Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

stebota
23. máj 2015

@pristela nááááááááááááádherné

antenka1
23. máj 2015

@adrika202 tak toto je brutaaal. Nemam slov. Ak nemas 6 ruk, tak mas dakde v garazi desat malych černoskov. Ved toto sa neda... 🙂
@maya30 hej hej, len tak obycko... sak co to je... a iba sedem? Si mala pohodovy tyzden 😉
@pristela naadhera. A ta kajakova uplna pecka. Do detailu.
No dievčatá dovidenia zdravy rozum 😀

zuzu188
23. máj 2015

dnesna 🙂

stebota
23. máj 2015

@zuzu188 veselá

stebota
23. máj 2015

Ahojte všetky idem sem pridať tortičky ale musím sa podeliť o zážitok tú fotku čo je tak škaredo nafoténá som ja nestihla odfotiť to mi poslali a zážitok ohladom nej ráno mi volá chlapec od nás z dediny či si môže prísť zobrať tortu a ja že akú no ved tu čo mame mať na PSP a ja o ničom neviem ich matka kázala nahlásiť tortu stála zákaznička brat povedal bratovi ten druhému a mne nikdo musela som ho zachrániť pred zabitím tak bola hotová o 12.30h ani poriadne vytuhnutá spravená s toho čo mi ostalo tlak200 😝 😝 😝 😝

zuzkavit
23. máj 2015
hrablica
23. máj 2015

Moje vikendovky. Prvá išla kamoške ako darček, ta druhá je eszterhazy torta a robila som ju prvý aj posledný krát. Čo sa dalo, sa kazilo 😁

zuzka7512
23. máj 2015

torta pre opravára televízorov...6,5kg

govinda
23. máj 2015

@pppeeetttaaa Ďakujem krásne 🙂 Takže nemusím najprv šľahať samotnú šľahačku? Všetko naraz zmiešať? Neviem si predstaviť, akú to má chuť, keďže pre mňa osobne samotné mascarpone nemá nejakú chuť 😀 A netreba nejaký stužovač?

pppeeetttaaa
23. máj 2015

@govinda nie netreba, ak sa to tak ma slahat ja to tak nerobim 🙂 ja to naraz slaham a je z toho pevny krem.. no chut.. ten cukor a slahacka tomu daju chut a neviem to specifikovat, ale este nikto nepovedal ze nechuti, dokonca par ludom robim dokola len mascarpone s lesnym ovocim lebo nic ine nechcu.. a cesto kazde sa hodi, original red velvet, stuzovac netreba, ale potriet tortu maslom resp. maslovou plnkou treba, a robim aj mantinely z masla ak chcem mat istotu ze torta bude drzat ako beton.. predca je to slahackova plnka, ale posledne sa mi nechcelo, kuk hurvinek tortu, a tvar drzal aj bez mantinelov.. u mna mascarpone tortu beru ze to je taka luxusnejsia uz torta, aj ked ja z nej neodpadsvam ale to asi preto ze ju robim stale.. kazdy ju chce

pppeeetttaaa
23. máj 2015

@zuzu188 jeej tak toto je chutnuckaa torta dala by som palec hore ale netusim ako sa to robi, casto nekomentujem 🙂

pppeeetttaaa
23. máj 2015

ahojte, ja som mala len dve, jednu som robila podla jednej z vas, samozrejme nieje to to iste, len sa mi pacil styl kvetiniek tak som podla torticky co som tu videla to robila.. ak sa niektorej bude zdat povedoma tak dakujem za velku inspiraciu a tym chcem vzdat poklonu jej tortickam..

jenie123
24. máj 2015

Ahojte kocky.. Pridávam svoje a idem si Vás pokukat.. 🙂🙂

jenie123
24. máj 2015

@adrika202 @maya30 @pristela kocky klobúk dole, krásna práca 🙂🙂

akzuzs
24. máj 2015

len dve a idem obdivovať tie vaše

pristela
24. máj 2015

Holky vsetkym tu vam dakovala za pacidla, to viete keby nieje tohto fora absolut nepeciem 😅 😅

