Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vierka0
15. sep 2014

@pristela ja uz nejake mam, od cinana, ale nie take velke, musim pohladat, dik za tip 🙂

hrablica
15. sep 2014

Tak posledná moja tohtovíkendová...mám dosť. 4 torty je zatiaľ môj rekord, takže všetky, čo robíte viac, klobúk dole, pred vami, žienky 😉 táto išla babke k narodeninkám-orechový korpus, čoko plnka. Boli unesený, tak mám radosť. A ďakujem za predchádzajúce páčítka-hreje to pri srdiečku, hlavne keď mi lajknete také profíčky moje amatérske diela :-P

jenie123
15. sep 2014

@babylux ďakujem moc krásne.. 🙂

mimcak
15. sep 2014

A pridávam posledné víkendové.

antenka1
15. sep 2014

@halienka dakujem velmi pekne. Taky rozpis toriet som este nevidela. Super 😉
@jakelina tak som skusila tu ganache aj s pretacanim a maximalna spokojnost. Dakujem za ochotu a za rady 🙂

lokalistin
15. sep 2014

@mamcas perfektna je

lokalistin
15. sep 2014

@mimcak oooo ta ovocna mnam

sticker
16. sep 2014

@mamcas Krásne farby máš na tortičkách 😵 Veľmi pekné. Tú 80 si akou vykrajovačkou robila? S číslami mám vždy problém 😒

evala777
16. sep 2014

@govinda robí sa mi s ním v pohode, ja robím so smartom a nemyslím žeby som sa pri tom veľmi narobila, ja som spokojná 😉

mamcas
16. sep 2014

@lokalistin @sticker dakujem mooooc 🙂
to cisielko je rucne vyrezane 🙂 take velke som este cisla nevidela... 😕 ale veru zisli by sa aj mne, aj toto som robila na dva krat, lebo sak bolo kazde cislo ine 😝

sikag
16. sep 2014

@vladiella to pozadie je v podstate tvrdy papier, kup co najvacsi a opri o skrinku tak aby nevytvoril roh. uplne paradne sa na tom foti
@mysiatko pytala som sa fotografky na nejake typy ako dobre nafotit tortu. Treba min 2 zdroje svetla, z toho jeden moze byt vonkajsie svetlo. svetla musia mat roznu intenzitu. jedno musi byt hlavne a tie dalsie postupne menej a menej. idealne je mat 4 zdroje svetla, ale v min verzii stacia 2 oproti sebe. na lampe je dobre mat tienenie aby to svetlo bolo maksie, ale to asi ziadna nemame 😀 😀 😀
nastavenie fotaka: ISO co najmenise - 100, clona cim vacsia tym lepsia, ideal je F8-F11, urci nam to hlbku ostrosti aby bola torta aj vpredu aj vzadu ostra, cas ma byt co najmensi, ale mal by ladit s objektivom, ak fotim objektivom 50 (pekne kresli) tak dam cas 1/50, ale cim vacsi cas tym lepsie, potom potrebujem menej osvetlenia a mozem fotit bez lamp - ideal je 1/10 ale to je lepsie dat na stativ aby nebola foto rozmazana. po nafoteni si treba najst na fotaku taky graf (infarktovy 😀 😀) a pozriet sa ci je vycentrovany. aj je prilis vlavo or vpravo su na fotke presvetlene miesta bez informacie. to je vsjo 🙂 horsa do fotenia! 😎
@halienka paradna svadobka!

sikag
16. sep 2014

@jakelina dakujeme za tutorial ku ganache. ja nad tym uz tyzden rozmyslam ako to ty robis 😀 😀 davas normalne hrubu vrstvu cokolady? ked tortu neotocis tak ti to pri zatahovani nevytvori na hornej hrane take nanosy? ako ich das potom dole... ci normalne ides boky - vrch - boky - vrch az kym to nemas rovne? a vrchny korpus pod ganache davas ten najrovnejsi najtvrdsi zo spodku rafika? ja teda tortu zatial otacam hore a nemala som problem, ale musim este zohnat take paradne pravitko z videa 😀 😀
@mysiatko gratulacie k umiestneniu! klobuk dole 🙂

sikag
16. sep 2014

@mamcas perfektna svadobka! super ti vysla! mohla si este potiahnut ten strieborny podnos ruzovou aby to bolo take vyvazene, inak je dokonala! palec hore
@maya30 ta kriva nema chybu, som sa do nej zalubila uz na FB! a ta s postavickami je genialna!
@mysiatko opat nadherne kusky... ako vzdy 😉

mysiatkoo
16. sep 2014

@sikag no to je presne to, co tu nemam 😀 asi prepisem list jeziskovi, nex mi donesie nejake dobre svetlo 😝 😅 btw prosim 2o na konci... xudak baba s rovnakym nickom, co jej tu vyhadzuje upozornenia 😝 holt...pri volbe nicku som netusila ze take bude dolezite 😉 a dakujem 😵

