Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

kasiopeja01
22. apr 2016

@monikad1 daju sa urobit z marcipanu, ale ak s kremom tak ja by som urcite len maslovy (maslo s cukrom), to urcite neublizi. Ja maslom lepim oblatku,ak nemam lepidlo doma.

kasiopeja01
22. apr 2016

@nika1985 NIka a co tak skusit korpusy bez muky. Ja som zatial nerobila ale takyto podobny som jedla pri kamaratke a bol mnam http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=8730
A med moze,ci ani ten nie? Tak ale nevadi, ved orechy su mnam i bez cukru a robi sa potom este aj s gastanovym pyre aj to je mnam, skus si dat do googlu korpus bez muky s gastanovym pyre a najde ti vela receptov. A z toho pyre sa inac robi aj plnka.
Alebo druha verzia je syrova ci slana torta. Ak nemoze muku, urob korpus do slanej z bezlepkovej. Ja robim casto take torticky miesto chcelickov, je to urobene velmi rychle a mnam 🙂

kasiopeja01
22. apr 2016

@kasiopeja01 Alebo makovy korpus a plnu len syr s ovocim, napriklad mascarpone alebo ricota s visnami 🙂. Inac nasla som aj tu jeden fajnovy http://www.dusanplichta.com/blog/kuchar-pepe-3-...

kasiopeja01
22. apr 2016

@nika1985 Alebo makovy korpus a plnu len syr s ovocim, napriklad mascarpone alebo ricota s visnami emoticon. Inac nasla som aj tu jeden fajnovy http://www.dusanplichta.com/blog/kuchar-pepe-3-...

denisak77
22. apr 2016

Zdravím vás a prikladám moje tohotýždňovky.S ružičkami je pre moju mamu,dnes máme oslavu ,a tá akože rodinka je total odfláknutá.Asi pred mesiacom mi pani volala ,že chce tortu pre dcérku ,tak max.za 50€ a ,že mi ešte zavolá a dohodneme čo bude na nej.V pondelok/tento/ volám pani,že na piatok chce tortu a ,že sa mi neozvala a ja neviem čo na nej má byť.Keď mi povedala,že rodinka na pikniku,tak ma skoro vystrelo.Torta do 50€ cca.5 kg s milion postavičkami a na koniec má cez 6 kg.Odflákla som ju ako sa len dalo.Nahnevaná som strašne ,ani neviem či na seba ,alebo na ľudí,že za 5 korún by chceli mať aj malého b... na torte.Som sa nahnevala,tak som zvedavá čo mi povie keď príde po ňu.Ale už mám odpoveď pripravenú .Aká pláca ,taká práca a kašlem na ňu. ☹ ☹ ☹

nika266
22. apr 2016

@denisak77 krása

kasiopeja01
22. apr 2016

@denisak77 krasne torty a ta "odflaknuta" je lepsia ako by bola moka paradne urobena :D p

panikovaterez
22. apr 2016

@denisák77 ja by som povedala že žiadna z nich nie je odfláknuta, všetky sú krásne a ty si šikovnica. A verím že ťa to nahnevalo, dnešní ľudia by chceli majstrovské dielo za pár eúr

jachin
22. apr 2016

@denisak77 tá ružičková mramorovaná je krásna 😉

sticker
22. apr 2016

@denisak77 Kiež by moja normálne torty vyzerali ako tvoja "odfláknutá" 😅 😀 Ale zase Ti verím, že si ju robila s miernym odporom 😠 🙄

margetakuska
22. apr 2016

@camilka54 a sneh nad parou sa ti netopil? To je vlastne ako krém do šamroli? Mňa táto torta tiež čaká v máji a myslela som že dam pribinak ale keď vravis ze sa topil... Totiž ja tu tortu budem viesť v aute skoro hodinu tak aby prišla v normálnom stave😉
@monikad1 dáš potom vedieť ako to dopadlo? Dakujem😘

camilka54
22. apr 2016

@margetakuska Ja som ozdobila s pribináčikom, dala hneď do chladničky, no a asi po pol hodine, všetko mi zišlo dole.Bola to hrúza.Na sneh nad parou, som už nemala čas, tak som vyšľahala iba rastlinu šľahačku a tak ozdobila.Tortička išla iba pre susedku, ktoru hneď jedli, tak už to bolo ok.Písala som na jednu stránku a tam mi dievčatá odporúčali sneh ako do šamroli.Tn sa netopí a vydrží aj cestu autom.Nech sa Ti darí.

