Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

alionuska
7. feb 2011

@yamahafazer ty si robila tu vysoku???.na foto?

zuzana124
7. feb 2011

@beruska2x skús si pozrieť túto stránku : http://www.coloring-book.info/coloring/ sú tam rôzne rozprávkové postavičky možno tam niečo nájdeš 🙂

fukylove
7. feb 2011

@lucula73 - ja som rozmyslala hlavne na modelovanie WI, ale vyskusam asi aj to nove 😉 len som to zatial v e-shope nevidela - teda aspon tam, kde som nakupovala ja... odkial mas tu novu hmotu?
a este mam otazku - robil niekto uz aj s Pasta Dama Top ci ako sa to vola? lebo mi ju silou mocou chcela pani predat u nas v predajni, ze sice na modelovanie nic moc, ale vraj sa s tym dobre potahuje... - sa mi nechcelo verit... tak som radsej nebrala...
a robila si ten nadstavovy korpus z 10 vajicok? lebo ja nad nim uvazujem, idem robit prvykrat klasicku tortu - nie bezlepkovu 😉

@alionuska - @yamahafazer robila tu druhu - pred nevestou 🙂 svet je fakt maly 😀

yamahafazer
7. feb 2011

@alionuska ano ja som robila tu 3 poschodovu a este k narodkam lebo neveste sme po pol noci gratulovali mala nedelu narodky a 3 kartony zakuskov tak preto svagrina dala tebe upiect lebo ja uz by som jej dalsiu nestihala ani nemala kam dat a tvoje torty sa jej pacia ,mam ju lepsie odfotenu par stran do zadu tu poschodovu

yamahafazer
7. feb 2011

@alionuska este som ti ju tu hodila zblizka

yamahafazer
7. feb 2011

@alionuska ja som svagrinej hovorila,ze ta z netu poznam ako pekne pecies a jej kamoska si u teba dava tiez piect takze preto u teba dala aby mala krasne torty na svadbe
ty robis dvojsrdce zdvoch srdiecok?ked jedno je vysoke a jedno nizsie lebo ja mam celu formu dvojsrdce a na fotkach som si to ani nevsimla,ze jedno je nizsie az nazivo som videla

beruska2x
7. feb 2011

holky vsem moc diky, ted jsme prisli od Dr tak kouknu... 😉

lucula73
7. feb 2011

@fukylove ja som tú novú hmotu nemala ešte 🙂 .ale kamoška ju má odtiaľtohttp://www.cakedecorations.eu/cakedesign/eshop/... ju na stretku,kde som bola 😉 ,musím sa opýtať,ako sa jej s ňou robilo.
Ja som robila z 10 vajec,ale na plech....do formy 25 cm mi stačila polovica,5 vajec 😉

alionuska
7. feb 2011

@yamahafazer uz som to videla&..bola krasna🙂 A aj tie postavicky na tej torte su krasne🙂 Si sikulka😀
@yamahafazer a ano dvojsrdce robim z dvoch srdicook.....potom z toho maleho kusok odrezem,aby do seba zapadli... preto bolo aj kazde ine chutovo😀

jakelina
7. feb 2011

Holky vrátila jsem se teď z Lidlu. Mám plnou igelitku bombonů a nebýt toho, že mě tam málem důchodci umlátili holema a taškama na kolečkách, tak to bylo super 😀 😝 😀

jajuuus
7. feb 2011

@mizulienka ďakujem 😉 veď ja tiež len kvôli tomu, že ma to baví, tak som si sama sebe urobila... 😀 a tiež uvažujem nad valentínskym srdiečkom, len nemám formu... musím dovtedy nejakú kúpiť... 😀

lawli
7. feb 2011

@jakelina Tak to si mala šťastie ,ja som o pol 9-tej už nenašla v Lidli ani jeden balíček 😒

beruska2x
7. feb 2011

@lawli to jako ze zitra tam uz nema cenu chodit 😲 bozeeeee snad na me aspon 2 balicky zbudou 😢

lawli
7. feb 2011

@beruska2x tak držim prsty ,nech ti niečo ostane ,ale ja som už dnes ráno nemala šncu 😔

mizulienka
7. feb 2011

dievcata chcem sa spytat, ake cukrarske sacky pouzivate na zdobenie?
neviem, ci si mam vybrat pogumovany sacok a s nerezovymi koncami alebo plastovymi
taketo
http://www.azm.sk/eshop/index.php?main_page=ind...
alebo
http://eshop.tescoma.sk/pecenie/pomocky-na-pece...

dakujem
😉

ikula2
7. feb 2011

@yamahafazer mohla by som sa spytat na tvoju torticku, trosku som sem nakukla a zrovna vidim u teba kraasnu tortu. Prosim ta ta stuha na torte je skutocna alebo sa modeluje z potahovky a farbi sa. Ja som v tom nova tak dufam ze nie prilis hlupa otazka. Dakujem

ikula2
7. feb 2011

@anibas uzasne torticky presne na tu jednotku s balonikmi sa chystat aj ja 🙂 , len neviem ci mi vyjde taka krasna ako tvoja

jakelina
7. feb 2011

@lawli tak to jsme ani netušila, že by ty bombony nemusely být. Asi v Opavě nikdo nědělá MMF a proto jich tam byly plné bedny.