ludkas31
16. sep 2014

ahojte babenky, idem k vam po radu, chcela by som robit sacherovu tortu, ale chcem ju potiahnut. otazka znie, mam ju poliat cokoladou a tak potiahnut, alebo bez tej cokolady? za kazdu radu vopred dakujem 🙂

jakelina
16. sep 2014

@sikag já dort neotočím, nejdřív naleju tu roztopenou čokoládu nahoru a postupně si tam nožem nabírám a natírám boky, pak vezmu trojúhelník a po podložce jedu, abych měla pravý úhel a uhladím boky a vrch přejedu tou delší stranou trojúhelníku. Dám zachladit a pak už druhou vrstvu vyrovnávám nerovnosti a uhlazuji a uhlazuju a uhlazuju 😀 😀 Chápeš?? Možná píšu jak pako 😝 Když mám čas a otáčím, tak naleju čokoládu na papír, na to převrátím dort a natřu boky, na tom videu to dělala ta paní opačně, nejdřív natřela boky a pak až otočila. Ještě si musím koupit takovou malou váhu jak má ona. Zatím to dělám podle oka 😝 😀 a čokolády jsou tak 3 mm, záleží jak je dort zarovnaný, já se ho snažím zarovnat co nejvíc, abych moc nespotřebovala. V místech kde je nějaký důlek, třeba jak je krém je asi ta vrstva o něco větší. Nahoru dám ten korpus, který byl v troubě u dna korpusu.

blancagon
16. sep 2014

@maya30 kráááása

sikag
16. sep 2014

@jakelina no to vela spravi ze je hore ten rovny korpus, ja som to doteraz robila opacne aby som vyrovnala nerovnosti... skusim teraz opacny postup 🙂

jakelina
16. sep 2014

@sikag to máš pravdu, já mám ten povrch téměř rovný a krásně se to dá zarovnat i tenkou vrstvou čokolády 😉

mimcak
16. sep 2014

Babenky poradte prosím tortičku pre 7 ročné dievčatko. 😖

mamcas
16. sep 2014

@sikag vies ako dlho som rozmyslala nad potiahnutim tej podlozky...lenze cestovala 3 hodiny ta torta na sedadle auta, teda to spodne poschodie a bala som sa ci sa mi to pri manipulacii neposkodi...mne tam ta strieborna tiez nesedi...ale dakujem za mile slova, moc ma potesili 🙂 je tam milion chyb, ale okrem mna a Vas ich nik nevi 😀 di 😀 😝

abriela
16. sep 2014

@mimcak je asi prvacka, tak skolsku -farbicky, slabikar...

chvapilu
16. sep 2014

@mimcak mám pár fotek pro inspiraci tak třeba se něco bude hodit

laumi
16. sep 2014

Tak a po dlhšej dobe opäť moje výtvory 🙂 ďakujem za predchádzajúce pačítka a obdivujem tie vaše dokonalé tortičky 🙂

sticker
16. sep 2014

@mimcak Ak sa neuberieš smerom - škola a školské veci, tak ja som mojej 7 ročnej v lete robila Barbie 🙂

mimcak
16. sep 2014

@sticker
@chvapilu ďakujem vám.Tiež ma napadla barbi,len nemám žiadnu bábiku doma. ☹ ,kedže mám chlapcov 😒

sticker
16. sep 2014

@mimcak A tí, pre ktorých to ideš piecť nemajú? už som aj tak piekla, že si priniesli bábiku a ja som im ju vrátila v torte 🙂

mimcak
16. sep 2014

@sticker neviem,nepoznam ich.ony mi povedali,ze hoc co dievcenske,a ze rozpravky moc nepozera

jakelina
17. sep 2014

@mimcak a něco s kytičkami a beruškami, motýlky a třeba korunka mě napadá. 😉 Jinak tohle já nemám ráda, pak se člověk netrefí do vkusu a oni neřeknou co by chtěli 😝

micak
17. sep 2014

Ahojte, bavi ma pecenie, ale taketo krasne torty len zacinam robit. Robim prve figurky syncekovi na oslavu a chcem sa dalej a viac ucit. Okrem toho robim zdobene medovnicky na svadby, krst, oslavy, ale len rodine. Chcem poprosit radu, ako sa viac dostat do povedomia ludi? V dedine sme novi, tak ma napadlo, ze by som mohla roznosit do schranok nejake letaciky, prip. do skolky, skoly sa ponuknut napr na Mikulassku besiedku, ze upeciem a ozdobim tie medovnicky. Je to dobry napad, nebude to ako vnucovanie sa? Poradte mi prosim, chcela by som prispiet nejakym eurom, ked som na materskej, ale to potrebujem, aby o mne vedeli. Prip. na internete existuje nejaka stranka, kde mozem inzerovat tuto pracu? DAKUJEM VELMI PEKNE!!!