Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
29. jún 2015

@nika1985 to je krásné 😉

nika1985
29. jún 2015

@jakelina ze az ma pri srdci zahrialo tolko prebdenych noci to je take zadozucinenie aj tu promocnu mi pani volala ze sa cela zjedla ze im nic neostalo obdarovana mi dakovala uplne uzasny pocit ved to poznas za vsetku tu namahu 😉

adrika202
29. jún 2015

@nika1985 cernoskov si musis u tanicky pozicat 🙂

adrika202
29. jún 2015

@jenie123 dakujem 🙂 ty na čom fičííš 🙂 ty mas doma asi 20 cernoskov 😀

adrika202
29. jún 2015

@antenka1 princezne vystupili z toho koča nee ?? 😀 jasne že kupene a koc je polystyrenova gula 🙂

evala777
29. jún 2015

ahojte, po dlhšej dobe pridávam dve svoje...

antenka1
29. jún 2015

@nika1985 som na teba myslela cez tyzden, ze ako bojujes. ja som mala najmensieho choreho. do desiatej som bola pri nom 4x. Torta rozrobena v kuchyni na stole... no bola som na prasky. isla som spat o druhej, vybluta jak cukrik 😀. Ta obdivujem, ze si si nalozila este 5 teraz. Ja uz sa bojim robit aj jednu momentalne 🙂.
Pridavam vikendove a uz mam pokoj az do krpcovych narodenin 😀
Prva je pre ucitelku matematiky, nahac bol pre kamosku. chcela len nieco rychlo rychlo.

sasettka
29. jún 2015

@antenka1 aaaaa, pomoooooooooc, aky mozog, ajaaaaaajaaaaaaaaj... to ty vyhladavas taketo speci zadania? same slane jedla.. mozgy... 😀 ale torta fakt super, snad to pani ucitelka vyrata... 🙂))

aj ostatne, krasne torticky, pridavam moju svadobnu tohtovikendovu

bellss
29. jún 2015

@antenka1 zaujimalo by ma ci tie klky na mozgu ci ako sa to vola su podla realneho usporiadania alebo len tak halabala🙂 srandujem🙂 ale i tak by ma zaujimalo ako si ho spravila🙂 super to je🙂

jenie123
29. jún 2015

@adrika202 požičala som si tvojich 🙂🙂
@sasettka úžasná svadobka 🙂🙂

aduskatt
29. jún 2015

jedna dnešná bleskovka môjmu k meninám, nech nenadáva, že pečiem iným🙂

aduskatt
29. jún 2015
dadenka1
29. jún 2015

@pristela Ahoj.. tá klaunovská škôlková tortička je skutočne prekrásna... Ako všetky od teba... Inšpirovala nám (teda hlavne moju sestru).. Prosím ťa, nemáš na toho klauna nejakú šablónu? Neviem vygugľovať niečo podobné a chceme takú urobiť synovcovi do škôlky...

antenka1
29. jún 2015

@sasettka saska vies, ze aj som uz rozmyslala cim to je ze mam take zadania... no ale povedzme si uprimne, taku svadobku by som nedala ani keby som vedla teba stala 😀 😀 😀
@bellss ako predloha mi posluzil ten moj 😀 😀. Robila som to tak ze som si narobila vela vela cervikov a tie som potom lepila háky baky na vopred pripravenu (ako to nazvať) polgulu. A potom uz len stetcom dotienovat 😉

antenka1
29. jún 2015

@evala777 ta cierna je dokonalá. Aj s tym nasvietenim.
@grasie gitara uzasna, ale tie zvieratka... ty im vies vdychnut dušu 😉

bellss
29. jún 2015

@antenka1 no veľmi dobré🙂 fakt ako naozajstný🙂 (teda apsoň myslím, naozajstný som ešte chválabohu nevidela) 🙂

pipka
29. jún 2015

@antenka1 bohovskaaaaaaa 😎 😀 😀

pipka
29. jún 2015

@grasie sa ti teraz robia modelovacky, ked mas tolko cernoskov...coooo? 😅 😀 😀 😀
uzasnaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😵 😵 😵 😵 😵

