Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vinka
16. jan 2011

@nadulici pomohlo.dalujééééééééééééééém.Si mi pomohla úplne.Idem kuknúť a aj tak chcela kámoška niečo objednávať.Tak si ich objednám.Strááááášne dakujem. 🙂

nadulici
16. jan 2011

@hejdita krasna torta, skoro som odpadla z nej, esteze sedim... 😀 😀 😵

nadulici
16. jan 2011

@zanebudka @silvijaa @anibas krasne, a samozrejme @alionuska - nadhera... 🙂

nadulici
16. jan 2011

vcerajsie....

alionuska
16. jan 2011

@vinka ano to je ten tenky..na kvietky na drotikoch sa este obaluje tou floristickou paskou aby sa lepsie prichytili tie listky a podobne...ale ja to nerobievam..skusala som raz na tu svadobnu..je to take pracne.a mam co robit aj bez toho😀

dm1
16. jan 2011

@vinka aj ja som chcela ze v peceni maju drotiky rozne aj obalene aj neobalene a cim vyssie cislo drotiku tym je tensia hrubka. Ja som teraz objednavala akurat biele na lalie a orchideje o ktore sa idem pokusat

alionuska
16. jan 2011

@anibas no ked ja ti ten word neviem pouzivat😀 ale mas tie pismenka naaaaaaaaaaaaadherne!!! 😉

vinka
16. jan 2011

@anibas ale šlo by aj vystrihnúť vnútro písmenka a položiť papier na tortu a premalovať nie? 😕 okolie len potom ak by niečo zatieklo pekne čistým štetcom a vodou obmyješ 😉

vinka
16. jan 2011

Baby dakujem vám za rady. 🙂

jakelina
16. jan 2011

Můj třetí potahovaný dort, dělala jsem ze zbytků marcipánu, které mi zůstaly od čtvrtka. Původně jsem chtěla udělat takový ten mramorovaný potah ze dvou barev, ale nevím jak se to dělá. Můžete mi to prosím někdo napsat?? Děkuju moc.

zlatat
16. jan 2011

@silvijaa skúsim tento tvoj - s tou kyslou smotanou sa mi to veľmi páči, raz ( ked som ešte mlieko mohla ) som jedla koláč a tam bol podobný krém - šľahačka s kyslou smotanou a cukrom a bolo to bohovské
@zanebudka to čo používam ja je White icing. Pravý marcipán je žltkavý a s ním sa mi nikdy nepodarilo potiahnuť tortu bez prasklín,...Holky tu väčšinou používajú MMF - to je hmota z penových cukríkov.

Pravý marcipán sa robí z mandlí - najemnulinko pomletých a cukru. Koľko mandlí, toľko cukru a spájaš to s vodou - dáš jej toľko, aby sa ti vytvorila tvárna hmota - niekto dáva bielok ale ja som ho nedávala

zlatat
16. jan 2011

@nadulici parádne torty

hejdita
16. jan 2011

ahojte dakujem vsetkym za pochvalu 🙂 😵 velmi potesila
robila som podla odkazu co davala zdenallicka tak podobne ale nemam take vybavenie tak to bolo trocha s kompromismi 😀 mne netiekla biela cokolada ako jemu 😀 ja som to tam davala stierkou a toto vzniklo ....cize na foliu som dala najsor bielu cokoladu a potom ako biela zatvrdla naliela tmavu alebo ako ma kazdy raad a bolo orezat a dat na tortu...vrchny lem som davala z cokohmoty aby to bolo zaujimavejsie vsetkym sa pacila a aj chutnalo 😀 bolo to pre mojho manzela babku a dedu mali zlatu svadbu 🙂) tak mam doma aj ja kusok a tesim sa co si zajtra kusok ochutnam dneska uz som napraskana barcim inym 😀

a ruzicky sa tiez celkom vydarili boli moje prve tak som sa trocha bala ako sa bude pracovat ale dobre sa pracovalo je to viac narocne na cas jak tie cokomantinely tak aj cokoruzicky 🙂 ale oplatilo sa 🙂

zanebudka
16. jan 2011

@zlatat ďakujem

anibas
16. jan 2011

@alionuska aké používanie - najdeš si typ písma čo sa ti páči - napíšeš meno - prekreslíš cez priesvitný papier - položíš na tortu - písmenká prepichuješ špendlíkom, aby si ich videla - a potom obmaľuješ 😉 lepšie ako vytláčacia lišta na marcipán

anibas
16. jan 2011

@vinka išlo - ale máš čas ešte vystrihovať pidi písmenká ?????

