Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

grasie
16. máj 2014

@ejkula jéj super, hotový referát 🙂 moc ´dakujem, že si si s tým dala toľkú robotu, len zasa dilema, bo @adrika202 zas píše presný opak 😨 ale tak logicky ke´d na to idem, ak dnes potiahnem, do zajtra v chladničke trošku zvlhne, a pak len pricapnem na tortu, by to mohlo držať a potom už dám kartón, nech to viac nevlhne. či?
len teda, už tu niektorá písala /nepamätám, kto to bol 😒 /, že dávala karty fondánové, ale že boli jak handra, musela podlepovať smartom a aj adrika píše, že podlepovala smartom, mám teda podlepiť? ja budem dávať také malé fotečky cca 7 x 6 cm a aj menšie. vďaka za každú radu, bo nechcem a nesmiem túto tortu dokafrať, už ma stála nemálo nervov 🙂

mimochodom, kočky, čo ste robili 30 priemer, koľko masla ste potrebovali na obmaslovanie? ja zatiaľ 2 ks 250 gr a furt je málo, na vrch mi nezostalo, a to fakt len tenko dávam, akurát trošku na jednej strane som dorovnávala. vrchné poschodia budú oganážované, ale spodok je moc veľký, na ten si netrúfam, tak som zvolila maslo.

grasie
16. máj 2014

@mia114 paráda, ten retro kočík je super 🙂

mirinecka
16. máj 2014

kočky, dá sa ešte niekde kúpiť ten lesklý štvorčekový baliaci papier, s ktorým sa robia podložky, doma mám len zlatý a neviem ho v tescu teraz dostať a neviem ani kde inde ho hľadať 😒

mysicka3703
16. máj 2014

@govinda Ja som našla návod v profile dadka212, naozaj krásne torty robí. Tu je link https://www.modrykonik.sk/blog/dadka212/album/c... 🙂 A ďakujem sú to začiatky, dúfam že to bude stále lepšie a lepšie 🙂

ikula2
16. máj 2014

PROSIIIIM rychlu radu, dievcata robila som bielu cokoladu s mascarpone, nerobim ju prvy krat, ale ostalo mi trosku vonku a je to veeemi riedke. Ked sa vyslahala bola v poriadku. Zabudla som na nieco???? Den vopred som si roztopila slahacku a cokoladu a dnes som vymixovala s mascarpone.

nika1985
16. máj 2014

@ikula2 ja som ju akurat naplnila prvy krat som robila dala si stuzovac?

nika1985
16. máj 2014

tak hadam sa bude pacit zadanie bolo mala do 3kg bielo zlata klasicka jednoducha ma presne 3kg prvy krat som sa trafila

ikula2
16. máj 2014

@nika1985 nieeeeeeeeeee ☹ ☹ ☹

aduskatt
16. máj 2014

@ikula2 mozno malo cokolady......ja davam na 250 ml smotany 200 gramov cokolady.a ked sa mi zda riedke sypnem trosicku Ole vanilka, alebo stuzovac.....

nika1985
16. máj 2014

@ikula2 tak skus to zachranit ole vanilkovym

mamiaigi
16. máj 2014

@ejkula Ďakujem veľmi pekne 🙂

mirka100911
16. máj 2014

Baby prosim, mate niekde link na cokoladovu tortu s mantinelom? Nenasla som na youtube, neviem, co tam zadat... A chcela by som vediet, ako sa to robi... Predstava je srdce, okolo mantinel trochu vyssi a vnutri jahody, pripadne ine ovocie....

mirka100911
16. máj 2014

@mysicka3703 Jeeeej, presne na to som vyssie pisala otazku... 😵

mysiatkoo
16. máj 2014

ahojte, poznate to,ze na pos...ho aj hajzel padne? tusim mam fakt blizko tento tyzden... okrem osobnyx veci mi este aj kamoska zrusila objednavku o 9tej vecer den pred odovzdavkou... torta upecena, oganasovana, postavicka vymodelovana, uz len potiahnut a ozdobit... uz som sa zmierila s tym,ze budeme mat zajtra ku kave, ale nakoniec ide pre jedno dievcatko na 1.sv. prijimanie.. zadanie prislo az po prvotnom zdobeni (vsetko okrem krizika), tak je taka farebne netypicka, ale aspon naklady su naspat... a panacik uz caka v krabici, ci este pride jeho den... no proste ked sa dariiiiiiiiii 😠