pipka
29. jún 2015

co sa mne dnes stalo...to normalne mileeeeeeee 😵 😵 😵
som rano niesla deckam do skoly tu motylikovu tortu a od tretej poobede do vecera mi vkuse volala nejaka pani ucitelka, druzinarka, anglictinarka aj psychologicka, ze teda fantastickaaaaa torta, ze si strasne pochutili a ze uz sa strasne tesia, ked im niekedy spravim dalsiu 😎 😵 😵 😵 😀
tak som sa tesila 😉
len som sa bala, ked uz som videla na mobile nezname cislo, ze ci nejaky poistovak zas otravuje...alebo sa ide niekto zo skoly za tortu podakovat 😀 😅 😀

nika1985
29. jún 2015

@antenka1 jaj chudiatko male aj ja som mala tento tyzden poplachy v utorok sme mali zas 39,8 nebolo mi vsetko jedno na piatok rano svadobna a ja som od soboty nespala ale tak po tomto tyzdni uz mozu aj traktory padat stihla som lepsie ako ked mam zdrave a jedno z nich v skolke dufam,ze ste uz fit torticky mas krasne

antenka1
29. jún 2015

@nika1985 dakujeem. to poznam, ked si poviem, ze ked som zvladla toto tak uz cokolvek 😎
uz sme našťastie v pohode. Soplime ale to uz bude o.k. ale hlavne mam uz len jednu tento tyzden 😉

nika1985
29. jún 2015

@antenka1 ja mam 5 a take nezazivne pocitacova hra, krst, traktor, morska panna,prsia ☹

grasie
30. jún 2015

@pipka noo makali chlapci, až sa im z kečky parilo 😎 len som ich zabudla pri tej práci zvečniť ☹
a ďakujeem 😵
inak také pochvaly, to tak dobre padne, že?? 🙂 to človek narastie aj pár cm navyše, tak si to užívaj 🙂

@sasettka saši musím aj tu pochváliť, kráááááásna tortuša 😵 😵 😵

@antenka1 moja ty čo máš za objednávky??? 😅 😀 ale perfektný je mozoček 😵 😵 😵

sasettka
30. jún 2015

@grasie @jenie123 dakujem 😅
@antenka1 no ked das vyprazany rezen a mozog, tak das vsetko! 😀 😀

pristela
30. jún 2015

@dadenka1 ja som ho nasla tiez len na nete, ale kukla som a este ho mam ulozeneho tak pridavam 😉 nech sa zadari

margetakuska
30. jún 2015

Baby prosim vas mate niektora uz overeny recept na nejaku plnku bez vsetkeho co je z mlieka? Na sobotu idem robit tortu a svagrina nemoze nic z mlieka (ani tvaroh ani maslo ani jogurt ani slahacku niiiiiiiiiic) pomooooooc co jej tam dat?a este pridavam moju prvu nahu tortu predstava bola ina ale sak hlavne ze sa zjedla 😁

bellss
30. jún 2015

@margetakuska ani sójové mlieko nemôže?🙂

margetakuska
30. jún 2015

@bellss noooo tak to ma nenapadlo ale asi moze 😉 a je to rovnocenna nahrada do plnky namiesto mlieka? Napr da sa z neho normalne spravit puding? (Asi sa pytam blbo ale este som z neho nic nerobila) ona si v podstate kupuje aj bezlaktozove maslo len neviem ako by ta plnka s tymto maslom chutila a ci vobec by to bolo v poho...

bellss
30. jún 2015

@margetakuska n o podľa mňa úplne v pohode sa dá púoužiť sójové🙂 len nemá bielu farbu, ale skôr je také hnedasté, ale to v pudingu myslím vadiť nebude🙂 Alebo potom zvyknú baby robiť šľahané krémy nad parou, ale to neviem nejaký dobrý recept, snáď Ti tu poradia🙂

margetakuska
30. jún 2015

@bellss dakujem ono na farbe nezalezi len aby jej to chutilo ona strasne lubi papat😁😁😁 tak aby jej nebolo luto ze ma nejaky maglajz a my si pochutnavame na dobrotkach 😉