Už jsem z jedněch udělala potahovací hmotu, ale pořád jsem barvila a barvila a přesto mám místo červené růžovou. Koupila jsem si dvě gelové barvy ať to vyzkouším a ikdyž jsem jí tam dala dost, tak to červené nemám. Myslíte, že mám ještě přidat??? Mám strach, aby se mi to pak třeba nějak nedrolilo.
Nebo to mám po potažení tou barvou natřít štětcem??? Poraďte prosím. Děkuju 😉

sisa.b
7. feb 2011

@jakelina MMF sa mne nikdy nepodarilo na tmavu farbu nafarbit, aby bolo pouzitelne potom na potahovanie. auto som domalovala na povrchu, truhlicu tak isto, lienku som mala brutalne dopraskanu, este ze tam isli listky a brectan s kvietkami... ale zas velmi dobre je MMF, ked sa do neho prida kusok RDI. vrati sa mu naspat elasticita, farba ostane krasna - tak som dokazala zachranit MMF uz parkrat 😉

@yamahafazer @alionuska ze ako sa vam torty stretli na jednej svadbe 😀

@yamahafazer krasne postavicky. to mas formicku, ci si nejak modelovala?

sisa.b
7. feb 2011

ja som kupovala len par balikov amerikancov a u nas este ostal jeden cely karton. takze to asi zavisi od oblasti

paja.o
7. feb 2011

@sisa.b Prosím Tě, co je RDI?

reruna
7. feb 2011

u nás v Lidlu měli těch amerických bonbonů spousty, asi tu není moc cukrářek, co by dělaly MMF 🙂 a taky jsem tam vzala takový velký trojůhelník růžovo žlutý, taky je to hmota marshmellow, tak snad z toho taky půjde udělat mmf
a silokonových formiček taky měli hafo, mám srdce 🙂
@lawli
@beruska2x

zlatat
7. feb 2011

@bzucinka2 dakujem 😅
@mizulienka ani my Valentína neoslavujeme, ale už dávno som pre nás nepiekla tortu a prišli mi nové krajky, ornamenty, tak ich chcem vyskúšať a zároveň by som konečne chcela skúsiť obrátenú tortu - už tak dlho sa na ňu chystám, no nemám odvahu prvýkrát skúšať na cudzích
@adul67
@jajuuus pekné tortičky
@iwusca podľa mňa by to malo byť jedno - kľudne použi ten pomletý cukor ( ja som to raz tiež tak spravila, keď sa mi minul práškový a obchod už bol zatvorený.
@sisa.b ďakujem, použila som len šablónu, ktorú som našla na dortomanii a som si ju vystrihla a potom orezávala marcoš.

zlatat
7. feb 2011

@mizulienka ja mám látkový sáčok a umelé špičky

lawli
7. feb 2011

@reruna foriem tam bolo dosť ,no popravde ja moc silikonové nemusím ,tak som na nich ani nekukala 😅 tem ružovo-žltý trojuholníček som si všimla ,ale nejak ma nevábil 😀 😀 😀 čo sa týka tych amerických bielych nevadí ,mne doniesol švagor pred dvoma týždňami z CZ z Penny ,takže ja mám zásobu poriadnu 😀 😀 😀 😀
Len zákazky akosi niesu teraz ☹

zlatat
7. feb 2011

@alionuska moja mám k tebe prosbičku, prosím ťa, poradila by si mi z akých rozmerov mám spraviť kabelku, aby mi vyšla na váhu 4.5 - 4,7 kg ? ( mala by byť cca 5 kg, ale pridám tam ešte tie lodičky a jednu ružičku, tak to bude 300 g )Nebudem dávať žiadne ovocie, pôjde len korpus a karamelový salkový krém ... bude taká klasika hranatá, zrezaná tak, že hore bude trochu užšia a dole širšia, z ozdôb len zebrový vzor a 2 ušká

alionuska
7. feb 2011

@zlatat myslim,ze tri platy -postacia...ja neviem aky mas rozmer plechu do rury..:-P

yamahafazer
7. feb 2011

@ikula2 to je normalna satenova stuha kupena v galanterii a prilepena jedlym lepidlom,ale robia sa aj z marcipanu
@sisa.b tie postavicky som si vymyslela ako ma to napadlo tak som ich spravila a suknu som modelovala na umelohmotnom pohari bola polozena aby drzala tvar dokedy uschne

paja.o
7. feb 2011

@alionuska budeš dělat 22 dortů???? Týýýý jo, to ani nebudeš v noci spát, ne? 😀

mizulienka
7. feb 2011

dievcata viete mi poradit na co sa pouzivaju tie vykrajovacky, co su vo vnutri vyplnene?
dakujem

http://www.azm.sk/eshop/index.php?main_page=pro...