Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zdenallicka
20. jan 2011

@lukika Já dělám do formy 23cm mramorovaný ze 4 vajec..🙂 http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=17&t...

lucula73
20. jan 2011

@lukika ja som dala na dve šľahačkové smotany 1,5 balíka tej kinderčokolády...recept bol povodný tento
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=7420.tak som to nejak vyrátala 🙂

lucula73
20. jan 2011

@zdenallicka prosím ťa a koľko krát sa dá prekrojiť tento mramorový korpus? 🙂

zdenallicka
20. jan 2011

@lucula73 Já ho prokrajuju dvakrát, ale dá se prokrojit i třikrát.. používám na to tohle http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/5013...

zlatat
20. jan 2011

@bzucinka2 prekrásna bárbie

zlatat
20. jan 2011

@lukika ja pri tom falošnom parížskom kréme na druhý deň prešľahám a potom spojím s maslom

zlatat
20. jan 2011

Dievčatá, chcem sa spýtať, našla som jeden recept na karamelový krém so šľahačkou, ide tam 200 g cukru - upáli sa, pridá sa 250 ml horúcej šľahačky, nechá sa vychladiť a potom sa vyšľahá. Nakoniec sa k tomu pridá 300 g masla ... robili ste niektorá tento recept?
Vraj ak chce niekto ľahšiu verziu, tak do tohto krému sa primieša karamelový pudiongový krém ( 0,3 fl mlieka, 1 puding, 50 g cukru a 200 g masla )
Ešte som to nerobila, ale na budúci týždeň mám robiť tortu s karamelovým krémom a ja sa neviem rozhodnúť, či tú šľahačkovú verziu, alebo salkový ( ten som doteraz robila stále )

Ktorý krém je ľahší? Ten šľahaškový alebo salkový?

dm1
20. jan 2011

@zlatat mm babka robi ten slahackovy a nevie si ho vynachvalit. Ja robim salkovy. A ako myslis lahsi? ak na pripravu tak salkovy len varis nesledujes len to zase dlho trva kym sa to uvari

lenocka23
20. jan 2011

baby, chcela by som sa spytat na ten krem z lad.gastanov... mozem ho dat pod potahovku z MMF?

dm1
20. jan 2011

@lukika odpoviem ja ak mozem - nie to sa uz len masa vymiesa z maslom neslaha sa to samostatne. Ja davam ovela menej cery a davam cokoladu este tak je to tuhe uplne dostatocne. A uz som robila aj tak ze som ten den vyslahala s maslom ako som slahacku robila lebo som nestihala a bolo to tiez v poriadku. Ale nedavam ani vajicka ako aj vela bab tak pisalo na TOM

dm1
20. jan 2011

@zlatat kukam ze kazda robime inak ja to veru uz nepreslahavam tu slahacku 😕

dm1
20. jan 2011

@lenocka23 nie nemozes lebo je slahackovy

evinkaaa
20. jan 2011

@zlatat - ja som ten karamelovy krem robila na poslednej torte a bol fakt vynikajuci. Tiez som ho robila prvy krat, kedze som doteraz vzdy robila zo salka. Ale mna osobne vzdy odradilo to 2-3hodinove varenie salka. To je dost dlho. 😖 . Ked som teraz odskusala tento krem, tak mozem povedat, ze karamelovy budem robit odteraz uz len tento. Je podla mna lahodnejsi ako zo salka a citit ten karamel ovela intenzivnejsie. A co sa tyka pripravy, tak je fakt velmi jednoduchy. To je moj nazor 😉 Aha, este by som z mojej skusenosti snad dodala, ze by aj 150g cukru stacilo. Ja som dala 150g (myslim, ze som ten recept nasla niekde na dortmanii) a aj tak sa mi zdal strasne sladky. Ale to podla chuti, komu co chuti...

vladka1
20. jan 2011

jen se zeptám jako záčátečník 😒
budu dělat mramorový korpus, 2x ho překrojím, naspod dám marmeládu a do druhé náplně krém z ledových kaštanů(nezdrcne-li se mi), vrch a boky natřu máslem s cukrem a pak to potáhnu mmf.Jen se chci teptat, jestli to jde chuťově k sobě.Vím, že každý má chuť jinou, ale vy už máte i "ohlasy zákazníků".Šlo by dát na tu náplnň třeba nějaké ovoce?A pokud ano, mám druhou prokrojenou část korpusu pokapat šťávou z ovoce, aby to
nebylo suché?Díííííííky moc za odpověď

evinkaaa
20. jan 2011

@vladka1 - kedze je to ako cokoladovy krem, tak by kludne k tomu pasovali banany. 😉

anibas
20. jan 2011

@vladka1 spodný korpus + džem+krém+banán + stredný korpus+ sirup rumový rozriedený šťavou pokvapkať poriadne + džem+krém+banán+ vrchný korpus- dať do chladu a zaťažiť na 3o min. - potom celé okrémovať, prikryť mikr. sáčkom, rukami uhladiť a šup na noc do chladničky, ráno potiahnuť MMF a dozdobiť 😉

