Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sisa.b
9. jan 2011

@zdenallicka torticky uzasne 😵 neskutocne si sa zlepsila za ten cas, co som tu nebola 🙂
@nadulici odpadavam z tej pandy 😨 uplne uzasna!!!
@alionuska tradicne krasne 😵 ani neviem, ktoru z tych 150tich torticiek, ktore si upiekla pocas mojej nepritomnosti, ti mam skor pochvalit 😀

chvalim aj vsetky ostatne 🙂 ste velke sikovnice. mala by som za vami chodit castejsie, lebo inak som akasi leniva a neviem sa nakopnut k peceniu 😅
bezim sa dalej ucit, tak nech vam truby dobre pecu 😎 😀

zdenallicka
9. jan 2011

@sisa.b Děkuji, kočenko..🙂 Moc mě to těší... x)

alionuska
9. jan 2011

@yamahafazer uzasneeeeee!!! pivko a sexica🙂 😀
@bzucinka2 a ta tvoja rozpravkova je uplne rozpravkova🙂
@anibas ty si strasne sikovna...krasne torticky..kaprik je napapany na prasknutie😀 😀
@gabika11 supeer,krasne farby!
@zdenallicka naaaaaaadhera!!plachetnica vyzera ako skutocna hracka🙂
@nadulici tu lod si ty robila? Je kraaaaaaaaaasna!!!!!!! 🙂
@lawli ten tvoj syr je ze original z obchodu tehla...perfektneeeeeeeeee!!!!!!! 😀
@sisa.b krasne..aj sperkovnica aj prasiatko ..spiderman,ako moja😀 😀 suúpeeeeeeeeeer

vinka
9. jan 2011

Tak moje lietadlo na svete.Som zistila,že lietadlo väčšie jak torta.Pána som to prešvihla s velkosťou.Ale páči sa lebo ju už cez skype dotyčná videla tak je spokojná.Je z lietadla boeing 😀 😀 😀

lussy23
9. jan 2011

@sisa.b - nádherné
@lawli - krásne, najmä ten syr 🙂
@zdenallicka - krásny vláčik
@zdenallicka @nadulici - krásne lode
@gabika11 - krásne

kejtty
9. jan 2011

Ahojte, viete mi poradit kde v Kosiciach by som kupila marcipanove postavicky Macka Pu a jeho kamaratov? Alebo by mi ich vedela nejaka dobra dusa z KE urobit? Kupim 🙂

vinka
9. jan 2011

Baby som si pozrela spätne vaše torty všetky su prenááááááááááádherné.ten syr je suprový fakt jak z obchodu 😀 😀 😀 Ešte aj vo folii červenej zabalený 😀 😀 😀 😀 A tá perníkova kazeta pána klobúk dole.Baby ta vy ste riadne šikovnice.

alionuska
9. jan 2011

@sisa.b mozes zacat tu...toto su moje najnovsie😀 😀

hrusticka84
9. jan 2011

Pekařinky ....potřebovala bych radu.Jsem začátečnice a teprve mám za sebou 2 potahované dorty 😀 .
Budeme slavit první narozeniny a já si vymyslela berušku....určitě víte o co se jedná 😉 půlkulatý dort...
Pečete to pouze v takové půlkulaté formě???Na rozkrajování korpusu používáte takovou tu jako pilku se strunou 😀 ????Děkuji za odpověd´Helena

zdenallicka
9. jan 2011

ALi, děkuji...🙂

Máš to krásné..🙂 Ten "robot" je potažený z kolika kusů? Moc se mi líbí ten "starostovský"..🙂

zlatat
9. jan 2011

ahojte, nečítala som vás, momentálne sa snažím čo najviac oddychovať, akurát včera som spravila drahému knarodeninám slanú tortu. Na to, že bola moja prvá v živote celkom ujde - nie som pri svojom PC a nemám ju tu uloženú, tak vám len pošlem link na ňu: http://www.facebook.com/photo.php?fbid=17468073...

tortičky ste napiekli parádne - jedna krajšia ako druhá 🙂

duplicka
9. jan 2011

@alionuska prave robim hmotu, ktoru robievam stale a mam tu hmotu nie elasticku ale cukrovu a akoby sa trha uz pri mieseni. to som nedavala ani vodu ani citron, len poriadne odkvapkane umyte cukriky, co s tym:(

duplicka
9. jan 2011

pridat cukriky ciste:(( nik nevie co s tym ☹

duplicka
9. jan 2011

nepomohlo to, tak nic

reruna
9. jan 2011

@duplicka a proč jsi nedávala vodu? v receptu je 2 lžíce vody nebo citronky nebo aroma, možná právě v tom byl problém, že to bylo moc suché...já teda dávám vždy ty 2 lžíce citronky do umytých a okapaných bonbonů, pak roztopím a přidávám cukr....

