Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

nika1985
29. nov 2015

baby ja len jednu nastastie

stebota
29. nov 2015

@denisak77 Ja ked som robila oplatku tiež som potierala iba lepidlom trochu nie moc ale celu oplatku aby tam nezostalo ani kusok sucheho a potom jemne zaťažila a až potom ked chces potrela lepidlom aj z vrchu a na marcipane tlač mi nikdy nerobila problem 😒

stebota
29. nov 2015

@pristela celkom fajna ta Elza a nemas malo tych anjelov 😀 😀 😀 😀 😀

stebota
29. nov 2015

hodim sem niečo aj ja take zasnežené a prvá coko torta celkom sa mi to dobre robilo 😉

laumi
29. nov 2015

Ahoj žienky 🙂 po dlhšej dobe nejaké tie moje výtvory 🙂

pipka
29. nov 2015

@sikag ja vecer ale nemozem uuurcite ☹ 😒 ja ak...tak jedine cez ten obed ako naposledy....na hodku max dve 😒 😉

pipka
29. nov 2015

@sikag ale ja zajtra nieee, ja v utorok...ci? 😕 v utorok nemozete? buduci tyzden mam poobednu, to je pre mna o nicom...bo to musim byt v robote od desiatej do pol piatej 😖 🙄

adka092
29. nov 2015

Ahojte babenky pridavam svoje tortuchy a dakujem za pacitka 😉.

mamickajanka
29. nov 2015
Používateľ mamickajanka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od mamickajanka.

@adka092 ti mimoni su neskutocni 🙂

dzejnus
29. nov 2015

@pristela ahoj, odkial mas prosim ta tu krabicku na anjelikov,ja by som potrebovala nieco take, ale na vianocne gule (6ks) 😀

dzejnus
29. nov 2015

tak dlho som tu nepridala, tak teraz naraz 😀 z tohto a z minuleho tyzdna moje torticky, na niektore som hrda 😀

dzejnus
29. nov 2015

a este som nasla tieto z oktobra 😀 nemam kedy,,, penovu-snehovu tortu som robila pre nasich prvykrat a neviem aj ci nie posledny, des , nepodarila sa, skripalo medzi zubami hh 😅

adka092
29. nov 2015

@mamickajanka Dakujem 🙂

jenie123
29. nov 2015

Ahojte kocky.. Som tu zasa dlhšie nebola.. :(:(
Krásne torticky ste opäť popridavali.. 🙂🙂 neviem sa nabažiť 🙂🙂
Pridávam svoje za 2 týždne

dadussh
29. nov 2015

dobry vecer kocky. potrebovala by som poradit. mam piect tortu s trubickami a cukrikmi na vrchu, mala by byt 4 kg. korpus mramorovy a plnka parizska slahacka. z kolkych vajec mam urobit korpus a kolko slahaciek na plnku mam pouzit (aj na potretie obvodu torty), aby mi vysla cca taka vaha? keby som potahovala, to nie je problem, len tu som uplne stratena. dakujem za pomoc 🙂

denisak77
30. nov 2015

@stebota dík,budúci týždeň musím robiť s oblátkou,tak som zvedavá ako to zasa dopadne.

veronkaj
30. nov 2015

ahojte prosím poradíte mi akú tortičku pre dvojičky - dievčatká k 1 roku - mala by byť pre každú zvlásť nejaká menšia torta???

tinuskaha
30. nov 2015

dievcata este mam otazku z kolkych vajec robit cesto do rafiku 30x30??a kolko tej potahovky??kilo staci?

grasie
30. nov 2015

@jakelina noo presne to bol zámer 😀 ale teda p§vodne malo byť na úteku, ale jak som zbadala ten jeho ksichtík, nedalo sa inak 😀
@antenka no sa priznám, že byť mladšia, krajšia, slobodnejšia, asi by som sa za ním aj rozbehla 😀