alex999
22. apr 2016

Dnes jedna pre šermiara 🙂

monikad1
22. apr 2016

tak nakoniec som ju dorobila, len pocit spokojnosti akosi nie je

monikad1
22. apr 2016
nicoletta77
22. apr 2016

Ahojte dievčence. Krásne tortičky ste popridávali. Ja som robila polievané čokoládou.

andrea1985a
23. apr 2016

Ahojte baby nepitala ste už niektorá tortu notebook? Pečiem len pre syna vôbec som neni cukrarka tak prosím inšpirujte na 🙂.... Pridávam zatiaľ moje amatérske vytvori niesu bohvie čo ale synovi sa vždy páčili

andrea1985a
23. apr 2016

Chcela som napísať nepiekla 🙂

monikad1
23. apr 2016

@margetakuska tak torta dorobená, nakoniec som vymiešala heliu na krémy, cukor a do toho som všľahala bielu čokoládu

monikad1
23. apr 2016

@nicoletta77 môžem vás poprosit o tu vašu čokoládu, ako ste ju robili, je velmi pekná

alex999
23. apr 2016

Pre Šimonka 🙂

mitena
23. apr 2016
mitena
23. apr 2016
nicoletta77
23. apr 2016

@monikad1 Ja roztápam čokoládu v sklennej miske v mikrovlnke s trochou oleja. Toto bola torta s priemerom 28 cm a dala som 200 g čokolády a asi cca pol deci oleja. Od oka som naliala. Zapnem na 1 minútu, potom premiešam, potom zase 1 minútu až kým to nie je roztopené. Olej sa s čokoládou pri miešaní pekne spojí. Nechám to troška vychladnúť, aby som to horúce neliala na tortu. Konzistenciu to má dosť tekutú, ale v chladničke to stuhne. Nalievam na vrch a nožom uhládzam a čokoláda pekne steká po bokoch. Potom pretečenú čokoládu z podložky obrežem nožom a odstránim. Tortu som mala pekne uhladenú krémom, tak aj tá čokoláda pekne kopíruje boky torty. Pri krájaní sa neláme. Skúšala som aj ganache ale to nie je také lesklé. 🙂

dush
23. apr 2016

Musim natrenovat tie stekance na cokoladovej torte.Hlavne som nevedela odhadnut hustotu bielejo ganache

nika1985
23. apr 2016

@kasiopeja01 dik ja robievam vselijake makove a take len s nou je to dost zlozite zrusila som to nemoze v podstate skoro nic jest orechy ani nic take takze som to vzdala skor ako by som jej narobila nejake problemy islo len o jeden mafin viem ake je to zle ked na oslavach nemoze jest mam take jedno doma ale tak zas lepsie nic ako pripadne tazkosti.

kasiopeja01
23. apr 2016

@nika1985 a tu slanu tortu nechcela? Moj ocko moze vsetko, ale kolac do ust nezoberie :D. Tak mal tortu s klobaskami a feferonkami. Povedal,ze v zivote lepsiu tortu nejedol :D

nika1985
23. apr 2016

@kasiopeja01 nie nemoze a popravde ako mafinu si to neviem predstavit chceli vyslovene na sladku verziu

kasiopeja01
23. apr 2016

@nika1985 jaj, tak to hej

monikad1
23. apr 2016

@nicoletta77 dakujem velmi pekne----a ešte aku čokoládu používate?