Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

nikanika28
17. jan 2011

ahojte
@pristela ja davam praskovu 😉
Dakujem vam za pochvaly, moc si to cenim 😵 .....ja som obdivovala vase torticky, co ste popridavali...fakt krasne, vsetky 😎
Minuly tyzden som robila jednu, dalsie som musela zrusit a odlozit... 🤐

katkaking
17. jan 2011

@lussy23 dakujem za pochvalu...to bol zatial len prvy pokus, verim ze dalsie pokusy budu stale lepsie a lepsie...

katkaking
17. jan 2011

A este...prosííím, tak mi nikto neporadi, ako robit tu potahovku aby som to mohla dat vkuse, aby sa mi to netrhalo a nejake tipy na pekne postavicky... 😖 vopred VDAKA!!!

nikanika28
17. jan 2011

@katkaking a aku potahovku robievas? ja a vacsina bab odtialto robi MMF - hmota z cukrikov - tu je recept http://www.tortyodmamy.sk/content/marschmellows...
a na tejto stranke vlavo nizsie su aj FOTOPOSTUPY ...treba sa tam pohrabat, najdes tam kopu navodov a postupov 😉

petusko
17. jan 2011

@katkaking ahoj Katka 😀 aj ja tu zabrdam, tiez trochu peciem, ale ja nerobim z mliecneho marcipanu, ale z MMF - to je z cukrikov marshmallows, dobry recept je na zaciatku tejto temy, davala ho alionuska. podla toho som to robila a ta hmota je elasticka a netrha sa.
No a postavicky velmi nerobim, ale baby tu robia z roznych inyh materialov, aj z MMF , aj z kupovanych. tak v tomto moc neradim...

petusko
17. jan 2011

@katkaking a nadherna torta 😉

lawli
17. jan 2011
lawli
17. jan 2011

@katkaking postavičky napr. http://www.patchworkcutters.co.uk/pom/elephant1...
http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=162&... v tomto linku maš viac postavičiek kukni hore v ľavo 😉
http://www.akosatorobi.sk/video/1529/torta-s-me...
a na nete ich najdeš ešte viac 😉

silvijaa
17. jan 2011

@vinka ja ovocie ukladam az na natretu plnku, neslaham s ovocim.

pristela
17. jan 2011

@nikanika28 wow naaaadhera 😉 😉 😉 úžasna a perfektne potiahnuta torticka
@lawli ooo ukludnila si ma, bo som kupila tekutu 😒 takze dakujem, dakujem, dakujem 😉

petusko
17. jan 2011

dievcata, nemate prosim tip na tortu pre horolezca? alebo lepsie pre lezca na umelu stenu ? 😅 pred chvilou mi volala jedna pani, ze na sobotu by taku chcela. uff 😅

lussy23
17. jan 2011

@nikanika28 - krásna tortička, Tobiako bude mať veľkú radosť 🙂
@katkaking - držím palce pri ďalších tortách. Ste šikuľka 🙂

lawli
17. jan 2011

@pristela rada som pomohla...ja robím MMF podľa toho istého receptu ako je na prvej strane a miesto vody tam dávam 1 a pol až 2 PL tekutej citrónky....mne sa to MMF zdá veľmi sladké ,a ta citrónka aspoň trocha pomože 😉

lawli
17. jan 2011

@nikanika28 krásny Nemo 😵 😵 😵

lawli
17. jan 2011

@anibas super nápad s tými písmenkami ,budem sa inšpirovať...vďaka 😉

pristela
17. jan 2011

@lawli jo jo aj ja ho robim teraz podla toho z prvej , aj teraz jednou rukou pisem a druhou vpracovavam farbu do mmf, len nezohnala som modry cukor ☹ tak som zvedava ci z toho nieco bude, ak nie zajtra mrknem u nas, ale tak chapete-uz som nemohla vydrzat 😀 😀 😀

duplicka
17. jan 2011

@nikanika28 jeeeej krasny nemo to mas malovane alebo klasika farebne mmf?

nikanika28
17. jan 2011

@lawli @pristela @duplicka @lussy23 dakujem 🙂
@duplicka vsetko je farbene gelovkami, do modrej som len pridala ruzovu, do dalsej casti cervenu, do dalsej zltu a mala som tri odtiene 😀

nikanika28
17. jan 2011

@pristela to je jedno aku citronku das, ak das tekutu, tak pridaj potom menej vody. mne sa moc ta tekuta neosvedcila, nebolo tu citronovu prichut az tak citit, ale tak da sa 😉

pristela
17. jan 2011

@nikanika28 dakujem za radu, skusim aj s tou 😉 ted uz mam mmf pripravenu , nabalickovanu podla fariev, vypada uuuplne inak než mliecna hmota-teda ooovela lepsia sa mi zda, ale tak este nieje na torte tak uvidim ci nieco z toho bude ☹

