Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

denisak77
15. aug 2014

Po mesačnej dovolenke vás všetky zdravím a opäť v pracovnom nasadení,ale pravdupovediac sa mi nechce 😀 😀 😀 😀 😀 .

elamaslakova
15. aug 2014

@denisak77 Nádherné tortičky

elamaslakova
15. aug 2014

@tinucha ja som robila vedierko so šampanským, zafarbila som si poťahovku na sivo a potom som to strekla pearl sprejom, a kocky ľadu , tu mi poradili dievčence , som kúpila kandizovaný cukor, majú ho v kaufe pri cukroch je to 25 dkg balenie , ja som potom tie kocky ešte vyleštila obrúskom ,aby sa leskli tu je foto https://www.modrykonik.sk/blog/elamaslakova/alb...

mimusa94
15. aug 2014

Baby dostala som za ulohu spravit 50minitorticiek v tvare srdca hcela by som sa opytat ci ich uz niekto robil a hlavne ako??? Najdem niekde taku malinku formu na srdieckaa??? A ake cesto sa donho dava ja vobec nemam sajnu :D :D dakujem babenky

tinucha
15. aug 2014

@elamaslakova Aha, to by ma nenapadlo, že existuje taký cukor. Skúsim si len tak skúšobne najskôr tú želatinu a keď sa mi to nebude pozdávať, tak pohľadám ten cukor. Ďakujem veľmi pekne. 🙂

muffinka8
15. aug 2014

Tie ruže mi vyšli len tak tak 😅 😝 spraviť o jednu menej alebo menšiu tak tam mám dieru 😕

vierka0
15. aug 2014

@muffinka8 paaani, to je nadherna cervena, to je smart a cervena wiltonka ?

muffinka8
15. aug 2014

@vierka0 je to gum pasta a extra cervena gelovka a troska bordovej.

cat
15. aug 2014

Ahojte, toto som robila dnes, dedovi 🙂 a zeleninu tvarovali z fondánu moje decká samé 😎

cat
15. aug 2014

a ešte fotos 😀 :

sikag
15. aug 2014

@pristela supeeeeer si zlaticko 🙂 dakujem. vykrajovacku taku nemam, praveze mam vsetky vykrajovacky iba s "palickou", ale ta finta s nozom je super. dakujem, idem vecer skusit 🙂

sikag
15. aug 2014

@muffinka8 boze co som to stlacila za gombik ze "uz sa mi to nepaci" 😀 😀 😀 prepac. prekrasna torticka! super ti vysli tie ruze. ja som skusala tiez gumpastu a na kvety je uzasna. drotikovanie sa mi s tym velmi nepacilo ale asi to chce cvik 🙂 lepene ruze parada, za chvilku suche 🙂

muffinka8
15. aug 2014

@sikag Ďakujem 😵 😵
ja zas bez drôtikov vôbec neviem spraviť ružu 😅 a z iného ako gum pasty by som už ani kvety nerobila

1katuska73
15. aug 2014
sulaiovamaja
15. aug 2014

Lienka

kacicka248
15. aug 2014

baby, prosim vas ..ako docielit aby sa postavicka z fonanu vysusila?...stale ju mam taku orosenu a bojim sa ze ked to dam zajtra na tortu tak to neprezije presun ☹

halienka
15. aug 2014

@kacicka248 a kde ju máš? treba ku nechať volne niekde na poličke v kuchyni alebo max. v špajzke, isto ju nedávaj do chladničky, lebo tam sa nevysuší.

halienka
15. aug 2014

@mimusa94 ja by som to nepiekla v po jednom v malej forme, ale upiekla by som klasický korpusový plát na celý plech a nejakou veľkou vykrajovačkou srdca z toho plátu tie srdcia vykrajovala, potom normálne ukladala pláty -srdcia na seba a plnila, to podľa mňa bude podstatne rýchlejšie a jednoduchšie 🙂 .

