Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

moschi77
2. nov 2015

Moja uplne prva pecena torticka, ktoru som zvladla aj vdaka vasim radam a inspiraciam 🙂

nika1985
2. nov 2015

@pristela ved uz na tom pracujem blcha mi tu kasle som chcela tento tyzden lejem do nej sirupy a hned ako to pojde davam info

mimcak
2. nov 2015

@pristela ty si nezmar žena ,však ja len 1,30 pečiem korpus. bo ked vyberiem skôr tak spľasne a ty skoro za taký čas hotová celá torta.

pristela
2. nov 2015

@moschi77 prva kraasna, hladunka, uz teraz sa tesim na tvoje dalsie 😵
@mimcak aaale aj ja peciem 1:20 niekedy este dlhsie, tu som dala vyssiu teplotu preto bol rychlejsie, dan za rychlost bol vrch popraskany , co mne ale vtedy nevadilo kedze sa to aj tak zreze a bol to rozmer len tusin 24 cm co tiez netreba dlho piect

@nika1985 sa tesidlujem 😵 😵

sticker
2. nov 2015

Baby čo porobili s témami? Ja mám túto medzi obľúbenými, no také niečo mi už nevyskakuje..... Kedysi som klikla na Fórum a Páčia sa mi a mala som tam svoje obľúbené témy a teraz to nie je... Alebo to iba mne neukazuje? 😒

nika1985
2. nov 2015

@sticker musis tuknut kam som prispela a vtedy ti to vyhodi ja som tiez vcera dumala

jakelina
2. nov 2015

@sticker mně taky neukazuje, musím dát kam jsem přispěla a tam téma hledat a na českém koníkovi to samé, vrrrrrrrrrrrr. 😝 😝

cawes
3. nov 2015

Dobry den
Chcela by som tiez zacat piect respektive zdobit
Existuje neaka knizka z vysvetlenim? Alebo ako zacat?
Co je lepsie marcipan alebo fondant?
Co b ste odporucili zaciatocnikovi si kupit. Tortu si upiect a naplnit viem horsie je to z ozdobou

lamps
3. nov 2015

@cawes po upečení a naplnení torty ju treba obmazať maslom vymiešaným s odrezkami z korpusu (ponorným mixérom poriadne do hladka vymiešať, aby vznikla jemná "kaša"), potom tortu dobre zachladiť a až potom poťahovať poťahovou hmotou. Ja osobne nemám doma žiadne knihy, všetko som sa zaučila tu a z videí na nete 🙂

mimcak
3. nov 2015

kočky prosííííííím poraďte!!!!!! potrebujem doladiť topánky k tejto kabelke aké by ste?????? s tým ,že krabica má byť krémová.

abriela
3. nov 2015

@cawes ja som zacinala citam tejto temy od zaciatku. Presla som poctivo 500 stran a preluskala som aj stranku torty od mamy

sticker
3. nov 2015

@pristela Žanet, tak nakoniec mramorový som robila z 10 vajec a prerežem veru iba raz 😒 Ale nejako to dám.... 😀 Musím 😀

nicoletta77
3. nov 2015

@mimcak ja som robila síce len jednoposchodovú, ale téma je zachovaná. Chceli nákupné tašky s módnymi značkami.

pppeeetttaaa
3. nov 2015

AIRBRUSH, dievcata prosim vas kde ste kupovali airbrush? alebo ake mate? chcela by som si kupit ale neviem podla coho vybrat, v cukrarskych nejake sady maju, potom som nasla ze zvlast kompresor a zvlast pistole sa daju kupit.. no fakt neviem ako na to.. dakujem za kazdu radu

alex999
3. nov 2015

@pppeeetttaaa ja mám konkrétne tento http://www.airbrushshop.sk/sety-airbrush-komple...
neviem koľko pečieš a kolko chceš investovať, ale ja som chcela už poriadny stroj. som spokojná, len si to treba veľmi rozmyslieť. Po prvé ak bývaš v byte počítaj s velmi ale veľmi zašpinenou kuchynou 😅 treba na to prax, takže skušať a skušať, treba aspon základne farby, naučiť sa to miešať a tak, Poriadne zakaždým vyčistiť pištol, a dokupiť ešte kdeake somarinky k tomu, Takže je to dosť investicia 🙂 Nemať dom a priestor na striekanie nekupujem to, ani nahodou, Raz som striekala v kuchyni, a mesiac to čistila 🙄

pppeeetttaaa
3. nov 2015

@alex999 dakujem.. ja som pocitala ze tak do 100e by som sla.. plus teda tie farby a cistic.. lebo neviem ako dlho este budem piect tak ak to obmedzim len na rodinu a blizkych priatelov tak taky by mi mohol stacit.. ale presne na tejto stranke som aj ja pozerala tie sety 🙂

katarina51
3. nov 2015

Ja som robila jednu svadobnu pre kolegyňu. Vážila 9,5kg.

katarina51
3. nov 2015
evicka547
4. nov 2015
Používateľ evicka547 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od evicka547.

jeej to su riadne pekne torty, mnam az mi slinky tecu 🙂

pristela
4. nov 2015

@sticker coze ? a ako ho robis? sups sem s tvojim postupom 😉

veselamirka2
4. nov 2015
Používateľ veselamirka2 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od veselamirka2.

