Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lucula73
28. apr 2014

@maya30 ja kukám na ne už pár dní a neviem si vybrať 🙂 ,teda z tých silikoniek,,,krajku som tam minule kúpila tú motýlikovú 😉

sikag
28. apr 2014

@lucula73 perfektna stranka! tam su super veci a tie ceny!!! cooool. myslim ze ma dostali 😀 😀 😀 😀 😀

muffinka8
28. apr 2014

@maya30 @dagmarmustafa @jakelina Ďakujem 🙂

lawli
28. apr 2014

@lucula73 kuk tu máš video na tie silikónky

https://www.youtube.com/watch?v=0aCknMBFxQw
alisek
28. apr 2014

dobré odpoledne ženy,
mám na vás pár dotazů.Budu si péct sama dort pro syna k prvním narozeninám, normálně bych to nechala na profíkovi aby to chutnalo a vypadalo hezky, jenže mě dneska odpadnul (nemoc), tak to chci zkusit sama ikdyž jsem nikdy nic takového nedělala. Recept na korpus a krém už mám.
Ráda bych marcipánový potah jen nevím zda si koupit, třeba v cukrárně nebo ho udělat sama.
Jak se pracuje s marcipánem?
Když dort potahujete musí být na povrchu trochu krému aby se na to ten potah líp nalepil?
Na jakou tloušťku válíte marcipánový potah dortu, 5mm?
A je lepší dort upéct den předem? za jak dlouho po vyrobení dortu (korpus a krém) dáváte na dort marcipán?
Děkuji moc za zodpovězení dotazů. Alča

janka22201
28. apr 2014

@muffinka8 krásne ako vždy 🙂

lucula73
28. apr 2014

@lawli ďakujem.............už som pochopila princíp.............no efekt je krásny,len mi to príde dosť prácne 🙂

jper
28. apr 2014

Tak zase pár dortíků - na to, že sem říkala jak už péct nebudu, tak jsem se teda rozjela :D a jdu dělat další 😉 a objednala jsem si inkousty a musím natisknout všechny návody.
Zvonilka - ještě jsem nenašla energii a sílu ji vyrobit sama a stejně všeci prosí, že chcou jedlý papír. Tak se nebráním. Ovečka byla ke křtinám a strom věčného života ke křtinám pro dospělé chlapy a jedno tiramisu s jahodama a čokoládou.

florentina
28. apr 2014

Pekařinky, není tady někdo ze Slaného? Kolegyně v práci by chtěla dort na sobotu, ale nechce se jí pro něj o víkendu do Prahy.

pppeeetttaaa
28. apr 2014

@sikag ahoj, prosim ta posles mi link na tu stranku co spominate? ja som necitala celu diskusiu lebo nestiham, aj som sa snazila to najst ale nejako sa stracam.. dakujem velmi pekne

pppeeetttaaa
28. apr 2014

@lucula73 dakujem velmi :D

florentina
28. apr 2014

@alisek na začátek je lepší si hmotu asi koupit. Už tak ti to dá dost práce, tak si to ulehčíš. Nevím, ale zda v cukrárně, kupuje se většinou ve specializovancýh cukr. shopech. Marcipán je chuťově fain, já s pravým dělám, ale jednoduší práce je s potahovkami např. Smartflexem. Pod potah musí jít buď máslo /např. s cukrem, kakaem či odřezky/ a nebo čokoláda. Ostatní krémy potah rozpouští. Tzn. buď krém přímo takový a nebo libovolný a natenko natřít výše uvedeným. Jak vyvalovat a potahovat, to se těžko vysvětluje. Raději zkoukni nějaká videa na netu.

adrika202
28. apr 2014

@halienka len tak v krabici v kufri 🙂

sisix
28. apr 2014

Ahojky, prosim na kolik pecete piskotový korpus. Dekuji

halienka
28. apr 2014

@adrika202 to je dobré 😀 a ja tu stresujem 😝 😀

Babky, otázka číslo dva, do štvorca 30x30 cm čokokorpus z koľkých vajec? Z 10 bude stačiť? 😅 ďakujem 🙂

halienka
28. apr 2014

@sisix na 150°C zhruba hodinu 🙂

adrika202
28. apr 2014

@halienka ja robim 12 az 15 podla toho aku vysoku chcem 🙂

sisix
28. apr 2014

@halienka díky

tigri
28. apr 2014

@jakelina ahoj, mozem sa ta este opytat? Myslis, ze mozem dat modru gelovku do kremu?

tigri
28. apr 2014

@alisek Ahoj, dobre rady su na stranke http://www.lorna.estranky.sk/clanky/dobre-rady-...
Ja som podla toho potahovala svoju prvu tortu a podarila sa 🙂

mysiatkoo
28. apr 2014

@lucula73 ano, to je ona ;) ale to video k tomu je sci-fi 😀 😀 rozhodne to tak jednoduxe nebolo 😝 len si skor myslim,ze xyba bola medzi silikonkou a stolickou 😝 @mimcak neverim,ze by ti to trvalo dlhsie - keby si ma pri tom videla, asi by si sa dobre pobavila - 2x takmer skoncila v kosi a 3x som tu silikonku prekliala 😝 to tretie zrejme zabralo, lebo potom som to uz odtial aspon dokazala vybrat 😀 kazdopadne som to kupovala za menej - nasla som to v nejakej akcii a ks bol cca po 10E

jakelina
28. apr 2014

@tigri můžeš 😉

michaela3011
28. apr 2014

zienky mam otazku, robila ste uz niektora malinovy krem??? 😅
rozmyslala som nad vyslahanim slahacky, do toho pomixovane maliny a potom co??? prisypat Ole??? ale ktory??? vanilkovy??? 😅

sisix
28. apr 2014

Jeste prosim holky z slovenska kolik u vas stoji v lidu kastanov pyre cca??? Dekuji

mimcak
28. apr 2014

@mysiatkoo no tak teraz si ma od tej silikonky uplne odradila 😀 😀 😉

miriama11
28. apr 2014

@michaela3011 ahoj neviem ci ti to pomoze ale moja svokra robi kolac a tam vyslaha rastlinnu slahacku tusim hole sa vola a da do toho jogurt podla chuti takze v tvojom pripade malinovy a je to fajne 🙂netusim ci este nieco do toho ide ale mozem zistit

michaela3011
28. apr 2014

@miriama11 fuha a konzistenciu to ma taku, zeby som s tym mohla naplnit 3D tortu??? 😅 😀 urcite do toho dava este stuzovac 🙂 dakujem ti inak 😉

tigri
28. apr 2014

@jakelina diky 🙂

miriama11
28. apr 2014

@michaela3011 tak ona to dala na kolac ale ta slahacka rastlinna je tuhsia ako normalna ona je ako normalna zo stuzovacom.taze neviem tazko povedat ci to bude drzat