Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

haannka
18. máj 2014

@dagmarmustafa wauuuuuuuuuuuuu....to si aj spala či pracovala nonstop?!
Možem sa spytať aku poťahovku a farby použivaš! Dakujem.
Ešte raz.....no neuveriteľna nadhera

aduskatt
18. máj 2014

@dagmarmustafa ja robim z Magic Decor, na 100 stupnov 7 minut v rure, riedim 25 gramov prasku a 20 ml vody, to mam na dve torty s priemerom 24 cm

aduskatt
18. máj 2014

NO, tak akoze zasa timemanazment zlyhal, vcera migrena, takze som nerobila, tym padom nestihala, cize aj fotka tak vyzera...........no a fotky nikde🙂))

aduskatt
18. máj 2014

tak a teraz s fotkami🙂

jakelina
18. máj 2014

@artepf neřežu, mívám je celkem rovné, dost jsem dělala bezlepkové a ty se moc nezvedají a nebo tady ty ze zakysané smetany dělám často, taky dávám trochu míň cukru, ty povidla tam dávám a do těsta přidávám čokoládové čočky. Trochu si to vždy upravím podle sebe.

mysiatkoo
18. máj 2014

babule mate niekto v BA a blizke okolie este volny termin na 25.5.? IP pls

mimusa94
18. máj 2014

Baby ahojte potrebeujem radu...mam kamaratke spravit tortu na 20r...povedala ze necha namna ako bude vyzerat...tak som rozmyslala ze jej spravim kabelku...tak mam par otazok...ako urobit ten konecny vzhlad,potah,znaky Louis Vuitton kabelky....nasla som jedly papier stouto tematikou...ale neviem ci by to vyzeralo dobre:/ poradte mi niecoo...ako vy robite taketo kableky...a este by som sa chcela opytat klasicka velka kabelka obdlynikova ked ten korpus orezete na ten pozadovany tvar kabelky ako to zabezpecite aby nespadla...ja by som sa asi bala najviac toho ze sa mi torta prevratii...vselijake rady ma potesiaa...ohladom robenia torty kabelka ...dakujem vam krasne za radu 🙂

zuzka7512
18. máj 2014

@jakelina ,
@jper ďakujem...

sisika
18. máj 2014

@pristela Si jednoducho čarodejka so zázračnými rukami a podľa mňa musíš mať aj stroj času-tvoje torty sú proste neuveriteľné! Nádherné,úžasné,obdivuhodné....
Nechápem kedy a ako to stíhaš-a skláňam sa pred tvojím majstrovstvom.....

sisika
18. máj 2014

@elamaslakova waau-tak takúto úžasnú tortu vidím prvý krát. Nádherná je 😉

jachin
18. máj 2014

tak moja dnešná, k mojim zajtrajším narodeninám:

pppeeetttaaa
18. máj 2014

dievčence krááásne tortičky.. pri niektorých až nechápem ako to tak krásne dokážete.. snáď sa k takému výsledku aj ja raz dopracujem.. pridávam moje posledné..

daja55
18. máj 2014

Moje víkendové .... a Kia Sportage pre nášho kamaráta k 50 narodeninám. 🙂 konečne som mala možnosť aj ochutnať svoje dielo 😝

jper
18. máj 2014

Taková jednoduchá svatební, na takovou malou svatební přehlídku. Na složitější jsem neměla čas ani energii. Ale aspoň jsem si to zajela nafotit do ateliéru, ať mám i nějakou hezkou fotku 😉

zuzka7512
18. máj 2014

@dadulka271 prosím ťa,v tej krabici vpravo sú citronové rezy??,ak áno,nedala by si mi prosím ťa receptuš...ďakujem... 😉

sikag
18. máj 2014

@pristela no sak a mangel by bol fajn, nie? 😀 😀 😀 😀 😀 len neviem ci isiel pustit aj na studeno. ja som to skusala na tom lise na cestoviny, len mam nejaky zly kus asi lebo mi to smart trosku trhalo, a dnes sa mi uplne rozpadol 😨 😖 😖 ale vyvalkal krasne na najemno.