@moschi77 ta je krasna. A urcite bola aj chutna, ja si na nejaky zakusok robil chut uz dlhsie budem musiet nieco upiect 🙂

pristela
4. nov 2015

@pppeeetttaaa ja mam uuplne jednoduchy , tento : http://www.cukrarskysvet.sk/cukrarskysvet/eshop... mam ho z dortisima za 59,90€ 😉 bolo mi povedane, ze je uplne jedno aky kupim, najdolezitejsia je ta pistolka len, bo na kompresor to napojis na hoc aky 😀 Farby don su lacne ked si prepocitas kolko ti vydrzi jedna / a je to fakt dlho co vydrzi/
Neviem ake vecicky na dokupenie Alex myslela , ale ja som nedokupovala nic, nic tam uz netreba ani ziaden cistic, vycistis prestriekanim s uplne obyc, vodou. podla mna teda hura do toho , neboj sa toho nic to nieje a nekupuj zbytocne drahy,pokial sa tomu nebudes venovat dvadsat rokov kazdy tyzden 30tort striekat su ti tie drahe na nic, ja tento moj pouzivam uz asi druhy rok v kuse.

pppeeetttaaa
4. nov 2015

@pristela jej dakujem aj som tajne dufala ze mi niekto odporuci aj nejaky lacnejsi 🙂 lebo fakt neviem este ako dlho budem piect, ale ten airbrush tie torty uplne ozivi tak som sa chcela posunut na iny level v peceni trosku 🙂

pristela
4. nov 2015

@pppeeetttaaa tak mozno ti este dalsie baby poradia a mozno odporucia drahsi , sa netes 😀 😀 😀 a ano na tienovanie je to super a ja ho pouzivam niekedy aj na nastriekanie celej torty na cierno , ci cerveno, aj naposley ta minie bola striekana cela na cerveno
Len nie vzdy ho treba tlacit na kazdu tortu :D

sticker
4. nov 2015

@pristela No robím mramor tuším z dortomanie, od tej holky čo rozpísala všetko... A dávam žĺtka, horúcu vodu, potom olej a potom cukor. Vyšľahám bielka s cukrom. A múku s prdopečom primiešavam do žĺtok a nakoniec sneh... Ja neviem, či bol plech veľký.....

pristela
4. nov 2015

@sticker ja som to tu uz niekde pisala ale vsak nenajdem 🙄 mavala som v zaciatkoch problem ze boli nizke ale dosla som na to, robim takto , vsetko rychlo, nic neslaham dlho do peny - vyslaham bielka s krystalovym cukrom / mozes aj polovicu z davky cukru tam vysypat / , vyslahane bielka prelozim do inej misy a do tej co som ich slahala dam zltka so zvysnym KRYSTALOVYM !! cukrom , zapnem slahac na najvyssiu rychlost otocim sa po olej, vylejem , otocim sa po horucu vodu vylejem a hned znizim rychlost na polovicu a hned :D sa otocim po muku s PDP a po lyziciach ich tam rychlo davam/ niekto vysype celu muku , ale mne sa nechce dvíhat rameno slahaca hore :D/ ako dam poslednu lyzicu muky hned slahac vypinam /ziadne dlhe zaslahavanie muky/ , misu vyberiem a rucne vmiesam dnu bielka/normal rychlo, na ziadnu jemnost ci pomalost nieje cas a netreba to/ niekto zaslahava bielka tymi metlami na najnizsej rychlosti , ale ja takto bolo mi to lepsie. no a mas hoto asi za 6minut ci kolko 🙂 korpus peciem v strede rury , bez ventilatoru na 160 stupnoch 1:20- alebo dlhsie ale to pecenie uz zalezi od teba aku mas ruru, toto je postup ale na mramor /vanilkovy, kakao, mramor, orechovy/!!! nic ine kde treba slahat dlho zltka, na mramore sa nemusia

sticker
4. nov 2015

@pristela Žanka, ja to tiež nešľahám dlho. Kým si ručne bielka, tak žĺtka pustím s tou vodou a olejom a vsypem tam potom polovicu dávky kryštálového. Tú prvú šľahám s bielkami. Ale múku teda ručne vmiešavam a potom bielka ručne. A pečiem tiež v strede bez ventilátora a ja teda 150. Ja teda dávam pečenie aj zvrchu aj odspodu, len po 20 min. znížim teplotu na 130. Mne inak korpus priháral... Dlho som riešila, aby mi nepriháral korpus, keďže tú trúbu mám iba rok. Keď robím do kruhovej formy, tak nemám problém. Do 26priemer robím zo 6 vajec a úplne super, prekrojím 2x. Len teda toto pečenie do pekáča mi nejde 😀

nicoletta77
4. nov 2015

@pristela
@sticker dievčence a nemáte to potom také husté? myslím tie vyšľahané žĺtka s múkou. Lebo mne to metla v robote ledva pomiešala. 😒 Až keď som tam pridala sneh, tak to už bolo OK.

nika1985
4. nov 2015

@pppeeetttaaa ja mam z aliexpressu tusim do 40e vysiel a farby som si uz kupovala tiez som sa docitala je to uplne jedno aky mas ide o pistolku tento ma aj Kvetka poradila mi ho a je super. Cistim to len vodou poriadne najhorsie su perletove farby nato pozor. Inak super pomocka az na to cistenie kuchyne ale aspon mam dovod upratovat a farby sa nemina vazne vela je to podla mna setrnejsie ked si vezmem ked chcem ciernu kolko farby dam do hmoty aby to nejako vyzeralo takto miniem podstatne menej. Takze hor sa dotoho

pristela
4. nov 2015

@nicoletta77 mam to huste ale nie moc , slaham balonovou metlou, ktora je "jemnejsia" a v pohode to uslaha . Dodrzujes spravny pomer surovin? bo ine ma nenapada 😕 a to ja este davam aj menej oleja cize by som to mala mat este hustejsie nez ty 😕 😕 😕