Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

nelys
21. feb 2011

dievcata s vasou pomocou som to nejako zvladla....moja prva torta.....🙂

mizulienka
21. feb 2011

@dm1 hihi a ja som myslela, ze som objavila teplu vodu 😀
ja som tam davala citronku, ale dnes som dala aj citronku aj tu citronovu aromu a je to ine, mne to teda chuti viac...ale jasne, kolko ludi tolko chuti 😉

dm1
21. feb 2011

@mizulienka 😀 . Ja tiez ako @sofi vobec nejem potahovku je jedno aku takze je aj jedno ci tam citronku dam alebo nie 😉

sofi07
21. feb 2011

@mizulienka ta aroma ma minule tiez napadla, dik za tip, skusim aj ja
je tiez na stranke ten krem, pohladaj 🙂, ovocie nerozmrazujem, rovno ho ukladam na krem z mraznicky. tesim sa, ze sa ti ruzicky vydarili, zaklad su prve dva lupienky, aby si nimi prekryla ten kuzel zakladny, lebo toto bola moja najvacia zaciatocnicka chyba 🙂

@dm1 dik, asi ja ja zacnem davat, lebo vacsinou davam len tam, kde je ovocie
@nelys a hned dvojposchodova, super! len ak mozem poradit, si vyvalkaj hrubsie ten potah, neboj sa kludne na 0,3 az 0,5 mm, aby to bolo pekne rovne. a mala by byt este trosku kompaktnejsia ta hmota, viac ju rozpracovat.ale inak parada, urcite sa z nej velmi tesite doma 🙂,
@dm1 stuzovac nezmeni chut, tiez som ho uz davala aj do parizskej plnky,ale ja by som dala urcite mantinely z masloveho kremu...

dm1
21. feb 2011

@sofi07 diky ale mantinely nemusia byt ked bude cokohmota a cokolada na boku nie?

jakelina
21. feb 2011

@nelys pěkně se ti povedla. Obdivuju, že jsi se hned pustila do takokové velké a poschoďové dorty. 😉

sofi07
21. feb 2011

@dm1 ale aby ti vaha toho srdiecka navytlacila potom tu plnku...lebo sak ten pariz nestuhne ako maslova plnka...

jakelina
21. feb 2011

Můžu mít takový možná blbý dotaz. Když šleháte ten krém nad parou, jak to přesně děláte. Vím, že dát do hrnce vodu a na to nějakou mísu nebo další hrnec. Musí ta voda pořád vřít a musí se to fakt v jednom kuse šlehat těch dvacet minut??? A šleháte elektrickým šlehačem nebo ručně??? Děkuju za odpověď.

lussy23
21. feb 2011

@dm1 - nádhera! @paja.o - úžasný havo
@katuska01 - proste nádhera @adul67 - krásny je ten krtko
@andriss23 - nádherná
@daducha - krásna Kittina
@sofi07 - nádherné torty
@evena - krása!

lussy23
21. feb 2011

@sofi07 - krásne ruže @alionuska - proste úžas!
@nikanika28 - krásne torty

lussy23
21. feb 2011

@nelys - nádherne, piecť dalej 🙂

mizulienka
21. feb 2011

@dm1 co su to tie mantinely, niekde na dortmanii som o tom citala...to je, ze sa maslom namaze torta, ked je krem nejaky tvarohovy, jogurtovy alebo slahackovy? 😉

fukylove
21. feb 2011

@sofi07 ja davam, ja to tak mam rada a ked viem, ze nebudu deticky papat, tak miesam kysly dzem s rumom 😀 minule som zvysok, co mi ostal "vyzrala" lyzickou 😀 akurat ked robim trasenu plnku, tak nedavam nic... ovocie a ta plnka su dost svieze aj bez toho 😉

fukylove
21. feb 2011

@mizulienka ta citronova aroma je super.. som to davala uz davnejsie... hlavne som mala pocit, ze sa potom ovela lepsie farbi MMF ako ked som davala citronku 😉

a krasne torticky ste zase popridavali 😀 nam este ostal kusok z tej pre manzelika, ale to mu uz musim nechat... 😀 😀 😀 a inak - ja sa pridavam tiez do skupiny - potahovku nejem.. iba sem tam tenucky kusok 😀 ale vacsinou zje mm alebo hodim do kosa... ale mozem ja za to, ze sa mi potahovane torty pacia ovela viac? 😀

dm1
21. feb 2011

@mizulienka to znamena ze si urobis maslovym kremom klasika mozes zdobiacim vreckom na kraji korpusu taku akoby obrubu aby ti to nevytlacilo ten slahackovy krem von.