adrika202
16. máj 2014

@grasie ja by som určite podlepila a nepotireala ničim ani pod ani na... mam skusenost ,cca dva mesiace doazdu som robil trojposchodku s fotkami dookola,a katastrofa ..daval som fotky rovno na tortu ,cela sa to zvlnilo a zacalo sa smykat dole z torty ,na poslednu chvilu som to museal prerabat ,fenovala som to studenym zvduchom ,vyrovnavala a daval som dookola ramiky aby to aspon ako tak vyzeralo..takže za mna podlepit 🙂

blancagon
16. máj 2014

@nika1985 krasna je

lokalistin
16. máj 2014

Tak a pre velky uspech 😀 , ale nie minuly tyzden som robila tu knihu kelegyninej vnucke na prijimanie.Oslavovali v jednej chorvatskej restike a pani majitelka obdivovala tortu a ked ochutnala prisla za kolegynou,ze ci by som nemohla upiect aj pre nu. Presne taku istu,napis si zadali. Tak je tu. A este nieco,pytala sa pani majitelka,ci by som jej nepiekla,keby bola v restike nejaka oslava a potrebovala by pre zakaznikov tortu? Tak som sa vytesovala, no uvidime,ci z toho nieco bude. Velmi som ju chcela mat super,ale vsetko sa mi kazilo,nejaky novy potah som mala a trhal sa jak divy,aj to deko sa mi minule lepsie pacilo a este mi aj tie blbe pismenka lietaju kade tade,ale co uz, pekny den bambule...

blancagon
16. máj 2014

5kg torta,krem pribinák straciatella a vanilkový s malinami plus korpus vanilka ,mramor.Ďakujem Vám za inšpirácie a aj recepty!

99deni
16. máj 2014

Ahojte..kocky poradte mi prosim...mna nic nenapada.... Po 1x idem piect na objednavku.... chcu coko plnku s bananmi a obdlznik.... je to 32rbabu... ktora ma rada kriklave farby ako zelena,zlta,oranzova a tulipany... nic viac neviem.... Ako by ste ju ozdobili?? Neviem robit drotikovanie

jakelina
16. máj 2014

@99deni tak nějaké proužky, tečky, kolečka. Tulipány bez drátků neuděláš, jedině nějaké 2D jenom vykrajované

ikula2
16. máj 2014

@aduskatt
@nika1985
cokolady som dala dost 180sl smotany a 200g cokolady, robim z klasickej smotany, ja to uz mam vseetko v torte a chladi sa, len som si to vsimla na miske co zostalo ☹ , som momentalne uplne pred zrutenim, lebo aj korpus som odpekala od vcera, tak sa mi nedarilo. A robievate aj bez stuzovacu alebo ole? Ja som to vzdy robila bez stuzovacu, ani ma to nenapadlo ☹

jakelina
16. máj 2014

@ikula2 já nedávám ztužovač. Do jedné 250 ml šlehačky dám 100 g bílé čoko, 12 hodin v lednici, vyšlehám a na konci přidám na třikrát mascarpone a už jenom tak zlehka prošlehám. Tuhé to je dost. Nikdy mi netekl

ikula2
16. máj 2014

@mysiatkoo aa myska asi je nejaka zla energia, lebo mne sa taaak nedari, takto zle som este nebola s pecenim, vkuse opravujem, korpusy su zle plnka, ak sa zajtra neozvem tak ma dnes odvezu, som tak unavena, no proste vsetko zle 😢

ikula2
16. máj 2014

@jakelina no ved netiekol ani mne iba ked ostal vonku, a mascarpone das iba 3 lyzicky???

jakelina
16. máj 2014

@ikula2 ne na 3 x ho tam přidám, ne všechno najednou. Napsala jsem to asi špatně. Jako na třikrát že to přidávám na ne najednou 😉

99deni
16. máj 2014

@jakelina a ako si vyrobim tie kriklave farby?

ikula2
16. máj 2014

@jakelina aha jasne no tak aj ja tak robim, dakujem

mysiatkoo
16. máj 2014

@ikula2 neboj, vsetko bude ok... ak si ju mala po vyslahani v pohode, tak aj v torte bude ok... ked ju nexas stat vonku, myslim,ze kazda ti po urcitom case zredne...

ikula2
16. máj 2014

@mysiatkoo dakujem miska tak aj ja sa tak ukludnujem ☹ , proste den blbec

ikula2
16. máj 2014

prosim vas dievcata najde sa tu niekto kto pecie v rure MORA 2135??????? Strasne potrebujem pomoc, absolutne sa mi nedari piect korpusy. Je to totalne stara rura, viem, ale na novu nemam financie.