Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

wewe030
6. okt 2014

Ahojte chcela by som poradit... Ideme na 70-tku a ja by som chcela spravit tortu na tento štýl.. jednoducho len potiahnut marcipanom a ozdobit ornamentamy... len by som potrebowala radu ako alebo čim spravim tie ornamenty.... da sa t aj s marcipanu.. je na to aj nejaky ini sposob aby sa mi too neroztieklo..??? za každu wašu radu budem wdačná

evicaka
6. okt 2014

@wewe030 ornamenty si môžeš urobiť bielkovou polevou, ktorú si nafarbíš farbou podľa tvojho výberu. Podobne ako perníčky.... polevu dáš do sáčku, urobíš malú dierku a zdobíš. Nie je to náročné, len potrebuješ pevnú ruku Držím palce 🙂

wewe030
6. okt 2014

@evicaka a ked to stvrdne nebude to zle??? ja som nad tým rozmýšlala len sa bojim toho efektu potom 😀

evicaka
6. okt 2014

@wewe030 nebude to zlé... veď aj zdobené perníčky sa v pohode jedia.

sticker
6. okt 2014

Ahojte babenky. Prosím vás, nemáte niektorá postup na malé autíčko? Mám robiť tortu BMW, ok spravím koleso ale že malý si zmyslel, že tam chce mať aj malé autíčko.. Hľadám kade-teda po rôznych stránkach a neviem nič nájsť. Len tie 3D alebo potom McQuenn alebo Bourák... 😒 Moc ďakujem.

wewe030
6. okt 2014

@evicaka ok tak to tak sprawi. Dakujem za radu 😉

mirka100911
6. okt 2014

@moncyh Tuto fotku mam ulozenu z konika od kociek... 😉

mirka100911
6. okt 2014

@sticker Ja som tuto robila podla obrazka mercedesu... Skus z googla normalne fotku auta a nejako to zvladnes... 😉

moncyh
6. okt 2014

@mirka100911 dakujem ti veeelmi krasne, presne tuto som myslela 😀 juuuj, ale sa tesim... doteraz som hladala po nete... este raz - vdaka 😵

sticker
6. okt 2014

@mirka100911 Fuuuu, tak takéto pekné nedám 😒 Na modelovanie nemám talent, ale moc ďakujem. Tiež som premýšľala, že normálne fotku z netu a budem tak "čarovať" 🙂

vlada111
6. okt 2014

@pristela ty opica, ale musím sa polepšiť. Zanedbávam toto tu úžasné zoskupenie šikovníc. Máme v robote nový riadiaci tím, tak nestíham.

lucula73
6. okt 2014

@kornelia ahoj,ja používam hmotu smartflex velvet,vyskušala som ich viac,ale táto sa mi najviac osvedčila,chuťovo neviem,mne nechutí vobec žiadna,s touto sa aspoň dobre poťahuje aj modeluje,je via c príchutí,skus si vygoogliť.
A farby buď práškové,tie sú najlacnejšie ale zas je len pár základných farieb,dostaneš ich v drogerke.......alebo potom gelovky,buď wilton alebo sugarflair,tieto používam ja,sú už aj iné,neskušala a som zatiaľ...ono sú to vačšie balenia,ale zas majú dlhú trvanlivosť,tak možno sa ti oplatia kúpiť....alebo základné práškové a k budeš chcieť dáku špeci,tak kupiš gelovku 😉

mysiatkoo
6. okt 2014

@vlada111 dalsie dalsie dalsie dalsie!!! 🙂

mysiatkoo
6. okt 2014

@ikula2 postup nemam, sla som len tak od oka 😉
@kornelia vsetko zozenies v patisserie ci ako sa to pise oproti Bille 😉

lokalistin
6. okt 2014

@kornelia nemusis citat 6,5 tisic stran staci 2 prispevky nad tebou, moj a jednej sikovnice a mas hned dva nazory na hmoty, farby na farbenie hmoty radsej gelove, sugarflair lepsie ako wilton na tienovanie praskove 😉

vlada111
6. okt 2014

@mysiatkoo jaj zlatá si, musím sa polepšiť. ale teda mne tie vaše na popasenie očí stačia 🙂

mirka100911
7. okt 2014

@sticker Co kecas ze nemas talent.... To das, neboj... 😉

z.junasova
7. okt 2014

Ahojte, neviete mi prosím súrne poradiť kto v Seredi a okolí robí slané torty, kamoška by potrebovala na tento víkend 🙂 Ďakujeeem 🙂

sasettka
7. okt 2014

@z.junasova ahoj, napr. aj ja robim, ale som z Trnavy 🙂 viac foto mam vo fotoblogu.. 🙂

z.junasova
7. okt 2014

@sasettka Wauuu, krásne, kamoška už si našla niekoho v Seredi, pomáhala som jej hľadať, ale dobre vedieť, keby som do budúcna potrebovala, lebo je dosť ťažké nájsť niekoho na slané torty 🙂

mimusa94
7. okt 2014

Baby potrebovala by som poradit nejaku tortusu..mam robit pre dievcatko na 5rokov a namet ma byt litle pony...dakujem za pomoc...

sikag
7. okt 2014

@sasettka perfektne tie slane torticky 🙂
@halienka uuuuzasna!

sikag
7. okt 2014

@wewe030 bud bielkovou polevou, alebo som teraz skusala a tiez super - roztop 1-2 kusky marhmallows s troskou vody a zamiesaj pr.cukor na stredne hustu kasicku. zafarbi a striekaj

mojmacik
7. okt 2014

@sticker aj ja som carovala podla foto ale len 2D transporter Wolksvagen len spredu...a stierace stieraliiii 🙂
tak ak nieco na tento sposob ale bavorak nejaky

kornelia
7. okt 2014

@lucula73 dakujem za tipy a rady, vybrala som si wiltonky gelove a nad hmotou este uvazujem, ci smartflex alebo pasta dama, hm. Ale uz sa pomaly dostavam do obrazu. Dakujem.

sticker
7. okt 2014

@mojmacik To je pekné 🙂 🙂 No ja musím spraviť normálne malé autíčko a to dám vedľa torty. Ale ten predok sa mi páči, uvidím čo vymyslím 🙂

jakelina
7. okt 2014

@kornelia Pasta dama není dobrá na modelování, jenom na potah, tak ať víš 😉

jakelina
7. okt 2014

@sticker vem si jedno dětské autíčko a nebo obrázek a podle toho uděláš v pohodě. 😉

kubrt
7. okt 2014

@moncyh I já jsem si tu půjčila ten námět a dělala pro svoji nejstarší. A už se mi dělá mdlo, protože má za 14 dní termín porodu. No mám o´ně prostě strach 😕 Ale jinak se strašně těšíííím 🙂 🙂 🙂

jakelina
7. okt 2014

@kubrt krásný a přeji ať vše dobře dopadne. 😉 Stejně tě obdivuji, musí to být náročné, ale i krásné, tolik dětí.