Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

kitchima
18. feb 2011

@yamahafazer jeeeej, krasne, aj ja musim skusit stencils 🙂 😉

alti
18. feb 2011

Ahojky holky, vždycky z úžasem koukám na Vaše krásné dortíčky až jsem se rozhodla na rodinnou oslavu taky jeden zkusit! 😉
Jen jsem se chtěla zeptat, která z potahovaných hmot na dorty je chuťově lepší a se kterou jde potahovat nejlépe. Díky za odpověď to víte začátečník!!! 😀

kitchima
18. feb 2011

@alti ahoj, mam uz vyskusanych vela hmot (MMF, WI, K2, RDI, najnovsie smartflex)... na potahovanie sa mi zda super hmota K2, aj chutovo je super 😉 Ale potiahnes s kazdou hmotou 🙂 prajem vela stastia a trpezlivosti pri peceni 🙂

jakelina
18. feb 2011

@yamahafazer obě jsou nádherné. Velká šikulka jsi 😉

fukylove
18. feb 2011

@daniz mne sa hlavne pacilo, ze ovela rychlejsie schne ako K2... modelovalo sa z neho dobre, aj zlepovali casti k sebe... tie modre veci su z K2, aj cierne ocka... a strapkalo sa to super, lebo kym som nastrapkala prvu polovicu a vrhla sa na druhu, tak to uz bolo aj trosku zaschnute, tj sa mi to nedeformovalo, ked som sa toho chytila 🙂 tak som celkom spokojna... este sa musim dotlacit aj k inym veciam... ale na modelovanie sa mi to velmi pozdava...

fukylove
18. feb 2011

@mrka2 co sa tyka kvality tak WI a Smartflex by mali byt rovnake... viac menej... lebo Smartflex by mala byt vyslovene konkurencna hmota k WI... 😉
@yamahafazer kraaaaaasne 🙂

mizulienka
18. feb 2011

ahojte,
chcem sa spytat, ked modelujem, velmi rychlo mi tvrdne hmota, neviete, cim to moze byt? dakujem

monkula
18. feb 2011

Piekla som Chiare na narodeniny tortu - Spongeboba
Kvalita nulová, odfotila som len displej na mobile 😀 😝

hejdita
18. feb 2011

@mizulienka hmota na vzduchu rychlo osycha a tvrdne preto ak modelujes tak len s takym kuskom hmoty ktory zrovna potrebujes inak do mikrovlnky dat rozohriat vypracovat v rukach a pokracujes 🙂

erika107
18. feb 2011

Ahojcek i ked casto neprispievam ale stale vas citam :o) a obdivujem vase krasne torticky... pridavam dnesny moj vytvor :o) pre segrine deti k narodkam

vinka
18. feb 2011

Tak toto sú moje víkendové torty.Ten tank je pre syna na zajtra.Toto zelené má byť kopce.Zle som to urobila a debilne to vyzerá 😀 😀 😀

zlatat
18. feb 2011

ahojte babuľky,

zanedbávam vás, lebo mám veľmi choré detičky - od nedele sa trápime s horúčkami - raz jeden potom druhý, stále 39-40 už nevládzem.

Tortičky sú krásne, nestíham všetkyjednotlivo ohodnotiť.

Chcem sa vás ale spýtať, nechcete niektorá hmotu Smartflex floral s mandľovou príchuťou ( to je na kvietky, postavičky,... ) mám 0,75 g vedierko neotvorené, úplne nové. Zistila som, že ju nemôžem použiť, lebo obsahuje lepok a ja v poslednej dobe mám objednávky len na bezlepkvoé torty. Predala by som ju za cenu, za ktorú som ju kúpila, napíšte mi potom do IP ... neviem, kedy sem znova budem môcť prísť

dm1
18. feb 2011

@mizulienka jj presne ako hejdita pise to si musis len kusok co potrebujes zobrat a zbytok pekne v sacku inak ti to fajne obschne a bude nepouzitelne

bzucinka2
18. feb 2011

@erika107 krasne 🙂
@vinka fiha aka vojenska, krasne obe 🙂
@monkula peknucka 🙂

bzucinka2
18. feb 2011

@yamahafazer wauw paradne , mi sanka padla 🙂

alex21
18. feb 2011

tak tento tyzden len jedna hoci povodne mali byt 3. Aspon som stihla porobit aj ine veci 😀 Je to dinosaurova torta inak musim povedat, ze som ju robila s dost velkym odporom, ja teda dinov vobec nemusim pre mna su to len prisery 😅

