Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
5. júl 2014

@jakelina ked uz si v tom prestavovacom švungu, nedojdes aj k nam...idem malovat zas 😝 😅 😅 😀 😀 😀
torticka samozrejme kraasna 😉

pipka
5. júl 2014

@laumi ja si vzdy dopredu dohodnem priblizny rozmer, cca vahu (ale upozornim, ze moze byt aj viac...) a teda aj priblizne zdobenie, farby, štýl a pod. ...aby potom nedoslo k nedorozumeniu prip. sklamaniu pri preberani... 😒
teda ak mi povedia, ze chcu tortu do 5 kil, tak im poviem, ze to bude max rozmer taky a taky 😉
alebo sa pytam, pre kolko osob asi a spravim podla toho 😉
Neboj, kazda skusenost je skusenost, aj ta negativna 😉 predychaj a ide sa dalej 😉

laumi
5. júl 2014

@lamps ďakujem veľmi pekne,,, no je to ozaj nepriíjemné... Veď teraz aj ľutujem, že som tú tortu vzala. Poznám trocha tých ľudí, aj som mala trocha obavy.. Proste vošla do bytu, normalne za mnou do kuchyne, Ani sa nevyzula, neopýtala na drzo, no to nevadí.. A ani ju poriadne nevidela a hned spustila. Akoby som facku dostala... veď si mala objednať z cukrárne a za takú sumu by mala polovicu z toho... joooooj.... v chladničke ešte 2 torty pripravené na dokončenie, no normálne sedím a nemám ani chuť ich dokončiť..

jakelina
5. júl 2014

@lamps ani nemluv, dnes už mám vodu jenom v dřezu v kuchyni, koupelna a záchod nefunkční. 😝

lamps
5. júl 2014

@pipka keď už si taká rozbehnutá v maľovaní, nechceš prísť aj ku nám? 😀 😀 😀 😀 😀 aj tú tortu si konečne vyzdvihneš 😀 😀 😀 😀

woman04
5. júl 2014

@jakelina Majka,ty si najexpert na Disney ..krásna 🙂 a nech sa kúpeľňa podarí podľa predstáv 🙂

jakelina
5. júl 2014

@laumi prodýchej a lidi jsou hnusní. Mně jedna panička volala telefonem z auta, ani nevylezla zazvonit ať jí dort přinesu až dolů a ven k autu. Arogantní jak hrom, ani nepozdravila, peníze mi podala oknem a bez pozdravu odjela 😝

pipka
5. júl 2014

@lamps sak totooooooo 😀 😀 😀

od dobroty neviem co skor 😅 😀 a to nehovorim, ze ja ale malujem, stahujem a nasledne umyvam a upratujem vsetko sama 😝 🙄 😅 lebo sak kto by mne asi tak pomohol 😅 som rada, ze tu deti nemam 😀

teda vcera som dokoncila jeden byt...vcul si davam pauzu a v auguste sa pustam do nášho...len teda...ak by som este niekoho ukecala, kto by mi to dosiel spravit, tak nepoviem nie 😀 😀 😀 😀 😀 😀

a nasledne by som potom ja dosla k tebe na vypomoc 😀 😅 😉 , moze byt? 😀 😀

laumi
5. júl 2014

@pipka ďakujem 🙂 snažím sa predýchavať ☹ no veď zadanie cca 25-28 ludí, do 50e - jednoduchá... či ozaj je až taká hrozná ? normálne už pochybujem,,, muž vraví, že som jej ju ani nemala dať a nechať nám.... a by bol z nej asi väčší osoh.. normálne mi bolo blbé za ňu peniaze pýtať

akzuzs
5. júl 2014

@laumi nic si z toho nerob,a mohol to byt aj ťah od pani aby si šla s cenou dole.ja som raz robila pre kampani no teda bývalú susedy z detstva.Torta podľa želania na vrchu chalupka ako druhé poschodie.Na oslavu mali este jednu tortu z cukrárne.Po čase ich dala na db aj s komentom.Z tej cukrárne boli hrube platy,malo krému,namiesto coko krému bol puding čokoládový ze bola hnusna a viac skončilo v koši a že z danej cukrárne (asi im hovorili ako torta dopadla)ze boli este sfucane.Moja vyšla o niečo lepšie,spodok bol výborný a chalupka bola viac nastavena čo sa pri krajani viac ukazalo a nebolo to moc chutné tak moc nastavene.Celý koment potom zakončila presne u koho boli torty robené a ze si viac premysli kde si bude dať robit na budúce.Mne to nevadilo lebo si hovorím,že konštruktívna kritika má posúva ďalej.Vieš ono je to ťažké ja som len dva krát mala kritiku ale to je aj tym ze jr sto ľudí sto chuti a jedna a ta istá torta bude pre niekoho chutovy zážitok pre iných chutovou kritikou.Pre mna je podstatne ze za posledný rok čo som piekla som mala 90% spkojnych zákazníkov.A to si hovor aj ty.Ak sú s Tebou viac spokojní tak to hod za hlavu a zober si z toho ponaucenie.

lamps
5. júl 2014

@laumi tak to ber tak, že ona by si asi našla chybu na každej torte. Jednoducho niektorým ľuďom nevyhovieš ani keď sa snažíš najviac ako vieš

@jakelina Majka, my máme síce vodu urobenú, už tečie aj teplá 😀 😀 😀, ale nemáme urobený obklad, ani nahodenú sanitu ani wc-ko

laumi
5. júl 2014

@jakelina ďakujem, no fakt niektorí ľudia sú hrozní.... Ale to človeka tak odradí ☹ ☹ ☹ ani by som nepovedala, keby som to nezažila...