lucula73
16. jan 2011

pekný večer,
konečne som po dlhšej dobe niečo piekla 🙂 ,mojmu malému k rôčiku,len sviečku som tam zabudla pichnúť 🙂

a do tej menšej som robia trasený krém-1 puding olé,1 konzerva mandariniek a 1 šľ. smotana...držal celkom dobre,tiež to šľahám na najnižšom stupni,viac sa mi to páči ako to trasenie 😀 .a ak chcem viac krému,tak všetko 2x a tu dávam aj jeden stužovač 🙂
Na vás teda nemám,ale sa pochválim aj tak 😀

anibas
16. jan 2011

@lucula73 krásna je - jednoduchá - čistá 😵 😵 😵 😵 😵

katkaking
16. jan 2011

Ahojte babneky, som uplna zaciatocnicka, teraz som skusala robit moju prvu tortu v zivote-co bola zvrchu marcipanova.... No velmi tazko sa mi navrch ten marcipan daval, tak by som potrebovala rady, ako sa to tam vlastne dava...ako to, ze ho mate vsetky na tortickach taky krasny hladky a hlavne je v kuse (ja som ho davala po castiach-na vrch a po bokoch...vkuse som si netrufla a aj sa mi ten marcipan trhal...)...poradite mi nejake vychytavky?
dakujem...rada sa poducim...

katkaking
16. jan 2011

aha, a este...ako robite tie nadherne postavicky navrch...mne sa to nepodarilo a to som mala pred sebou aj presny fotopostup... ☹ stale mi ten marcipan akoby sadal-padal? 😒 😒 😒

lucula73
16. jan 2011

@katkaking a z čoho si robila ten poťah,keď sa ti trhal?
ja som robila macka prvý krát teraz,moc sa mi nedarilo,ale nejak som ho zlepila 😀 .podľa tohto postupu
http://www.akosatorobi.sk/video/1529/torta-s-me... som ho nerobila strapattého

@anibas ďakujem 🙂 .

katkaking
16. jan 2011

@lucula73 nasla som na internete recept na mliečny marcipan...taky, co tam ide susene mlieko...
nakoniec som to nejako spackala a narychlo som tam spravila lienku...ta sa celkom vydarila...ved pozri foto... 😉

bodka13
16. jan 2011

🙂 ahojte...pozerám vaše výtvory...niečo úžasné 🙂 škoda aj zjesť
chcem sa spýtať,či nie je medzi vami nejaká šikulka z Nitry...potrebovala by som na 5.febr. marcipánovú tortu pre syna

ďakujem za odpovede 🙂

zuzka72
16. jan 2011

@jakelina už i tady 😝 krásny dortíky..

lussy23
17. jan 2011

@katkaking - krásna torta, Dominike prajem všetko naj, veľa zdravíčka 🙂
@lucula73 - krásne torty 🙂
@jakelina - krásna torta, synčekovi prajem všetko najlepšie, veľa zdravia, šťastia, pekné vysvedčenie a nech sa mu darí v škole 🙂
@nadulici - krásne torty, tá bárbí je nádherná 🙂

vinka
17. jan 2011

@anibas myslím si,žeby to bolo rýchlejšie ako pichať špendlíkom do torty 😀 😀 😀 Ved dáš mužíkovi alebo v tvojom prípade dcére najstaršej ja synovi 😀 😀 povystrihovať kým robím inú vec 😀 😀 😀

jakelina
17. jan 2011

@zdenallicka děkuju moc za odkaz 😉

jakelina
17. jan 2011

@lussy23 děkujeme za krásné přání. 😉

pristela
17. jan 2011

Holky mne to nedalo 😀 ako vas tak spätne čitam , dnes idem nakupit na potahovku a nuž doma sa bude musiet jest torta 😝 Cukriky v Lidly nemali, tak este skusim v druhom ☹ prosím vás holky ta citronka do MMF hmoty to je to kyselé tekuté, alebo v prasku?