vinka
9. jan 2011

@zlatat tak to bola slaná torta.je kráásna.A dookola sú slnečnicové semienka? 😕 Pod tým je tá plnka?Vyzerala suprovo. 😉 A už vieš ako chutila?Zaujíma ma to.Ja by som svojmu starkému takú urobila. 😉

reruna
9. jan 2011

@zlatat no tak ta je parádní, hned bych si dala 🙂
@alionuska nádhera, zaujal mě ten s tím klavírem, ten je taky jen z mmf? a ty nožky jsou potáhnuté trubičky asi že... hezky to drží, díky za inspiraci, to by se tchánovi líbilo, škoda, že už měl narozky v listopadu, tohle je super nápad a ostatní dorty samozřejmě taky krásné
@vinka letadlo je náhodou super, z čeho bylo?

duplicka
9. jan 2011

@reruna no lebo ked sa roztapali tak akoby plavali vo vode 😒 😒 😒 😒 😒 tak som tu vodu radsej odliala a aj tak je to take divne, uz raz sa mi to stalo a nepomohli ani cukriky,nic tortu som potiahla aj takto len to nie je elasticke co uz 😒 ,le dakujem za radu 😉 😉 😉 😉 aspon niekto 😉 😉

vinka
9. jan 2011

@duplicka a neskúsila si dať ryžový sirup?Ja dávam toto ak sa trhá.Ale ja dávam aj citronku do základu.Vodu nie už nie.A mažem si ruky cerou.

reruna
9. jan 2011

@sisa.b no tak ta perníková krabička mě dostala 🙂
@lawli @zdenallicka @nadulici @gabika11 @anibas @bzucinka2 @yamahafazer krásné dorty
tady se to po Vánocích zase rozbíhá, já te´d peču hlavně v dom. pekárně, ale dort mě čeká až v únoru asi auto na synovcvy narozeniny

vinka
9. jan 2011

@reruna s punčoviny 😉 To už je jak boeing 😀 😀 😀 😀

reruna
9. jan 2011

@duplicka zkus tam příště tu citronku dát, možná to bylo cukrem... těžko říct, hlavně že se podařilo potáhnout 🙂

reruna
9. jan 2011

@vinka 🙂

zlatat
9. jan 2011

ďakujem holky
@vinka áno, dookola sú na sucho opražené slnečnicové semienka a pod nimi pomazánka ( tak ako pri sladkých tortách ) - ako chutí ešte neviem, čakáme na hostí 🙂

vinka
9. jan 2011

@zlatat tak potom napíš.Ale plnila si to ako tortu ked som to dobre pochopila.a potom napíšeš aj postup na pomazánku? 😉 šikula krásna torta 🙂

zlatat
9. jan 2011

áno, plnila som to ako tortu ... spravila som si chlebové cesto, upiekla v tortovej forme, po riadnom vychladení ( na druhý deň ) som prekrojila na 2x a naplnila ... pomazánka, na to na drobno nakrájaná šunka, mladá cibuľka a paprika, druhý plát som na tenko potrela plnkou a natretou časťou priložila na šunku a potom znova to isté.

Plnka: nakoľko máme všetci nemliečnu diétu, tak som moc vymýšľať nemohla. kúpila som lososovú a tuniakovú pastu od Rio mare, zmiešala som to s Palmelou a tým natierala

sisa.b
9. jan 2011

dievcata dakujem 🙂

@alionuska vsetky su krasne, no najviac ma uchvatil ten klavir 😵 to ako? 😨

dm1
9. jan 2011

@alionuska aj mne sa paci najviac ten klavir a potom este ten znak pre starostu je nadherne spraveny. Ostatne su tiez samozrejme krasne!

lawli
9. jan 2011

@reruna @lussy23 @alionuska ďakujem babuľky 😉 Ali nieje z obchodu ,no celkom sa podaril 🙂 Aj tak sa ešte mám čo učiť...

lawli
9. jan 2011

@sisa.b krásne prasiatko ,že mňam 🙂