Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

kubrt
21. sep 2014

@jakelina to máš teda pravdu, že zákazník rozhodně hrany neřeší 😀 😀 Jen každá z nás se snaží dosáhnout na umění té druhé a tak se zdokonalovat 🙂 .Už jen já když dortařím (tortičkuji) myslím nejen na zákazníka, ale tady na vás všechny ,aby se dort líbil 😀 😀 😀
a ted vás jdu dočíst a popáčítkovat 🙂 🙂
Včera jsme přijeli z oslavy kolem půlnoci domů. A já se hned připravovala na spaní. Procházím pokojem který sousedí s kuchyní a můj 10letý -" ty jdeš mamí spát ? jééés nebude vedle řvát robot" 😀 😀 😀

ludkas31
21. sep 2014

ahojte...pridavam foto vikendovych torticiek, ktore som robila k birmovke pre neterku a syncekovi k 2 narodeninkam 🙂
PS: Ajka 82 mooooc krat vdaka za pomoc s modelovanim vlacika 🙂 a zvieratiek
PS1: inspiracie som cerpala od vas...tak snad som nikoho moc nenahnevala 🙂

miselka007
21. sep 2014

@katarina51 ahaa tak dakujem..takze vymodelujem skorpiona a potom hned budem prasok nanasat stetcom na skorpiho hej?Tak dakujem a vies este prosim poradit ze ktora praskova zlata farba je najlepsia?Mooc ti dakujem 🙂

kubrt
21. sep 2014

@maya30 ta svatební LUXUS - krásné pravidelné odstupnování pater i výšky jednotlivých dortů. 🙂 🙂 o nádherných květech nemluvě 🙂 🙂

pristela
21. sep 2014

@dagmarmustafa ta svadobna je uuuuplne uuuzasnaa, nechpem ake maskovanie spomínas 😀 😀 😀 ale teda maskujes neskutocne krasne 😀 aj ta dedkovi je uzasna pre ocko

@daja55 och, ake chute si mi narobila, ze rozkrojenaaaa tortaaaa, mnaaam , to sem nemozes davat taketo fotkyyyyy !! 😀 😀 😀

michaela3011
21. sep 2014

@lokalistin prosiiiimta tusim potahujes so smartflexom... ak sa nemylim 😝 odkial kupujes??? ci vozis si zo Slovenska??? d.

lokalistin
21. sep 2014

@michaela3011 ja pouzivam WI a MTT smartflex nemam rada, ale akurat som modelovala z MTT a strasne mi to sadalo som mala nervy, ale skus teplickedorty.cz majitelka-Marketa to nosi za hranice a posiela normalne nemeckou postou aj nemecky ucet ma ja uz som od nej brala veci

lokalistin
22. sep 2014

Baby dakujem vsetkym za pacitka a fakt len cumim ake nadhery tento vikend.Nemenujem, lebo fakt jedna krajsia ako druha

michaela3011
22. sep 2014

@lokalistin 😕 co je MTT??? 😅

lokalistin
22. sep 2014

Massa Ticino Tropica alebo tak nejak sa to vola, ale to si kupujem len lete, alebo ked nemaju WI, nemalo by sa to rosit, ale rosi sa aj tak

kubrt
22. sep 2014

@mia114 ta s koly je bombová - ukládám 😀

kubrt
22. sep 2014

@dajna11 prosím ty mraky na dortu je bílková poleva ?nebo vařený sníh? moc děkuji. jinak letadlo je dokonalá zmenšenina originálu 🙂 🙂 🙂

kubrt
22. sep 2014

@maya30 svatební ÚŽASNÁ dokonalé odstupnování pater i výšky jednotlivých dortů máš nádherně sehrané- Pečeš v ráfku, kde si nastavíš průměr ?A ještě otázečka - pod podložku ještě něco přidáváš, aby se nechal dort zvednout ?Při té váze a výšce se tam asi prsty jentak nenarvou 😀 😀 A vodopád bílozlatých květů ani nekomentuji. 🙂 🙂 🙂 Jinak s dovolením ukládám křtinový dort pěkný námět i barvy 🙂 🙂

kubrt
22. sep 2014

@evala777 oba překrásné 🙂 🙂 🙂

kubrt
22. sep 2014

@halienka další nádhera - krásně uložené květy 🙂 🙂 🙂

maya30
22. sep 2014

@kubrt dakujem 😵 inak velmi dobry postreh 😅 pod podlozku na ktorej stala torta sme podkladali este jednu mensiu drevenu podlozku, prave preto aby sme ju mali ako uchopit a zodvihnut 😅

maya30
22. sep 2014

kocky aby som este ukoncila tu story s neprevzatou tortou, tak mi volali v nedelu doobeda ze na nu zabudli, teda ten co tym bol povereny tak nesiel, spomenuli si o 11 vecer ze nemaju co krajat (lebo vsak to mala byt hlavna) ale ze uz nechceli vyrusovat 😲 😝 Chceli ju zobrat vcera, ale ja uz som ju rozporcovala susedom, takze nic 😒 ale susedia sa velmi tesili, take prekvapko nikto necakal 😀

