděla rady ☹

florentina
27. apr 2014

Holky tady to je, parádní práce všech 😉

Já přidávám svou první krajku, šlo to s ní docela bez problémů. V zadání byl jen ten monogram, to ostatní bylo na mě. Samozřejmě to dopadlo jinak, než jsem si původně naplánovala, ale to asi znáte, ne 😀. Tak na to furt koukám a nevim, zda se to bude líbit, ale už to pouštím z hlavy, zítra se to snad dozvím. Krásný zbytek neděle všem.

florentina
27. apr 2014

no ještě možná fotku by to chtělo 😀

hanah25
27. apr 2014

pridavam moje vytvory, robim zatial len pre radost pre rodinu 🙂

florentina
27. apr 2014

ty jo, já jsem vážně mimoň, jsem to zase odmáčkla bez ní 😅

jakelina
27. apr 2014

@florentina je hezký, já bych možná ty písmenka udělala trochu výraznější, pokud ho máš ještě doma 😉

grasie
27. apr 2014

@florentina určite sa bude páčiť, ve´d je úplne parádna 🙂

evuska32
27. apr 2014

Ku všetkým profesionálnym tortám pridávam ja jednu amatérsku....našim k výročiu sobáša čo majú dnes 🙂 keďže ich manželstvo nie je najukážkovejšie, zvolila som preto miesto srdiečok prasiatko pre šťastie 😀 korpus mramorák, plnka I. pistáciová a plnka II. z rumba čokoládok. Mama skoro odpadla, že ja som nezabudla na ich výročie sobáša 😀 😀 😀

florentina
27. apr 2014

@jakelina Majko, už je pryč. Máš pravdu, chtělo by to něco víc, ale mě to vůbec nešlo napsat, možná jsem to měla asi udělat spíš z hmoty. Taky se mi to nepovedlo úplně na střed. No ale tak za chvíli to stejně "sežerou" a pak už to bude jedno 😀...