@akzuzs haa 😀 😀 😀 😀 ta elektricka je bombovaaaa

pristela
24. máj 2015

@dzejnus joooj, jasne, ze niesi prva , keby si ty vedela co vsetko sa uz mne potentovalo pri tortach 😀 😀 😀 ocividne som zastanca hesla, ze najlepsie sa uci na vlastnych chybach 😝 😝

majuska55
24. máj 2015

Caute baby....dlhsie som tu nebola, tak sem hodim zopar z poslednych dvoch tyzdnov....ta svadobna bola minuly tyzden a ostatne teraz...akoze dovi-dopo....som bola vcera total vycerpana :(....ja nechapem ako to dokazete....ako napr @adrika202 tolke torty a ak to robis este popri zamestnani, tak to neviem ked spavas....spavas vobec???

majuska55
24. máj 2015

a este tieto

majuska55
24. máj 2015

@jenie123 - krasne torticky, to si dala tolke za jeden tyzden???? toto ja furt nechapem....cim sa dopujes 😀 ....
@maya30 opat krasne....a co to tu citam??? Ty koncis s tortami??? To vazne???
@pristela super torticky ....
@lamps - ty mas take uzasne tie torticky....tie ksichtiky su uzasne.......

majuska55
24. máj 2015

a este som zabudla tuto 🙂

anibas
24. máj 2015

Peknú nedeľu prajem - pridávam svoje "koláče" - bolo ich viac, ale už ani nefotím všetky. Momentálne nemám doma foťák a ani sa mi nechce aranžovať po nociach modelky na fotenie 😀 Tak len občas každú druhú. Tieto sú za 2 týždne.

abriela
24. máj 2015

@adrika202 @maya30 @pristela pri vas kazdy tyzden cakam co vytvorite. Posuvam sa pri prezerani stranky zdola a rukopis je hned jasny. NADHERA. @lamps

pristela
24. máj 2015

Babky , este som na dnes mala ochutnavku pre buducich svadobčanov 😵 - nerobievam to , ale tod výnimka potvrdzujuca pravidlo 😀 😀
a uz mam konecne na dnes volno 😵 😵 😵

@majuska55 zena, ze aky strooooj, odpadaaaaam tu 😀 a tu fialovu mas uplne naaadhernuuu, krasne sa ti odfotila 😵

grasie
24. máj 2015

@pristela to vyzerá suprovo 🙂

grasie
24. máj 2015

@adrika202 @maya30 @pristela baby vy ste chobotnice, úúúžasné tortuše 😵

Ja len jedna zasa raz, tento krát aj s muffinami, no ale zabrať mi to dalo jak niekomu 6 tort 🤐
Celkovo blbý týždeň, psychicky i fyzicky úplne na prd, torta sa mi na spodku vydula, je to trochu vidieť aj takto spredu, zo zadu úplná katastrofa ☹, čo sa týka muffín, bolo ich 10, a asi som ich robila naposledy takto s krémom, narobila som sa pri nich viac jak na torte, radšej nech mi zdobičku už nik do ruky nedáva 😝 košíčky sa mi v chladničke otvárali, no proste hanba.
Ale inak som v pohode 😝

bellss
24. máj 2015

@grasie Čo sa dialo s košíčkami?:( Nikdy sa na ne nikto nesťažoval:(Kiež by všezky "nepodarené" torty vyzerali takto🙂

kubrt
24. máj 2015

@pristela Gabo musel zírat 😀 , a ten svatební paráda 🙂 😕

pristela
24. máj 2015

@grasie moooja ☹ uuplne si to viem predstavit a chapem pocity a hlavne poznam , si pamatam ako som kvoli tortam niekedy sedela na zemi v kuchyni a plakala cela zufala- si teraz vravim , ze som bola riadne blba-kvoli torte sa tak stresovat , ludia dokazu urobit riaden tlak a vela krat si to ani neuvedomuju , skoda , ze nevidia tu vyrobu, pripravu, psychiku- i ked ten bordel v kuchyni 😀 😀 😀 😀 😀 no tortusku mas aj tak kraaaaaaasnu, a ze sa vydula nech, aspon vedia ze nieje umela ci polystyrenova 😵 😵 😵 😵

motiilik
24. máj 2015

@hrablica ahoj...mozem ta poprosit o tu prvu tortu,co isla kamoske s tych piskot a jahod,nejaky obrazkovy postup???...by som skusila ...dakujem