Popozerala som ostatne torticky su krasne. Vsetky ste sikulky 😉

reruna
18. feb 2011

@monkula @erika107 pěkné dorty
@vinka ten tank náhodou je super, ale ty kopce mi připomínají něco jiného 😀
@alex21 ale povedli se dinosauři, i když je nemáš ráda 🙂
@yamahafazer krásné

zdenallicka
18. feb 2011

Jéééé, vy jste ale krásně popekly..x)

Přidávám svoje dvě poslední..🙂

reruna
18. feb 2011

@zdenallicka super! co to je za barvu na tom kulatém s růžičkama, to je nějaký lesk? vypadá to luxusně

jakelina
18. feb 2011

@zdenallicka jsi velká šikulka. Ten stromečkový je krásný a růžičky taky dokonalé. Máš to vymakané. 😉
@alex21 krásná zelená dortička, no musela jsi se přemoci a udělat dinosaury, ale povedli se.
@monkula
@erika107
@vinka krásné, nebudu každý zvlášť komentovat, moc povedené.

zdenallicka
18. feb 2011

@reruna Je to bronzový sprej..🙂 Děkuji..🙂

http://fialapraha.cz/eshop/ostatni_suroviny/lak...

reruna
18. feb 2011

@zdenallicka a to je tím sprejem stříkané na bílý potah? vypadá to fakt pěkně
a ten vodopád se ti taky povedl

zdenallicka
18. feb 2011

@reruna Jj, stříkáš zdálky nebo zblízka (jiná intenzita), ale je od toho celá kuchyň..🙂 Děkuji..🙂

yamahafazer
19. feb 2011

dakujem vam to som prvy krat skusala stencil na tu bielu som robila praskovou a na zelenu gelovou,ale lepsie sa mi malovalo gelovou a kvety som robila ztej novej hmoty smartflex mandlova na kvety sa mi paci,ale na potahovanie zatial WI a este ked spominate,ze je divna na chut ked sa zje s tortou na ozdoby mi zatial staci.

a pozeram,ze pribudli same nadherne torticky vsetky su krasne 😵

mizulienka
19. feb 2011

@yamahafazer Dobre ranko 😀
krasne torty sa ti podarili...ako si prichytis ten stensil, aby ti pekne drzal, lebo pocas malovania sa ti to nesmie pohnut, ze?

yamahafazer
19. feb 2011

@mizulienka muz mi ho drzal 😀 aby sa nepohol aj tak tam boli medzeri a chcelo by to vyssiu tortu lebo tato bola dost nizka a lepsie asi na hranatu by sa robilo ako na okruhlu,ale na prvy krat celkom ujde len je to lepsie gelovkou ako praskovymi

fukylove
19. feb 2011

@yamahafazer - a to si malovala iba gelovkami? lebo som videla aj postup s cerou.. alebo take nieco... ze sa to akoby sparovalo hmotou 😉 je to velmi pekne 🙂

aj vsetky ostatne torticky su krasne... ja som sa prave rozhodla, ze idem este tu tortu pre sestru trosku dozdobit... sa mi akosi zda prazdna 🙂
vcera mal prist mm zo sluzobky, zrusili mu let z Prahy, tak som sama 🙂 tak mam cas... uz som aj navarit stihla 😀

kitchima
19. feb 2011

tak moja torticka zo vcera , ruze su krvavocervene, ale je tam ruzovy lesk a blesk to skreslil 😀

vinka
19. feb 2011

@reruna ja viem preto som napísala,že sú to kopce.Som mala urobiť jeden a bolo by to lepšie.Som chcela,že dva nech to vyzerá ako naozaj 😀 😀 😀 Nemohla som jeden ani posunúť o niečo viac bo by mi tank nevošiel 😀 😀 No ved to aj tak zjedia detiská. 😀 😀 A syn hned pochopil,že sú to kopce tak to je základ 😀

fukylove
19. feb 2011

@kitchima krasna a tie ruzicky su ako zive 🙂

@vinka - syn ma kolko rokov? 🙂 nemas v pase uvedene 😀 hehehe... lebo este je evidentne slusnucky, nepokazeny 🙂 🙂 🙂 nabuduce treba len trosku viac spodok rozsirit a budu to kopce 😀 take ozaj 😀