Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

michaela3011
23. sep 2015

@katrin21 dlhsim slahanim maslo vybielis 🙂 som niekde citala 😅

marcah
24. sep 2015

@kubrt mozem sa spytat na ten krem?..... to si vyslahala najprv slahacku a do toho zamiesala mascarpone a tvaroh? Dakujem... robim svoju druhu tortu v zivote a neviem sa rozhodnut aku plnku....

katrin21
24. sep 2015

@kubrt halllooo, prosim ta, dnes potrebujem nakupit veci na tu tortu, ta davka , co si sem pisala, je len na potahovanie???? alebo si nou aj naplnim okruhlu tortu, diky!

hrablica
24. sep 2015

Ahojte žienky, po dlhom čase sem pridávam pár tortičiek, čo som robila za posledných pár týždňov 🙂

nika1985
24. sep 2015

Ahojte ja tak netradicne v strede tyzdna boze rozborbardovane vsetko prehodili mi tortuchu nic nachystane dalsie dve na sobotu rano paradicka hadam vas uz v sobotu vecer aj docitam.

antenka1
24. sep 2015

Kočky ktora z vas uz robila mimonku? Urcite som tu už nejakú videla a uz ju neviem nájsť. Pripadne ak mate v inšpiráciach nejakú ulozenu posliteee. Na nete som toho veľa nenašla. Vdaka 😉

kubrt
24. sep 2015

@katrin21 jsem dnes do večera v práci tak snad není pozdě. Teď jsem sem jukla. Byla to dávka, která by vystačila i dovnitř dortu. Já už měla naplněné ze soboty čoko pěnou co jsem zkoušela novou.Ale to mám recept doma. Dovnitř bych to určitě dala s ovocem.

jachin
24. sep 2015

Tak dnešná rýchla na poslednú chvílu: 😝

kubrt
24. sep 2015

@katrin21 toto jsem dala dovnitř. Rozdělené napůl, aby byl dort dvakrát plněn. A nechala ztuhnout ve formě. Pro nás ráda zkouším něco nové 😀
jak se to v receptu leskne, tak má být 200 ml šlehačky a pod tím 5g plátkové želatiny

kubrt
24. sep 2015

@marcah mascarpone jsem šlehala rovnou se šlehačkou, hned přidala tvaroh a přisypávala creme ole. Zprvu pomalu, aby mi to nevylítalo a pak na nejvyšší rychlost

kubrt
24. sep 2015

@antenka1 tu mám uloženou

kubrt
24. sep 2015

No a ted jdu davat dokupy matematickej svatební 😀 😀 zítra v 17 h odevzdávám.Paráda, mám na to celou noc. 😝 A to jdu ráno do práce a aby nebylo málo tak odpoledne po ordinaci ještě 7 vstupních prohlídek 😠 .Doufám, že do té17 h dojedu dom

katrin21
25. sep 2015

@kubrt dovnutra nemam problem, tam dam cokoladovy krem parizsky s mascarpone.. ten je skvely, ten mam vyskusany.. 🙂dakujem

antenka1
25. sep 2015

@kubrt ta ja rozkosnaaa dakujem ti si zlata 😉

haannka
25. sep 2015

@katrin21 mozem poprosit recept na parizsky s mascarpone? Dakujem.

katrin21
25. sep 2015

2 slahacky uvarit, ked vru pridat cokoladu ( mliecnu, alebo varovu, alebo bielu... )
nechat vychladnut, potom do chladnicky bud na noc, alebo aspon na par hodin...
potom vyslahať so stužovacmi a zmiešať s dvoma mascarpone.. hotovo.
do plnky davam mrazene maliny, mnam!
@haannka

inak je to z tejto temy krem od mizulienky...
https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-recepty-na-korpusy-kremy-potahove-hmoty-2/

lvka
25. sep 2015

taka dnesna meninova pre kamaratku 🙂

mojmacik
25. sep 2015

@antenka1 ja som davala ale len ze raz ju urobim 🙂

denisak77
25. sep 2015

Ja tento týždeň len 2 kúsky. 🙂

lvka
25. sep 2015

a este jedna na dnes...malovana jesenna ;)

elamaslakova
25. sep 2015

@michaela3011 tak to je stencil , to je v balení 5 šablon a tiež to mám už asi 5 rokov , ani neviem kde som to kúpila

elamaslakova
25. sep 2015

Dievčence pozdravujem vás , ja akosi z posledných síl dorábam tie moje torty asi by som potrebovala oddych trošku , pridávam 3 posledné , a ešte jednu musím zajtra dokončiť . Samozrejme popozerám aj tie vaše tortičky .

ivcak333
25. sep 2015

Ahojte baby, co dat pod oblatku na tortu, myslim ci moze ist oblatka na plnku alebo na marcipan
ci na mliecny marcipan...

nika266
25. sep 2015

Pridavam svoje tortičky 😝

antenka1
25. sep 2015

@mojmacik perfektnaa 🙂 Ďakujem za ochotu 😉

pristela
26. sep 2015

Zeny, mne to zas a znova tento vikend šlape 😀 😀 😀 😀 som si v klude objednala bavenicu na vikend preč, ze vsak mam len 5tort nahlasenych, to je pohodka 😎 , no az pokial som nezistila ,ze ano 5 ale ked sa rozlozia je ich 11 😅 😅 a to este sa mi kamoska ohlasila na oslavu , takze jej este jednu poschodku budem robit ale az ked pridem nedelu domov 😅 si ju pak snad na oslave vychutnam uz v klude 😀
Naj strach bol z formule, je to obr 11kg 😕 no a mala byt co najvernejsia aj so sponzormi 😀 ja a stroje torty naj stres 🙄 minie je s bielou čoko okolo no biela coko to ako za trest 😝 nerada s nou robim 😠 no vkladam a idem vas omrknut 😵 😵 😵

evicaka
26. sep 2015

@pristela klobúk dolu... nemám slov 🙂 ale predsa len aspoň jedno - nááádhera 🙂

elamaslakova
26. sep 2015

@pristela prekrásne, jedinečné všetky

pristela
26. sep 2015

Holky dakujeeeem 😵 😵 😵

mojmacik
26. sep 2015

nieco aj odomna...klasika lienocka a frozenka...povodne mal byt olaf modelovany,no akosi zrejme zlcnik mi nedovolil...BTW ako resp. kde boli zlcnik?...fuj ako mne bolo zleeee