Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lussy23
20. dec 2010

@alionuska - nádhera
@vinka - kráasny notbuk
@lawli - zlatý, čo to vlastne bolo, nejaká žabka?

bzucinka2
20. dec 2010

@duplicka fakt, normalne medzi nanukmi mali cele vrecka 🙂

benjik
20. dec 2010

@duplicka jo @bzucinka2 má pravdu lidl je mívá a kaufland taky,musíš se podívat i do boxů,kolikrát jsou tam zaházené

alionuska
20. dec 2010

@bzucinka2 30 broskyn a 30 jablcok🙂

alionuska
20. dec 2010

@mihouk dakujem...to bol taky moj prenierovy..ja som ani nevedla,co z toho vznikne🙂 Ale pisali mi,ze som umelec a torta bola neskutocnaaa🙂 😀 Mal vyse metra..

alionuska
20. dec 2010

@lussy23 dakujem 😉

lawli
20. dec 2010

@daniz ďakujem ,síce mala nedostatky ,ale aj maly z nej bol natešený.... 🙂

lawli
20. dec 2010

@lussy23 ano žabka ,to ja Filipkove najobľúbenejšie zvieratko... 🙂

vinka
20. dec 2010

Baby chcem sa opýtať ako mám skladovať čistý korpus dva dni aby nevyschol.Až potom ho budem plniť.Aby som nemusela dva dni po sebe piecť po jednom korpuse tak ich chcem upiecť naraz 😉

zdenallicka
20. dec 2010

Vinko, sáček? 🙂 🙂 🙂

zdenallicka
20. dec 2010

@alionuska Ali, super! 🙂

dm1
20. dec 2010

@vinka ja mam bezne 2 dni pred plnenim napecene a davam do velkych sackov do kosa

marianna76
20. dec 2010

Tak toto je super, pozrite sem na varechu , nájdete v nej veľa rád

http://varecha.pravda.sk/recepty/marshmallow-fo...

bzucinka2
21. dec 2010

@alionuska a to si kazde jedno jablcko a broskynu obalovala marcipanom, no riadna babracka 😝

vinka
21. dec 2010

@alionuska no a ako si počítala tie jablká? 😕 Pýtam sa zo zaujímavosti moja 😉

vinka
21. dec 2010

@alionuska ešte som sa ťa chcela opýtať na ten kolotoč.Aký si mala stojan nato,že to vyzeralo ako kolotoč 😕

zuziq
21. dec 2010

@vinka bol to taky 3 poschodovy stojan okruhly na torty s tym, ze prostredne poschodie bolo vynechane 😉

vinka
21. dec 2010

@zuziq aha.tak sa pozriem kolko také čudo stojí.Dík.A to jak sa dáva tá tyčka do stredu? 😀 😀 Lebo fakt neviem 😀 😀

zuziq
21. dec 2010

@vinka stoji to nieco cez 20 eur, neviem ci nie 25 uz sa nepamatam... a to je taka skladacka.. ta tyc je tiez rozdelena na viac casti a vzdy sa to prisrubuje k tomu "tanieriku" 😉

vinka
21. dec 2010

Tak tu je moja vianočná 😉
@zuziq hej len to musí byť diera v strede torty? 😕 neviem ako sa to robí 😀 😀 😀 Dakujem za tvoje rady

alionuska
21. dec 2010

@bzucinka2 veru kazdu jednu zvlast..ale islo to super..ja som ich piekla v noci a uz o takej druhej som nevladala,tak som isla spat a rano som si dala na 7.00 budik,lebo o 11.00 mali pre to prist....a rychlo rano naplnila,a potiahla..a malovala😀
@vinka na kolotoc mam trojity rozoberatelny stojan..ale nechala som len vrchne a spodne poschodie . A ovocie som ratala..aj som vazila,ale kazde malo inak... lebo broskyne boli lahsie.piskoty s kremom a jablka boli z puncoviny..tie boli tazsie..ale zas s broskynami bolo viac roboty... a tak priemer ze 1,5 eura za kus...a aj ona mi povedala,ze asi tak cakala....a boli nadsení,ze boli fantastickeeeee...tak som bola rada... 🙂

jajuuus
21. dec 2010

babulky, kde kupujete marcipán?
ďakujem za každú odpoveď! 😉

zdenallicka
21. dec 2010

@jajuuus Většinou si tu vyrábíme..🙂

vinka
21. dec 2010

@alionuska moja a ten špic čo tam bol to bola vrchná torta?Malej chcem taku krásu v lete urobiť.No mne taka krása sa nepodarí ako tebe 😉

vinka
21. dec 2010

@jajuuus ale niektoré aj objednávajú cez net.K2 a sú aj iné 😉

jajuuus
21. dec 2010

lebo sú krásne, také lesklé... 😉
ja som si kúpila v Lidli, doma zafarbila, ale nebol taký krásne lesklý... ☹

bzucinka2
22. dec 2010

baby niekto sem raz daval navod na vianocnu ruzu a teraz ho neviem najst, nepamatate sa niektora kde to bolo? dakujem surne ju potrebujem , vdaka 🙂

bzucinka2
22. dec 2010

tak som ju nasla dakujem 🙂

sse
22. dec 2010

@bzucinka2 poradíš kde nájdem ten postup?

bzucinka2
22. dec 2010

@sse jasne hodim link 🙂
http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=164&...

tak torty mam porobene, vecer ich sem este nahodim 🙂teraz padim von s malym 🙂