maya30
22. sep 2014

@mysiatkoo musim ta pochvalit 😉 vcera som na cakesdecor zaregistrovala ze uz si bola stvrta s tym scoobydoo, som hrda ze ta poznam 😵

kubrt
22. sep 2014

@pristela přidávám se k názoru ostatních - jsi opravdu nadčlověk 😲 😲 zajímalo by mě jestli někdy jíš, spíš a děláš něco jiného než dorty 😀 😀 😀 😀

mirinecka
22. sep 2014

kočky prosím o radu, mám robiť jahodovú plnku. Minule som skúšala rastlinnú šlahačku + stužovač KARINA JAHODA, nebolo to ono ale dala som ho tam moc. 😒 Myslíte že keď dám živočíšnu šlahačku + KARINA že to bude lepšie a nie také moc umelé, budú k tomu jahody aj jahodový džem. Tak neviem či tú umelosť troška prebijem. Alebo môžem pridať tvaroh alebo mascarpone? 😨 Idem robiť trojposchodku tak ľladám tú najrýchlejšiu variantu. Spodok bude pribináčik, stred paríž a vrch jahoda. 🙂 .

ešte používate niektoré aj rastlinnú šlahačku, sa mi ľúbi že je aj litrová čo som živočíšnu nenašla v takom balení a teraz budem potrebovať veľa. Ale bojím sa aby to nebolo 😝 . Aj keď z parížšku z rastlinnej som skúšala pre nás a bola dobrá 🙂

ospravedlňujem sa za litánie

kubrt
22. sep 2014

@jenie123 krásné všechny, lod je bomba. A ten počet 😲 jsi další, kdo si umí dokonale zorganizovat čas 🙂 🙂 🙂

muffinka8
22. sep 2014

@mirinecka do 22-24cm - ... šľahačka+jemný tvaroh+rozmixované jahody (cca 400g)+ práškový cukor podľa chuti ... všetko zmiešať a pridávať Crem Ole podľa požadovanej hustoty.

woman04
22. sep 2014

@chvapilu ten link z Tescomy je iná abeceda,ako máš na fotke..Tescomu abecedu nepoznám,ale tú na fotke mám z Ebay a je super.. 😉

sasettka
22. sep 2014

Baby teda... sanka dolu pred vami! niektore tu davate hotove umelecke diela, ze odpadavam 😕 😵 😵

Prosim vas o radu, je to uz odklepnute (uz bolo aj na case, robim ju na 4.10 🙂) - idem robit 4-poschodovku, 20kg by mala mat, ako by ste riesili priemery? plnit 3 ci 4x? inak mam mensi problem - najvacsiu formu 30cm, ale da sa nieco vymysliet na zvacsenie priemeru, ked sa trosku popremysla, takze v tom az taky velky problem nevidim 🙂))
dalsia vec, ktora ma trapi - prevoz na miesto svadby, je to taka pol hodka, cize nic nehorazne /mozno len viac hrbolov, zakrut a podobnych zakernych veci na ceste 🙂)))/... len teda my sme na druhom bez vytahu a viac sa mi paci myslienka, ze by bola torta rozlozena 2 a 2 poschodia a poskladala by som ju az na mieste... ci blbost? zbytocne sa obavam, da sa taka vacsia torta v pohode zniest dole a odviest?
to poskladanie by spocivalo len v polozeni dvoch vrchnych na dve spodne, uz by som vlastne ani nemusela riesit vystuzenie cez celu tortu... spoj by som prekryla napr. stuhou a hotovo.... hmm.. dakujem vopred za rady 🙂

ikula2
22. sep 2014

Ahojte uz som dlhsie nepridala foto tak nejake tie posledneee 🙂) svadobna je podla predlohy nie moj napad, svadobne cupcakes boli tiez na zelanie 80ks
Nejako v poslednej dobe vseetky torty presne podla sablooon nic kde by som mala volnu ruku, hm

dulkagabulka
22. sep 2014

Moja mamina pečie torty, rada by som jej k narodeninám kúpila pomôcky na poťahovanie- valčeky, formičky- prosím poradte mi adresu, kde sa dajú objednať. Dakujem

evala777
22. sep 2014

@kubrt Ďakujem veľmi pekne 😉

ikula2
22. sep 2014

@dulkagabulka je vela obchodov pozrite si stranku tortyodmamy.sk a dole su reklamy na rozne eshopy

mimusa94
22. sep 2014

Moja prva ganache 🙂 a moje prve vymodelovane postavicky 🙂))) robila som ich zo smartflex a robili sa hrozne neviem preco :( 🙂 plnka mascarpone krem s jahodami 🙂

sikag
22. sep 2014

konecne mam minutku a mozem pridat aj foto (aj ked fotene tak narychlo a naskusku bez svetla 🙂 )
moja prva svadobka zadanie bez kvetov a moja druha svadobka v style vintage