Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
5. jan 2015

@mimcak ooo, ty si bozskaaaaaa, tu campanula som nasla aj ja , tie su velky priemer , tieto ruzove su super, velmi pekne dakujeeeeem, milujem tuto nasu stranku, sa tu hrabem hodinu netom a nist a tu hned, ste uzasne babky 😀 😀 😀 šícky aj @mimcak cmukam

pppeeetttaaa
5. jan 2015

@nika266 ahoj dakujem..ano sama.. nieje to tazke.. som si vygooglila na nejakej ruskej stranke postup :D a potom to slo celkom dobre :D

mimcak
5. jan 2015

@pristela rado sa stalo 😉 🙂

pristela
5. jan 2015

@mimcak bosinku , ty si bozskaaaaaaa, uz aj tieto objednavam , cmukam ta , slintavo :D /snad @pipka niekde sankuje a necita 😕 /

mimcak
5. jan 2015

😀 😀 😀 😀 😀 😀 @pristela

mimcak
5. jan 2015

@pristela už sa teším čo s nimi vytvoríš 😉 😵

pristela
5. jan 2015

@mimcak och , nechci vediet :D 100 muffin :D :D

pipka
5. jan 2015

@pristela citam citam, secko vidim, secko citam 😠 😀 😀 😀

ale dovolim ti, sak vis....milujem ta a som tolerantna 😅 😀

pipka
5. jan 2015

baby...pomoooc 😝 Polovnicke torty 😕 😕 😕 😅
ale jednoducheeeee, daco pre mna zvladnutelne 😅 😅 😅 😎

dakovalaaaaaaaaaa 😵

nika1985
5. jan 2015

@pipka ja som mala robit v lete pocas prerabky tak som hladala take light 🙂

nellynka
5. jan 2015

@pipka Janka, ja mam jednu vo svojom albume, a ked som ju zvladla ja, tak uz potom hocikto. Navod som mala z nejakeho casopisu. Ak by si chcela robit taku tak ti nafotim a poslem. Je to ten muflon.

mimcak
5. jan 2015

@pipka mne sa strašne páčila čo robila tu naša @muffinka8 Katka neviem či som dobre napísala prezývku,ale aj z klobúkom sa mi páči.

nellynka
5. jan 2015

Kocky, potrebovala by som radu. Idem robit dcere tortu FROZEN a chcem tam urobit take tie ladove kryhy. Len teraz neviem z akych cukrikov sa to robi? VETROVKY? a nejaky postup ako na to? dakujem velmi pekne.

nellynka
5. jan 2015
maya30
5. jan 2015

@pipka @lamps dakujeeem 😵

maya30
5. jan 2015

@pipka aj tieto su take nenarocne 😉

chvapilu
5. jan 2015

@nellynka ahoj z větrovek dám je na pečící papír na plech do trouby rozpustit a pak párátkem přidat barvu a roztáhnout do tvaru jaký potřebuji.

nellynka
5. jan 2015

@chvapilu dakujem velmi pekne!!!!!!

pipka
5. jan 2015

babulky dakujeeeeem 😉
ano ano ta od katky nasej muffinka8 je nadhernaaa, len ja mam problem, ze ja tie zvery tak nevyrezem ☹ ja nemam taky skalpel ☹ ☹ a ak mam teraz kupovat nejake vykrajovacky speci, tak to neviem, ci sa mi oplati 😝

ale ano, nieco na taky styl budem asi riesit 😉 alebo ako majka robila..ze len jeden jelen hore 😉

ja mam len vykrajovacku na prasiatko 😀 😀 take novorocne 😀 to ich asi neukecam, ze je to diviak 😅 😅 😀 😝

kurnik...no nemozu chciet tortu s netopierom, ked uz mam tu vykrajovacku? 😠 😀 😀 😀 😀

brunila
5. jan 2015

@pipka takový pařez byl rychlovka....kulatý dortík,kořeny z punčoviny.Vše jsem potřela krémem.Na pečící papír jsem natřela rozpuštěnou čokoládu,trochu stočila a po ztuhnutí papír rozmotala a větší kousky - lupeny čokolády jsem lepila na krém,dodatečně jsem místa kde nebyla a nebo i byla čokoláda,potřela štětcem rozpuštěnou čokoládou.Klobouk je z punčoviny a potažený.Vrch pařezu jsem dělala z potahovky,nic moc,ty bys to zvládla líp.
No jen jsem ti dala tip na rychlovku. 🙂 Na spodním snímku je ta čokoláda už sundaná z papíru.

lamps
5. jan 2015

dievčence sladké, potrebujem Vašu pomoc - mám robiť tortu s volejbalovou loptou a netuším, ako urobím na ňu ten "vzor" máte na to nejakú šablónu? mne sa nepodarilo nič nájsť ☹ . A ešte niečo potrebujem, nevideli ste náhodou niektorá u číňana takúto razítkovú abecedu? U nás ju mali raz a odvtedy ju nemajú, tiež ju budem potrebovať. Ak by ste boli niektorá ochotná kúpiť mi ju a poslať, budem za to veeeeeeeeeeeeeeeľmi vďačná. A na čo som sa ja dala dievčence moje sladké nahovoriť - idem robiť 20 ks postavičiek 😅 😅 😅 😅, ktoré pôjdu ako darček pre deti do školy, ani neviem, či sa mám tešiť alebo si nadávať 😀 😀 😀 😀

pipka
5. jan 2015

@lamps moja zlataaaaa, tie postavicky ti uprimne "zavidim" 😅 😅 😅 😅 😅
ale vskutku ta obdivujem 😕 😎 😎 ze si sa na to dala 😉

ale teda s volejbalkou ti neporadim, som rada, ze som futbalovu zvladla 😅
a keby si to len naryhovala a potom fixkou alebo cim obtiahla? 😉 podla normalnej volejbalky 😉
ja mam doma tri lopty...keby si potrebovala 😝 😅 😀 😀 😀

lamps
5. jan 2015

@pipka na futbalku sa dá šablóna urobiť, ale na volejbalku som nič nenašla. No uvidím, rozmýšľam, že ju urobím len 2D a nejak vytieňujem, aby to pôsobilo tak reálnejšie. A čo sa postavičiek týka ..... no čo ti poviem .... možno som trubka 😀 😀 😀 😀 😀 ale už som sľúbila, tak veľmi na výber nemám

pipka
5. jan 2015

@lamps ved nie podla sablony..som myslela, ze" eneeem tak vod voka " 😅 😅 ...ci? 😕 😅 😀

lamps
5. jan 2015

@pipka len či tak eneeeem od voka aj pôjde 😀 😀 😀 😀 mm kedysi hrával volejbal, obávam sa ..... 😀 😀 😀 😀

pipka
5. jan 2015

@lamps tak jakyyyyy problem...daj muzovi, nech sa realizuje 😅 😝 😀 😀 😀

a vyriesene 😵 😀 😀 ...a mozes modelovat postavicky 😅

lamps
5. jan 2015

@pipka eeeeeeeeeeeeeeeeešteže ťa tu máááááám, ty si ale hlavička, ráno mu to poviem, teraz je v nočnej. A ja mám po probléme