A holky este jedna otázka, krem pod poťah je jedno aky pomer cukru a masla?

lucula73
17. jan 2011

@lussy23 ďaakujem za pochvalu 😉

@nikanika28 ten nemo je prekrásny,takú ja teda neurobím...prosím ťa a tej práškovej citronky kolko treba dať?lebo ja som tiež dávala tekutú,ale to moc necítiť veru
@katkaking veď je peknučká tá tortička.ja som inak raz skúšala mliečny marcipán a asi som mala zlý recept,lebo to skončilo celé v koši.

nikanika28
17. jan 2011

@pristela preco by nebolo, neboj, dobre to dopadne 😎 ..s MMF sa dobre robi, ak sa bude prilis lepit, pridas cukor, ak sa bude trhat, pridas vodu alebo trosku cery....
a pomer cukru k maslu...pridaj cukor podla chuti, mozes pridat aj kakao...alebo potri kremom, co ti zostal po naplneni..ak nebol slahackovy alebo pudingovy samozrejme

nikanika28
17. jan 2011

@lucula73 dakujem...a co by si nespravila, nieje to az take tazke 🙂
na jeden balicek davam zhruba pol cajovej lyzicky...je to take fajne citronove 😉

dm1
17. jan 2011

@pristela nie je dolezity pomer cukru a masla ale napr. pudingu a masla. Zalezi aky krem robis

duplicka
17. jan 2011

@nikanika28 krasne 😉 😉 😉 😉 😉 no mala by som aj ja skusit 😉 😉

lucula73
17. jan 2011

@nikanika28 skúsim tú práškovú teda...........
a tej cery kolko asi dávate na jeden balík?lebo mne sa to dosť trhalo ,musela som nahrubšie gúľať,to boli tie americké bile cukríky 😒

evena
17. jan 2011

ahoj holky

pravidelně koukám na fotky dortů, nádhera 😵 😵 chodím se sem inspirovat 😎

potřebuji radu ... jste tu některá, která děláte potah z falešného marcipánu? jak vám tvrdnou figurky? 😕 mě právě nic moc, modeluje se krásně, ale třeba teď jsem chtěla dělat dort - květináš s orchidejí na stonkách (drátkách), nadělala sem si orchideje, byli v lednici asi 4 dny, lednici sem zvýšila aby víc mrazila a stějně byli měkké a musela sem dělat klasiku dort + ozdoby orchideje na něm 😝
třeba jak tu děláte ty dorty na křest s papučkama, postýlkama ... to je pro mě nemyslitelné, protože by se mi to zbortilo 😝

poradili byste mi nějaký recept (nemusí to být na felešný marcipán) u kterého ty ozdoby skutečně ztvrdnou? děkuji 😎

dm1
17. jan 2011

@evena sice nerobim z fal.marcipanu ale pokial viem tak vsetky hmoty sa nechavaju tvrdnut teda ozdoby volne na vzduchu nie v ladnicke! Zvlast ked si dala mrazenie tak aj keby zatuhli tak po vybrati z ladnicky a zmeny teploty by o to viac hrozilo ze ti zmaknu
co sa tyka vytvrdnutia tak mne sa najviac osvedcila hmota doma robena s cukrikov MMF. Inak za 3 tyzdne ma tiez caka orchidea v kvetinaci bojim bojim 😝

evena
17. jan 2011

@dm1 fakt na vzduchu? 😕 😀 a přitom když šoupnu zbylý nepoužitý marcipán do lednice tak ztuhne na kost 😕 to teda hned zítra vyzkouším něco vymodelovat a nechat venku 🙂 já dělám marcipánové dorty necelý rok, jen jako dárky pro rodinu a známé, mám za sebou jen asi 10 dortů, takže nic extra 😀

evena
17. jan 2011

tohle je ten můj poslední výtvor 🙂
ale vlastně jooo ... když se nad tím zamyslím, tak marcipánový potah zůstane pěkně měkkoučký ldyž je v lednici a pak se krájí, nic netuhne ... a já tak dlouho přemýšlím nad tím jak to ty ženské dělají že jim to ztvrdne, už sem se dokonce poohlížela po jiných receptech, sem to ale trobka 😅 takže děkuju mooooc za radu 😵 😵 😵