zlatat
20. jan 2011

@dm1 myslím na žalúdok ľahší ( nie na prípravu ) 😅 Ja som doteraz robila iba salkový, každému chutil len som chcela skúsiť niečo nové, ale ťažko mi je skúšať, keď som ho nechutnala
@evinkaaa ja salko varím hodinu v kuchte takže to mi tak neprekáža

mrka2
20. jan 2011

@zlatat ja som minule robila karamelovy z cukru a je podla mna lepsi ako zo salka. no ale jednoduchsi je ten salkovy, kedze len uvaris salko a pri tom musis stat a palit ten cukor.. 😀 a ako pise dm1, tiez som to uz nepreslahavala,ale rovno s maslom vyslahala. (teda uz vychladene) 🙂

zlatat
20. jan 2011

@evinkaaa aj ja ho mám z dortománie - takže vravíš, že je super? Asi to risknem a spravím ho ... dala si tam aj to maslo? a nechala si tú karamalovú šľahačku vychladnúť cez noc ako je to pri parížskom kréme?

Ozaj a pod poťahovku môže ísť, keď tam ide 250 ml šľahačky a 300 g masla? Asi áno, že?

evinkaaa
20. jan 2011

@zlatat - ano, podla mna chuti lepsie ako zo salka a tento nazor som pocula uz mnohokrat. Ale ved vies, kazdemu chuti nieco ine, takze to tazko radit...
Ano, pod potahovku moze ist. Pytala som sa ohladom toho na TOM a dievcata povedali, ze moze kludne.
Ja som dala "iba" 150g cukru a slahacku. Cukor skaramelizovat, nech sa roztopi a do toho pomalicky (!!!) a postupne vlievat slahacku a miesat. Slahacka musi mat izbovu teplotu, lebo ked nema, mozu sa ti urobit hrcky. To sa stalo kamoske, ale aj tak to potom rozslahala a bolo dobre. Nechala som to cez celu noc v chlade a na druhy den som si vyslahala maslo (iba jedno 250g, ale kludne si daj aj 300g) a do neho postupne davala karamel. 😉

lukika
20. jan 2011

Diky baby všetkým ktoré ste mi odpísali @dm1 prosím hodíš mi sem ako robíš ty ten falošný parížsky koľko dávaš cery... A k tomu salkovému ak sa vám nechce čakať na uvarenie salka 2 hodiny ja si ho uvarím do zásoby naraz aj 3, 4 krabice a mám ho hocikedy nachystaný záruka vydrží takisto ako pri neuvarenom

vinka
20. jan 2011

@bzucinka2 no krásna torta 😉 Ja mám tortu s vláčikom hotovú.Idem sa pomaly pustiť do sopky 😀 😀 😀 A ešte ma čaká dráha s autíčkami.Baby tu mám pripravené autíčka.Podobajú sa?Mne sa páči to hnedé najviac 😀 A syn prehlásil,že vyzerá krajšie ako originál lebo je viac rozbitý 😀 😀 😀 😀

zlatat
20. jan 2011

@evinkaaa dík, tak to skúsim. 😅

zlatat
20. jan 2011

@vinka že či sa podobajú, Sú perfektní - a to hnedé je najúúúžasnejšie.
Ja sa asi pomaličky pustím do kvietkov na drôtikoch, tak po večeroch pri filme 😀

zlatat
20. jan 2011

@lukika ja Ceru vôbec nedávam - ja dávam iba čokoládu, šľahačku, trochu cukru, a keď je málo kakaové, tak ešte pridám trocha kakaa - nechám zovrieť a na druhý deň vmiešam maslo a je božskáááá

dm1
20. jan 2011

@lukika ja robim takto vacsinou robim 2 davky tak dam na to rozpocet - 500ml slahacky 33%, 700g cukru krystal, 200 g cokolady na varenie z lidla prevarit a po odstaveni pridam len cca. 100g cery /original by malo ist az 300g/ a kakao od oka netreba moc je tam cokolada. Uplne to staci na hustotu odskusane na viac ako 100 tortach aj pod potah bez problemov a krem je tuhy

evinkaaa
20. jan 2011

@vinka - auticka su nadherne. Fakt krajsie ako original, syn ma pravdu 😵
@zlatat - nech sa ti dari 😉

dm1
20. jan 2011

@zlatat aj ja nad tym uz dlho uvazujem ze skusim uplne bez cery nakolko je fakt uplne tuhy a aj teraz jej tam davam minimum tak kej je tam cokolada nieje treba. skusim pre nas a uvidime ci potom budem tak robit.

aj ja teraz po veceroch dratkujem o dusu len mi nejde to tienovanie lupienkov kvetin tak kos bude bez lalie 😢

zlatat
20. jan 2011

@dm1 to ani mne nejde .... podrátkujem, pospájam, všetko super, ale ako náhle mám maľovať, koniec ☹

evinkaaa
20. jan 2011

Baby, ja casto robim krem zo smotany a cokolady a ziadnu ceru ani nic ine tam nedavam. Jednoducho zohrejem smotanu, do nej davam po kuskoch cokoladu (mliecnu, horku, bielu....akukolvek) a poriadne zamiesam, nech sa rozpusti. Necham v chlade odstat do dalsieho dna a potom vymiesam s maslom a hotovo. 😵