Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lokalistin
16. júl 2014

ja by som skusila mozno nutellu s mascarpone, eventualne nejaky likerik a do toho oprazene orechy, mne chuti strasne ten s jadranskych rezov, skus pozriet moj album pecenie tam je link na recept, orechovy s vanilkovym pudingom-mnam dneska by som len tlacila a najlepsie sladke, zas som na nieco dostala chut 😠

lokalistin
16. júl 2014

@akzuzs to nad tym je pre teba

mirka100911
17. júl 2014

@akzuzs Sucitim s myckou, ja stale cakam na 130 eurovu suciastku! Keby som vedela, ze budem cakat tak dlho, uz mam davno novu... Ved uz treti tyzden som bez mycky, hrooooozaaaaa....

lucula73
17. júl 2014

@akzuzs ak opražíš tie vlašské orechy do akehokolvek kremu,tak veľmi to zvýrazní tú chuť......ja idem teraz robiť čisto orechovú.......ten krem je veľmi dobrý čo mám,ale mám to doma,ak prídem z roboty,možem ti napísať 😉

maya30
17. júl 2014

@akzuzs ja robim tento - chutovo je super ale je bez mascarpone 😒 :
1 a 1/2 dcl precedenej ciernej kavy, 1 dl mlieka, 3 pl polohrubej muky, 1 vanilka,
15 dkg praskoveho cukru, 25 dkg masla, 5 dkg prazenych orechov, rum podla chuti, 1 zltok
Z mlieka, kavy, muky a vanilky uvarime husty krem a po vychladnuti pridame k vyslahanemu maslu s cukrom poriadne vymiesame pridame najprv nasucho oprazene orechy, potom rum a nakoniec zltko na zjemnenie plnky (nemusi byt)

chvapilu
17. júl 2014

Ahoj tak můj první pokus s burizonovou hmotou a pokus o Hulka,Snad je mu trochu podobný

gabkostanka
17. júl 2014

Tortickarky, prosim o radu. Poterbujem zafarbit na hnedo smartflex, ale nemam farbu, da sa aj s kakaom? A ako? dakujem za radu🙂

dadenka1
17. júl 2014

@gabkostanka ja som farbila kakaom... zarobila som si extra hustu kasicku kakao plus biela palenka a pekne to chytilo...

gabkostanka
17. júl 2014

@dadenka1 mam vodku, bude to ok?

dadenka1
17. júl 2014

ja si myslim ze hej.. ja som mala jablckovicu..
@gabkostanka

gabkostanka
17. júl 2014

dakujem ti🙂

akzuzs
17. júl 2014

@lucula73 jasnáááá napíš a hlavne keď bude hotová. Idem dnes robiť ocovi ten pokus tak som zvedavááááááá

akzuzs
17. júl 2014

Moja myčka 2. diel Predstavte si včera keď začala štrajkovať, som písala sms a dnes kolo obeda sa stavil. Prišiel zapol a NABEHLA. Lenže potom skapala a tak sa na ňu pozrel. Všetko mám OK filtre, čerpadlo, motor, všetko ale elektronika (ten ovládací panel) sa zbláznila. A hádajte čo ja na elektronike najdrahšie???? Elektronika. Od 200 do 350 euro. Tak som hodila reč s opravárom, a vravím mu že ja sprostá že som si nekúpila Bosh a on že najviac opravuje whirpool a bosh. Že ak si budem vyberať novú nech kupujem s čo najmenej programmi a obyčajnú lacnú, lebo keď skape nech zbytočne nevyhadzujem peniaze. Že on sám má ob. indesit a má ju 10 rokov. Len pár programov a nič viac. No idem pozerať myčku. Kde na ňu vezmem neviem 😖 😝 😕 😅

jakelina
17. júl 2014

@akzuzs já bych si snad vzala i půjčku, než abych byla bez myčky 😀 😀 😀 Já mám Siemens a předtím 5 let AEG bez poruchy, tak tyhle můžu doporučit. 😉

akzuzs
17. júl 2014

@jakelina no veď to je to že raz skúsiš myčku a už bez nej nechem byť. Ja stále hovorím. Umývačku nepotrebujem ale už ju mám a bez nej už sa mi nechce 😀 😀 😀 😀

akzuzs
17. júl 2014

Kukam na túto je najlacnejšia a tiež kukám na túto Zanussi ZDT 311 a na AEG Favorit 54032VI0. Veľká škoda je že si nemôžem vybrať lebo musím mať vstavanú, a plne zabudovanú, lebo aby mi presne vošla ako tá pred tým

mysiatkoo
17. júl 2014

@akzuzs pol roka som bola teraz bez mycky, lebo v nasom okrese je jediny opravar, ktory zrejme nepotrebuje dalsix zakaznikov a svoj cas venuje niecomu s vyssim ziskom.... minuly tyzden som ukecala uja z dalsieho okresu, aby sa mi na to pozrel... a OPRAVIL ... co myslis, aka znacka? whirpool... ale uz od piatka mam cca 2-3h denne k dobru ...som tu skakala ako male decko co dostalo vianocny darcek 😝

