Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lili01
29. jan 2011

@bianca děkujííí

ankalv1
29. jan 2011

no tie stromčeky sa mi dali robiť ľahko ale potiahnuť celú tortu-no myslela som že to vyhodím do koša 😉 celé sa to rozpadávalo..ale klasický marcipán,to keď niekomu poviem cenu tak na mňa pozerá ako keby som spadla z Marsu 😒 tá biela 3-poschodová "Samko" stála 27eur a tá pani dlho rozmýšľala či si ju dá upiecť. + postavička....poviem Vám,potom ma aj prejde chuť niečo im piecť!! :D

bianca
29. jan 2011

@ankalv1 pre toto ja nerobim zakazky.Proste viem ako by ludia reagovali pri cene a na toto nemam zaludok

lili01
29. jan 2011

ach jo....mám problém!!!! mám Haribo šmouly.holky mě tu radily,že je můžu rozdělit na modré a bílé,že budu mít dvě hmoty....mám recept na přidání 750 cukru od alionuska ,ale nevím jestli to mám teda rozdělit na půl?? do bílé hmoty dát 1lž citronu + 375g cukru?? jo a ty bonbony se dávají do mikrovlnky jen tak v mi 😔 sce??

kitchima
29. jan 2011

zenicky cukrarocky, mozem sa k vam pridat? zatial som upiekla sice iba 7 torticiek, ale velmi ma to bavi 😀
@lili01 ta hmotnost cukru je na 170g cukrikov. a ano, iba tak v miske a premiesavat ale po 15-20sekundach 😵

lili01
29. jan 2011

@kitchima no právě,že nevím,jestli to bude půl na půl ta modrá a bílá....pěkně blbě se to rozděluje na barvy 😠

kitchima
29. jan 2011

skus si to odvazit, ked to postrihas a podla toho uprav mnozstvo cukru. aj tak tolko cukru to malokedy prijme. ja som davala menej, ale viac MMF uz nezarabam. 2x a stacilo 😀

kitchima
29. jan 2011
lili01
29. jan 2011

@kitchima no právě že mám o 15dkg víc modré

kitchima
29. jan 2011

a inak mam zatial na svojom konte tieto torticky

kitchima
29. jan 2011

@lili01 to je kolko gramov? lebo ja som zarabala iba z tych cervenych, co sa umyvaju, tak neviem gramaz 😀

lili01
29. jan 2011

@kitchima krásné dorty...
já su magor....jsem to vážila s talířema 😅 tak správně mám 90g bílých a 84g modrých kousků...já ted přemýšlým,že bych si pak dala tu hmotu před válením napůl...jakože bych měla vyválenou placku vcelku,ale půl by byla modrá a půl bílá...nebo já nevím...aby mě třeba hmota modrá vyšla na celý dort a bílou bych měla na zdobení??? vyjde mě to půlka hmoty na potah kulatého klasického dortu?? 😔

jakelina
29. jan 2011

@lili01 Tak přidej k té bílé trochu modrých kousků a budeš mít víc světle modré a trochu tmavší modré. Jestli je to zkušební dort, tak to nevadí ne??

kitchima
29. jan 2011

@lili01 dakujem. no podla toho, co myslis klasickym gulatym dortem? 😀 ale asi nie, nevystaci. teda mne nestacila na tortu o priemeru 25 cm jedna cela davka. neda sa to potom pekne dole potiahnut. a tak to kludne mozes dat cukor napoly 🙂 pomaly prisypavaj, uvidis, aku to bude mat konzistneciu

lili01
29. jan 2011

tak dělám modrou...zdá se mě docela husté to těsto,ale cukru ještě hodně zbylo...
@jakelina já už jsem začla tu modrou....to už je asi pozdě přidávat do toho další roztavené bonbony

lili01
29. jan 2011

@kitchima mám myslím 22-23cm

kitchima
29. jan 2011

mozes pridat roztavene bonbony aj do hotovej hmoty, ak sa ti zda malo plasticka. hmm.. tak mozno cela davka ti postaci, polovica urcite nie

lili01
29. jan 2011

@kitchima když už mám tu modrou hotovou můžu k tomu ještě přidat tu bílou roztavenou??? a ikdyž se mě zdá hmota hustá,tak mám do ní stále vtálčet cukr hnětením??díky si zlato 😵

jakelina
29. jan 2011

@lili01 nebo můžeš udělat ty dvě barvy a udělat takovou tu mramorovanou potahovku.

lili01
29. jan 2011

@jakelina ta se dělá jak???

jakelina
29. jan 2011

@lili01já to neumím moc popsat. Z každé barvy uděláš váleček, pak je k sobě přitiskneš a zamotáš. Pak z toho jednoho válečku co vznikne vytvoříš takového jako by šneka. Prostě to motáš dokola a ony se ty barvy promíchají a udělá ti to takové mramorování. Skus to pohledat na internetu. Já teď vytahuju z trouby upečený korpus a malý mi pořád stojí u nohou a mrčí. Tak nemám čas. Nebo ti možná poradí holky.

kitchima
29. jan 2011

@lili01 tu mas link http://www.kosternovi.eu/dorty/dorty.asp?klic=168
ked uz je husta, tak uz cukor nedavaj. a ano, mozes tam pridat uz do hotovej

sisa.b
29. jan 2011

ahojte,
ja pridavam tohotyzdnove a idem popozerat, co ste napiekli 🙂

lili01
29. jan 2011

@kitchima @jakelina holky díky moc...takže jdu motat šneky...to těsto mám znovu zahřát nebo válet husté studené???

lili01
29. jan 2011

teda šneky asi válet studené...ale před rozválením na placku asi zahřát že?? 😅

lili01
29. jan 2011

@sisa.b nádhera!!!!

sisa.b
29. jan 2011

@kitchima krasne torty 🙂 tie papucky si cim otlacala?

kitchima
29. jan 2011

@lili01 nemas zaco, som sa k vam takto votrela 😅 trosku prihrej, par sekund, ak uz je tvrde.