Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

kubrt
20. sep 2014

@jakelina tak to chce asi cvik. Ted jsem to právě zkoušela a uhlazuju uhlazuju najednou jsem byla místy opět na korpusu ☹ . A když jsem minule zkoušela otáčet a pak trojúhelníkem objížděla podél té podložky, co jsem měla nahoře, tak jsem asi trotl 😀 😀 zase jsem ten trojúhelník předkláněla. 😢 Ale já dáááám 😀 😀 😀

kubrt
20. sep 2014

@sasettka to jsou krásné dorty 🙂 🙂 Jeden vedle druhého 🙂 🙂

kubrt
20. sep 2014

@grasie čičinka rozkošná 🙂

sasettka
20. sep 2014

@kubrt dakujem pekne 🙂

adrika202
20. sep 2014

tak pridávam aj ja tohtotýždňovky ,chvalabohu len tri všetko také témy že až :D majte pekný víkend 🙂

gabkostanka
20. sep 2014

Ahojte, mam salkovy krem a rozmyslam aj nad ovocim, ake sa k nemu hodi? dakujem

lamps
20. sep 2014

ahojte sladké žienky, pridávam moje výtvory 🙂 a želám krásny a pokojný víkend

muffinka8
20. sep 2014

@lamps kráááásne 😵 😵 😵

lamps
20. sep 2014

@muffinka8 ďakujem, práve pozerám tie fotky, tá prvá tortuša je fotená včera - krásne svietilo slniečko, tie ďalšie dve sú fotené dnes - je pod mrakom a na tých fotkách je to riadne vidno

muffinka8
20. sep 2014

@lamps ale na tom, že sú perfektné to nič nemení 🙂

lamps
20. sep 2014

@muffinka8 🙂 🙂 🙂 🙂 ďakujem

jakelina
20. sep 2014

Kočky samé krásy jste přidaly, já se jenom kochám. Děkuji za spoustu Páči sa mi to. Nepíšu to pokaždé, ale opravdu za každé kliknutí moc a moc děkuji. Je to takové povzbuzení pro příště, že se můj dort někomu líbí. DĚKUJI !!!!!!!!!!!!

jakelina
20. sep 2014

@gabkostanka banán se mi tam hodí nejvíc

jakelina
20. sep 2014

@lamps už jsem obdivovala na Fb, Máša a medvěd v tvém podání nemají chybu. Krásné všechny tři 😉

jakelina
20. sep 2014

@kubrt časem to vychytáš, však dorty máš krásné. My se tu s tím možná moc zabýváme, já jsem se ještě u nikoho nesetkala s tím, že by mi při přebírání dortu řekl, že mám hezký rovný dort. 😀 😀 😀 Lidem je to myslím úplně jedno, jestli to má hrany a nebo nemá. Hlavní je, že je dort hezky čistě udělaný, nejsou tam žádné otřepené vykrajované věci a pak to vše vypadá krásně ať s hranou a nebo bez 😉 😀

woman04
20. sep 2014

@lamps krásne tortušky...sú skvelé...páči sa mi,že Máša je svojská a Tvoja...včera som písala,že tu niečo porobili s ukladaním fotiek,nie je to len fotením...ukáže ich také divné,po rozkliknutí je to lepšie,ale predtým to isto takto nezmenšovalo... 😒

lamps
20. sep 2014

@woman04 Katka ďakujem, no Máša ej preto taká moja, lebo takú reálnu by som ja nevymodelovala asi nikdy 😀 ja to jednoducho neviem a neviem ani postavičky - také, aby vyzerali ako skutoční ľudia.

woman04
20. sep 2014

@lamps nič nemeň,všetky tvoje výtvory sú úžasné a majú nenapodobiteľný "rukopis"..a Máša je podľa mňa,jedna z najťažších tvárí...videla som ich už veľa,ale máloktorá sa mi páči,lebo vyzerá nie ako dievčatko,ale stará babka.. 😀

jakelina
20. sep 2014

@woman04 moje dvě vypadaly jak po plastice, máš pravdu 😀 😀 😀

grasie
20. sep 2014

@lamps tvoja máša je geniálna, málokto ju podá tak, aby sa naozaj aj v ksichtíku podobala, vyslovene sa mi páči, že si nešla po originále 🙂
@kubrt ďakujem krásne 🙂
@sticker ďakujem 🙂 inak stačí, aby bol štetec mäkký, ja som obvykle rada, ak v tom svojom tortárskom bordelíku vôbec nejaký nájdem 😅
@mysiatkoo od teba je pochvala veľká pocta, ďakujem 🙂 inak ak sa môžem votrieť na vaše stretko, rada by som sa pridala, keby bolo niekde cca pri BA a počas dňa, bo všetko, čo viem o tortách, mám od vás, tak by som rada svoje učiteľky spoznala 🙂

woman04
20. sep 2014

@jakelina zrovna tvoje som nemyslela,ty si šikula 😉 😉

mamiaigi
20. sep 2014

@lamps nieco úžasné 🙂

mamiaigi
20. sep 2014

@mysiatkoo ďakujem veľmi pekne 🙂

pristela
20. sep 2014

Baby , ale vsak na stretko sa aj cestuje co to , minule boli baby aj z prahy, ja som tiez mala dve hodky cestu na stretko, ked budete chciet vsetky okolo Ba pretoze tam zrovna byvate,čo ostatné? to si mozem aj ja povedat ze do ba to mam dve hodiny autom a doma dve deti ☹ vsak každýýý chlap zvladne deti jeden den, a ked frfle treba frflat tiez a este vam aj buchty na cestu zabalí 😀

cat
20. sep 2014

moja prácička (figúrky sú kúpené), zámok je z fondánu:

grasie
20. sep 2014

@pristela jáj no šak to pravdu máš, to by nebolo fér, inak u mňa je cca pri BA okruh do nejakých 80 km 😀, asi som to mala hne´d upresniť 😝

lokalistin
20. sep 2014

@pipka prave som videla na nete, ak este potrebujes

grasie
20. sep 2014

@cat krásna sa ti podarila 🙂

pristela
20. sep 2014

@grasie 😀 😀 ja to myslela tak celkovo na vsetky nee na teba :D :D 😵

bianca
20. sep 2014

jeeeeeeeej tu to este funguje?Uplne som na tuto temu zabudla 😅