@sofi no skusim tak len ze do zbytku parizaku zaslaham maslo a spravim si mantinel pre istotu aby to udrzalo veru. Este chcu cesto mramorak co je tazsie tak istota bude veru

dm1
21. feb 2011

@jakelina robim ako pises ze mam nad hrncom s vodou dalsi hrniec a slaham slahacom na zaciatku v kuse potom niekedy na chvilocku prestanem a zachvilku zase. Musi to proste zhustnut. Slaham podla toho z kolkych vajec ked robim z tak 12-15 vajec tak aj 45 min. som uz slahala veru 😝 . Voda mi podtym vrie stale ked slaham dlho prilievam vodu zohriatu v rychlovarnej kanvici

sofi07
21. feb 2011

@jakelina ja slaham vacsinou tak 2O minut, prvych 10 min nepretrzite a zvysnych cca 10 min kazdu chvilkuu preslaham. inak baby, tento krem som raz jedla po dvoch tyzdnoch, co som zabudla nejake zvysky v chladnicke, a bol uplne dobry. je fakt velmi trvacny...

sofi07
21. feb 2011

@fukylove to je dobry napad dzem s rumom 🙂

fukylove
21. feb 2011

@sofi07 - som minule rozmyslala, cim ozvlastnit ribezlovy dzem 😀 a normalne som bola v soku, ake je to dobre 😀 a to sa mi trosku ulialo... nechtiac... a je to chutne ako dzem, mierne aromaticke z rumu a hlavne stavnate 🙂 este sa mi nestalo, ze by mi niekto povedal, ze bola torta sucha 😉

mizulienka
21. feb 2011

@dm1 aha chapem 🙂

@fukylove som zvedava na to farbenie, vcera som si objednala cely set 8 farieb a este aj dalsie veci, to mam asi dodatocneho jeziska 😝
objednavali ste niekto z t-formaxu? ako to funguje...prislo mi uz, ze dnes to odoslu...to znamena, ze este dnes pride kurier?

fukylove
21. feb 2011

@mizulienka ak ti to budu posielat dnes a ma to prist kurierom, tak zajtra by si to mala mat doma 😉 najlepsie je nechat telefonicky kontakt 😉 ja osobne si radsej veci nechavam posielat postou, lebo casto sa stalo, ze sme neboli doma a kurier ma nemohol zohnat 😀 lebo vsak matka, nie? ked mi spi dieta (aj u nasich alebo tak), tak mam vypnuty mobil 😀

jakelina
21. feb 2011

@dm1
@sofi07 děkuju za odpověď.
@fukylove Já dávám marmeládu z rumem do koblih a je to mňamka 😀 😀

mizulienka
21. feb 2011

dievcata ako to je s tym dzemom a rumom? ja som ten typ, co potrebuje presne mnozstva a postup 😀

@fukylove ja som si teraz dala prvy krat poslat kurierom, lebo to mam dost daleko na postu a je tu o nicom pocasie, tak ho budeme vyckavat v pohodli nasho domova 😀
@jakelina a do tych koblich sa to ako dava?

mizulienka
21. feb 2011

@fukylove a kedy sa to potom plati? zatial mi neposlali fakturu ani nic, tak neviem...co mi kurier donesie veci a este nebudu mat ani zaplatene 😉

jakelina
21. feb 2011

@mizulienka já vykrojím kolečka a na každé dám trochu marmelády a druhým kolečkem zaklopím. Potom to po obvodu pomačkám a znova vykrojím, aby byl hezky kulatý. Někdo to do nich stříká z boku a není to tak pracné, ale já to dělám takhle.

mizulienka
21. feb 2011

@jakelina super, dakuje, niekedy vyskusam 🙂

ellise
21. feb 2011

@nikanika28, @alionuska, nádherné dortíky, někdo holt umí 🙂
@mizulienka, platit budeš kurýrovi, doufám že máš dost peněz 😀
@zdenallicka, jestli to není tajemství, kde bydlíš?

sisa.b
21. feb 2011

ahojte,

baby, uzasne torticky ste popridavali 😵 nejak nemam vela casu prispievat, ale sledujem fotky kazdy den 🙂

@sofi07 ja davam dzem tiez vsade, akurat pod salkovy nie, tam sa mi to jednoducho nehodi 😅 😝 celkovo mam viac takych kombinacii, ktore som robila a viac nemusim - akoze mramorak s trasenym kremom, ci tvarohovo-ovocnym ee...

daducha
21. feb 2011

@mizulienka platit budes priamo kurierovi, aj u mna dnes bol 😀 ,sumu podla toho co mas v maili ktory ti poslali.

Ja miesam dzem s rumom vzdy, dokonca tam pridam aj trosku vody a necham vsetko spolu prevriet na plyne.Necham vychladit a tak davam na korpus.Ku parizskemu s bananmi davam marhulovy, pod traseny s ananasom davam ribezlovy, to si pamätam este z cukrarne ze v ananasovom reze bol ribezlovy dzem 🙂
Su aj take kde ho nedavam, napr. jogurtovy,karamelovy a pod...

kawasaki17
21. feb 2011

ahojte kocky
viete niektora ako sa robi fondan? nejaky receptik nanho ????