lamps
5. júl 2014

@pipka jasné, že môže byť 😀 😀 😀 😀 aj by som ti prišla pomôcť, ale s mojimi babami

jakelina
5. júl 2014

@pipka zlatko a ty se stěhuješ nebo jak, že uklízíš dva byty?? 😲 😲

pipka
5. júl 2014

@jakelina aaale figu 😅 ja som taky dobrodinec, ze cez prazdniny miesto oddychu chodim makat 😅 😅 😀 😝
najprv som davala do poriadku byt mojim rodicom, a oni mi zatial varovali deti..a teraz chcem dat na poriadok aj nas...lebo mala nastupuje do skoly v septembri, tak chcem, nech ma uz detsku izbu peknu, skolacku 😉 a teda potom uz aj malemu vymalujem..a aj kuchynu a obyvacku...sak ked uz budem v tom svungu...no co by som nevymalovala, ze? 😅 😅 😅 😀 😀 😀

woman04
5. júl 2014

@lamps och,že nespokojná..ja som bola unesená z tej hnedej..krásna..som sa ťa akurát chcela spýtať,ako si robila tú hnedú..už čítam,ťažko 😝 ,ale stálo to za to... 😉 ..Ale ty máš všetky nádherné 😉

jakelina
5. júl 2014

@pipka aha, no tak to jsi dobrá. Já jsem malovala naposledy před patnácti lety, pak už vždycky manžel a teď už i velcí kluci. Já jenom myju a uklízím 😝

lamps
5. júl 2014

@woman04 ďakujem 😵 😵 😵 😵

artepf
5. júl 2014

@jakelina krásné kousky opět, ten s beruškou jsi sem měla dát tak před měsícem, to jsem hledala nějakou inspiraci s beruškou, ale nikde nic pěknýho, takhle nějak jsem si to představovala 😵
přidávám svoje tři, jen ta doba ledová je úplně o ničem vyfocená, o půlnoci doma na koberci, takže to vypadá jinak než přes den venku na trávě 😒
@lamps teda ten malovaný je dokonalý, to bych dělala asi půl dne 😀

pipka
5. júl 2014

@jakelina sak ked mne deti dorastu, tiez uz nebudem, 😅 😀

ale kyyyyyym dorastuuuuuuuuuuuuuu 😅 😅 😅 😅 😅 😀

jakelina
5. júl 2014

@pipka víš co, my máme velký starý dům a málo peněz, tak my všechno postupně spravujeme sami, nejdřív jak byli kluci malí, tak sami s manželem a teď už i pomáhají oni. Žádný rok jsme neměli volné léto. pořád něco opravujeme. Něco doděláš a zase jinde už volá další práce co je potřeba udělat. Bydlí s námi i babička, ta je teď po operaci, měnili jí koleno, tak je na rehabilitacích přes týden a každý víkend ji vozíme z ústavu ráno domů a večer tam. Pořád, ale fakt pořád něco. Já si asi odpočinu až v hrobě. Jak nejsou nemocné děti, tak zase někdo jiný. 😝

kukulka1
5. júl 2014

@jakelina ,krásna tortička tak ako všetky,môžem sa spýtať ako si postavila tú minnie,dala si do vnútra špajdle a zapichla do torty?alebo iný postup?dakujem za odpoved a prajem pekný deň!!!

pipka
5. júl 2014

@jakelina doooverne poznam moja 😖 😅
a to mam LEN byt a dve deti, ale ked mam vsetko obhospodarovat sama, tak mam co robit...mat dom, 4 deti a babicku...tak uz som asi tam 😝 😅
takze ...dovolenky "na Malte" si uzijeme asi do konca zivota dost, ze? 😀 😀 😀
ale tak ja to beriem tak..ze su ludia, co by radi malovali a prerabali, keby mali co. takze som rada, ze mam kde byvat, ze mam dve zdrave deti a ze mam pracu... 😉 O Seychelloch budem snivat na dochodku 😀 😀 😀 😎 😅

woman04
5. júl 2014

@jakelina cítim s tebou...my sme prerábali viac rodín naraz kúpeľne,lebo nám prdla spoločná kotolňa,tak sme sa dali na vlastné každý a to som 5 týždňov nemala WC,lebo sa začínalo od nás..to bol děs..najprv sme chodili k susede a potom to plátali s prácou..muž chodil doobeda a ja poobede..našťastie mám v práci kúpeľku,aj kde spať..to sme nemali ešte malého,tak sa dalo..ešte nás raz čaká kuchyňa,ale až keď pôjdem robiť a malý bude väčší...už teraz máme z toho bobky 😵 😵

sikag
5. júl 2014

@artepf krasne torticky. a tie zvieratka si robila? wooooow
@jakelina krasne torticky!

sikag
5. júl 2014

pre nase deticky k meninam

jakelina
5. júl 2014

@kukulka1 dala jsem do té hlavičky drátky, pak do dortu brčka a do nich jsem to zasunula. 😉

jakelina
5. júl 2014

@woman04 no tak taky dobrá story 😀 😀 😀 Moje kamarádka bydlí v bytovce a lítala na záchod, když předělávali záchod do práce, měla to asi sto metrů a v noci za bytovku do keře 😀 😀

jakelina
5. júl 2014

@sikag nádherné a krásně rovné to máš 😉

michaela3011
5. júl 2014

opät pridavam skromne po jednej 😀 ale na 10teho mam dve 😝 tak to si zabojujem s casom 😅 skoro ako pri tejto 😒 ebeeenci ta moja lenivost 😅
@lokalistin este raz dakujem za pomoc s korpusom 😵
kocky pekny vikend prajem, ja si ho uzijem v praci 😢 😅