a dnes tuzim po ventilatore!!! potiahla som tortu a pomaly ani zehlickou sa nedalo prejst, lebo je to hned orosene 😠 😠 😠

akzuzs
17. júl 2014

@mysiatkoo ach jaj mali by sme vytvoriť klub nešťastných whirpool. Pred chvíľou som bola na nete a čítala recenzie na môj typ myčky. Kde boli keď som kupovala ja. Boli len samé chváli a teraz rad radom červená kritika. A o teple mi hovor. Máme kuchyňu, obývačku a spálňu na juh tak si to vieš predstaviť.
Och ako sa len musí piecť v pivnici 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

daniela09
17. júl 2014

@akzuzs u nás má obrovský úspech grilážová plnka: 150g kr. cukru upražím na karamel pridám pomleté opražené orechy(150g), a vylejem to na mastný papier. po stuhnutí to s valčekom roztlčiem na menšie kúsky. 6 celých vajec vyšľahám so 100-120g cukru, pridám griláž, a šľahám nad parou resp. uvarím v mikrovlnke. Vychladnuté vymiešam s maslom. plnka je super.

lucula73
17. júl 2014

@akzuzs ahoj,len teraz som sa k tomu dostala.....už mám tortu naplenú.
recept mám inak aj ten,čo ti tu niekot už písal s tou kávou,tento je bez kávy:
200ml mlieka, 20g maiźeny, 1 žltok...........uvariť na hustú kašu,potom 150 cukru vymiešať s 250gr. masla,pridať tú vychadnutú masu a nakoneic 100gr. nasucho opražených pomletých orechov.
možeš aj rumu trochu,ak chceš..........
No je to dosť malé množstvo,ja som to dala akurát do 18cm torty 😉

evicaka
17. júl 2014

Ahojte, dievčatá prosím... neviem nájsť odkaz na miešanie farieb. Konkrétne potrebujem" zafírovú" ak niektorá viete ako na to , poraďte ☹ ďakujem

jakelina
17. júl 2014

@evicaka na kruhu si najdi barvu jakou chceš a smícháním dvou barev vedle ní ti vznikne.

evicaka
17. júl 2014

@jakelina ďakujem!!!! som vedela, že na teba sa môžem vždy spoľahnúť 🙂 si zlatíčko 🙂

jakelina
17. júl 2014

@evicaka není zač 😉

dadulka271
17. júl 2014

Pridám zase tiež trošku 🙂

jakelina
17. júl 2014

@dadulka271 ty autíčka máš geniální

vlada111
17. júl 2014

@akzuzs určite treba orechy opražiť, nie je zlé na troške masla 🙂 S tou bielou čoko nemusí byť zlý nápad. Inak ja mám aj taký recept, že sa rozpustí biela čoko, vyšľahá sa šľahačka, zmieša sa s mascarpone a do toho sa rýchlo vmieša ešte vlažná tekutá čokoláda. Ani ganache s mascarpone a orechami by nemusela byť zlá. Možno trošku rumu do toho. Dá sa použiť aj orechový likér, ale to by ťa asi vyšlo už draho.

pristela
17. júl 2014

Holky 😀 😀 som si prave zahrala tetris 😀 rozne kolá a úrovne 😀 😀 myslím , že ked budem skladat dokopy torty , tak to bude ešte o level vyššie 😝 😀

akzuzs
18. júl 2014

@vlada111 @lucula73 @daniela09 @maya30 @lokalistin No tak som včera skúšala ten môj výtvor robila som to tak že som si zvarila šľahačku s bielou čoko. , vyšľahala mascarpone s cukrom, potom všetko spojila a pridala opražené pomleté orechy. Zaniesla som na chatu ocovi a prísne nakázala aby to nejedli pokiaľ to nepreleží a neochutnám to prva ja 😀 Ale do konca augusta je čas, v mraziaku mám kopec odrezaných vrškov korpusu tak budem skúšať len tak tie recepty, skúsim s tým pudingom a pridám aj rum a do vtedy uvidím ktorá plnka bude mať výraznú chuť orechov.
@mimusa94 skúšala som korpus, je dosť podobný prácou ako mramorák len myslím že časovo kratší, a ide menej oleja a aj múky. Je pekný po upečení a aj príjemný po rozkrojení. Dík za zmenu po toľkých mramoráááákoch 😀

Ozaj dievčence neviete pre čo sa mi v maramoráku po upečení a prekrojení urobili dierky ako v ementále? A čím som krájala korpus nižšie a nižšie tým väčšie.

vlada111
18. júl 2014

@akzuzs ja ti neporadím, ja už mramorák nepečiem. Bol môj top, ale pár razy za sebou mi začal zrazu po vytiahnutí z rúry klesať, vybodla som sa na to. Našla som si super receptík, vytiahnem z rúry a ani sa nepohne 😀