a este jedna narodeninova pre mna 😉 ....som skusala prvy krat quilling - no musim povedat ze vzor vyzeral lepsie 😀 😀 😀 skusala som to robit extruderom ale zda sa mi to moooooc hrube, lepsie by bolo lisom na cestoviny a narezat rezance 🙂 alebo rucne, bolo by to jemnejsie. @maya30 a ty to robis extruderom ci rucne? ale mozno aj preto ze torta je mini tak to posobi mohutne....
...a este 2.pokus na biely ganache - vdaka @mysiatkoo - kuk, konecne mi to vyslo a islo to celkom fajn, kupila som drahsiu coko a 33 smotanu. tak nabuduce vyvalkam este na tensie 😀 😀 😀

sikag
18. máj 2014

@pristela tak teraz mi padla sanka z tej torty!!!! je neskutocna!!! 😎 😎 😎

jakelina
18. máj 2014

@jper je moc krásná

@sikag parádní

sikag
18. máj 2014

@dagmarmustafa mas krasnu pracu, nadherne torticky!
a co ti nevyslo na tej krajke, akoze ti neuschla? a si susila v rure? mne to tiez nikdy nevyschlo za tych 10 min a peciem ju az 15min, ale asi som robila aj chybu ze som sa ju snazila vytiahnut z formy a nebola este uplne vychladnuta.... a mam magic decor. skusala si susit dlhsie? a este som si spomenula ze mam aj sweet lace, ale ta mi nejak bublinkuje a "odskakuje" od formy, tak som ju musela prestat pouzivat. mozno to bude fakt hmotou....

haannka
18. máj 2014

Tak sa skúsim zahanbiť aj ja :-P
Ja mam zatial za sebou iba 3 torty 😲 hehe

jper
18. máj 2014

@jakelina děkuju - já ty jednoduché miluju, ale teda setkala jsem s reakcí, že to je moc jednoduché, že se to některým nelíbí. Měla tam být aj krajka, ale když mi potvora nešla, tak jsem aspoň poprvé použila stencils s prachovkou. A časem koupím jinou hmotu a zkusím krajku znova.

haannka
18. máj 2014

@jper ja vravím že v jednoduchosti je krása...veľmi peknučká tortička 😉

jper
18. máj 2014

@haannka děkuju, taky se mi líbí 😉

jenie123
18. máj 2014

Kocky, neskutocne torty ste sem dali.. ze waaaau.. neviem, kde sa skor pozerat.. nadhera a neskutocne prepracovaneee.. 😃
Pridam aj ja svoje:

elamaslakova
18. máj 2014

@mimusa94 Pozri môj album, ja som teraz robila jednu LV kabelku, upiekla som si tri pláty ktoré som narezala na 22x 15 cm naplnila vysoká bola asi 20 cm +, - cm a váhu mala 3,80 kg . Po stuhnutí som ju orezala , ale len pri vrchu moc nebolo treba .Ja mám kúpenú šablónu na ten vzor tak mi to šlo ľahko len som priložila šablónu na kabelku a zlatou farbou som prešla po tej šablóne a bolo .

elamaslakova
18. máj 2014

@mimusa94 Ešte som ti zabudla dopísať , že som cez naplnené korpusy pred poťahovaním pichla dve špajchle drevené aby to držalo a vydržala cestu až do Nemecka tak neboj , nespadne .

elamaslakova
18. máj 2014

@haannka Tortičky sú krásne , len tak ďalej

sikag
18. máj 2014

@jenie123 tak ty si dala tu dvoj-strannu svadobku? paradne sa ti podarila. aj ja uz na nu dlhsie pokukavam 🙂

elamaslakova
18. máj 2014

@mimusa94 Takto vyzerá tá šablóna , ja mám síce širšiu 8 cm http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/stencil-b...

jakelina
18. máj 2014

@jenie123 hezké všechny 😉