kacicka248
15. aug 2014

@halienka praveze ju mam cely cas len tak na kuchynskej utierke od vcera vecera. A mam pocit ze teraz je viac vlha ako bola rano...no neviem, mozno som len netrpezliva

atiatko
15. aug 2014

Ahojte šikovné maminky .... ja nemám tak šikovné ruky a tak všetky tie vaše krásne diela len v tichosti sledujem 😉 Idem za vami s prosbou ..... PROSÍÍÍÍM ak ste niektorá piekli tortu v tvare alebo s motívom počítača, alebo niečoho čo sa počítača týka, mohli by ste mi sem pridať jej foto ? Máme synčeka, ktorý o 10 dní oslavuje 8.narodeninky, a praje si takú tortičku. Na nete ma žiadna foto "nechytila za srdce" ☹ ĎAKUJEM !!! Adriana 🙂

pristela
15. aug 2014

@mimusa94 a to budes tie srdcia aj plnit? ci len suche cesto chcu ? ak plnit, tak to ti teda nezavidim, budes to mat hooodne narocne

pristela
15. aug 2014

@kacicka248 a mas v kuchyni otvorene okno ? bo je vlhko hodne a to skodi , dalej otazka z akej hmot ju mas vymodelovanu ? ja som ted modelovala zo smart velvet a vsetko si drzi tvar a je suche, ale keby otvorim okno tak mi to tiez pokape ☹

mimusa94
15. aug 2014

@pristela neviem ci plnit k tomu sa nevyjadrila len ze chcu mini torticky cca 50 to je vsetko co mi povedala....a keby len cesto tak to by bolo velmi suche podla mna ci? :/ :/ :/ 😖

mimusa94
15. aug 2014

@halienka dakkujem za raduu len to bude pekna piplacka 🙂)

pristela
15. aug 2014

@mimusa94 bolo, ale mala by si to lahučke, ak to budes plnit vopred, ta lutujem , 50kusov je makacka, aspon ich potom nahovor ak by si to vzala na nejaku maslovu plnku, bo ak si daju nieco slahackove si zober dva tyzdne dovolenku na to, a hlavne , neviem ake velke maju byt ale mysli na to aby si ich pomestila do chladnicky

mimusa94
15. aug 2014

strasis ma :D :D ju hlavne zaujima cena .... 50ks...myslela som nieco neviem podobne ako cupcake trocha vacsie...no kolko za taku minitorticku zobrat...ved keby 2e za jednu tak vychadza 100e ved to je nehorazna cena no nie??, to by sa jej oplatilo dat spravit nejaku tortu :/:/

pristela
15. aug 2014

@mimusa94 nuz zalezi na velkosti, plneni atd a nehorázna cena ? 😀 😀 😀 😀 popíseme ak sa na to dáš, skusiš, zažijes a pak napises ako bolo a ako si si to ocenila 😀 Je mi jasne , ze ta to láka , niektore veci prosto musíš, bo chceš 😀 a potom si povies raz a stacilo 😉
a nestrasim , neboj, zvladnes 😀 ked sa musi zvladne sa vsetko 😉

mimusa94
15. aug 2014

no kolko by som mala zobrat dajme tomu ze budem vykrajovat srdiecka a plnit ich neviem este presne ako to chce a co na tych srdieckach vlastne chce,,,kolko by si si ty pytala za taku jednu minitortickuuu??? ja som zaciatocnik cize nemam ani paaru :D

pristela
15. aug 2014

@mimusa94 to ti je tazko povedat cenu ked nevies ani rozmer, ani plnenie, ani vyzor....aaale minitorticky sa nikdy neoplatia viac nez jedna torta!!!! ani na tvoju pracu , ani na material/suroviny, ani na pocet ludi a kuskov pre nich v porovnani s rozkrojenim torty, a nikdy ani nie financne.
Zo srdiecok ti zostane aj vela "odpadu" ako ich budes vykrajovat z plátov napríklad

mimusa94
15. aug 2014

@pristela to je na rit taka robota ... vzdy si hovorim ze nebudem nikomu nic robit iba pre rodinu a vzdy spravim tu istu chybu a nepoviem nie 🙂 😖 😒 😀 😀 😅