@sikag @pipka @antenka1 @mysiatkoo baby tak ja mám zasa raz strašnú smolu, tento týždeň isto iste niee, bo som choráááá 🙄 😢

sikag
30. nov 2015

@grasie aj ja som chora 😒 ale iba na pracu 😀 😀 😀 😀
@pipka @mystiatkoo @antenka1 jaaaaj tak cez obez mozem hocikedy 🙂 tak to nechame na buduci tyzden? to mam ale vela roboty tak mohlo by to byt pripadne v pondelok? alebo mozno tento piatok? @grasie mozno uz budes lepsie?

antenka1
30. nov 2015

@sikag @grasie @pipka @mysiatkoo ak bude tanicka v piatok ok tak mozeme aj ten piatok.
A pripajam mimonaaaa 😉

chances
30. nov 2015

Dobry den vsetkym cukrarkam, velmi prosim o radu. Dostala som za ulohu upiect poschodovu tortu pre manzela do prace. Torta ma mat "prizemie a prve poschodie" 🙂 v style lahky cokoladovy korpus a ako napln len ovocie a slahacka. Spodny aj vrchny korpus planujem prekrojit dvakrat, cize kazdy bude mat 3 vrstvy. Bez akehokolvek potahu. Mate prosim skusenost, ci to bude drzat, ci sa to neprebori, ked je napln len slahacka? A druha otazka: ako/cim spojit spodny vacsi korpus a vrchny mensi? Zase len slahackou? Nebude to nejak klzat? Budem Vam velmi vdacna za akekolvek tipy, pripomienky a rady.

jakelina
30. nov 2015

@chances musíš vyztužit a skrz dort můžeš zapíchnout středovou tyč, ale to by se nemělo pohnout. Záleží jak daleko se to poveze

chances
30. nov 2015

@jakelina Ahoj, dakujem za odpoved. Prosim, tym vystuzenim myslis podlozit to vrchne poschodie nejakou podlozkou? Torta sa bude viezt asi 25 km.

jakelina
30. nov 2015

@chances ano, do dortu zapíchávám brčka a do nich takové tenké dřevěné kolíky z Obi a nebo můžeš dát špejle a na to dám plastovou kulatou podložku. Ty kolíky pak drží to horní patro, chápeš jak to myslím??? Když má dort víc pater než dvě, tak ještě doprostřed dám středovou tyč. U dvoupatrových to většinou nedělám, ale klidně můžeš, aby jsi měla jistotu, že se to při převozu neposune. Potři normálně krém, aby se ti ty dvě patra spojily.
Určitě to nepodceň, protože šlehačka je taková nestabilní náplň a může to sesedat, třeba máslový krém drží mnohem lépe. 😉

chances
30. nov 2015

@jakelina Velmi pekne dakujem za pomoc!! Podlozky asi kupim v nejakych cukrarskych potrebach, vsak.. A snad uplne posledna otazka, ak mozem: Robis to tiez tak, ako som sa niekde docitala, ze urobis vlastne dve samostatne torty, nechas ich vychladit a az potom davas na seba? Asi to bude lepsie, nez stavat vsetky tie vrstvy rovno na seba naraz, ze..

1tatiana137
30. nov 2015
Používateľ 1tatiana137 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od 1tatiana137.

hned som dostala chut na sladke ked to vidim 🙂

jakelina
30. nov 2015

@chances ano přesně tak to dělám. Udělám spodní i horní patro a vychlazené pak dám na sebe.
Podložku můžeš i z něčeho vyrobit. Záleží co máš doma, někdo obaluje i karton, ale já raději dávám ty plastové, řekla bych, že to líp vypadá, když to krájí. 😉

pipka
30. nov 2015

@grasie @sikag @antenka1 @mysiatkoo baby, tak ja v piatok nemozem...aaale buduci tyzden mam poobednu a potom ten dalsi mozem len v pondelok....bo to mame besiedky, to je besnota....cize pre mna ak nie zajtra, tak jedine pondelok 14.12. inokedy uz som mimo... 😝 ale ja nie som dolezita...kludne sa stretnite aj bezo mna 😉 klebety mi tu potom zhrniete a cigansku si dam aj s detmi ked pojdem 😀 😀 😀 😀

jakelina
30. nov 2015

@pipka pche 😀 shrnout klebety?? Ty máš čas pět hodin na stručný souhrn??? 😀 😀 😀