Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

reruna
24. feb 2011

@hejdita díky, už jsem si to taky našla, ale teda zrovna levné to není, na to jak je ta kytička maličká 😅
@mrka2 krásné srdce 🙂

mrka2
24. feb 2011

@mizulienka no to su trosku ine, ja mam tie,co som ti dala link,ale pozeram,ze tieto su dokonca 4 ks a este lacnejsie. tak nevahaj, ja ich dost vyuzivam 🙂 a aj tie margaretky su pekne 😀 ale zase to nemusis prehanat 😀 musim vas krotit zeny,bo zbankrotujete... viem o com hovorim,ja som taka ista! 😅 😀 😝 a diky 😵

mrka2
24. feb 2011

@jakelina diky, to som skusala novu abecedu,co mi prisla 😉 funky abeceda to je. mala som len velku a teraz som si doobjednala aj malu 🙂
@reruna vdaka 🙂

mizulienka
24. feb 2011

@mrka2 mas pravdu, ja by som chcela vsetko a hned 😝 musim byt trpezlivejsia a postupom casu si co to dokupit...len skoda, ze narodky, meniny aj jezisko uz chodil 😀

mrka2
24. feb 2011

@mizulienka no veru, uz aj valentin bol,ale este je den zien, mozno vyrocie svadby? - neviem,kedy ste sa brali.. den matiek.... no prilezitosti bude este dost pripomenut polovicke,ze mas sviatok a zasluzis si odmenu 😀

miruska76
24. feb 2011

@mrka2 krasna torticka, tiez sikulka 🙂 🙂 🙂

mrka2
24. feb 2011

@miruska76 dakujem,akurat som ratala a je to moja dvadsiata torta 😀 este mam co robit... 😝

miruska76
24. feb 2011

no ja ani neviem, kolko som ich upiekla, nemam ani vsetky pofotene, ale predtym ma to ani moc nebavilo, to az teraz, ked su deti, tak im chce clovek spravit radost 😀

jakelina
24. feb 2011

@miruska76 tak to máš komu tu radost dělat, já taky 😀 😀

mrka2
24. feb 2011

no tak 4 deti krat narodeniny, meniny... no tak to sa dost upeciete 😀 veru, detom sa najlepsie pecie a mna pre deti najviac bavi piect. 🙂

hannah23
24. feb 2011

Holky kdo byste měl zájem o cokoliv budu nejpozději v pondělí objednávat....
http://dedra.ecpaper.cz/zima-jaro-2011/#page=1 na každý výrobek, když kliknete se zobrazí více informací
není problém i věci poslat

miruska76
24. feb 2011

@jakelina no to teda ano 🙂 🙂 🙂

jakelina
24. feb 2011

@mrka2
@miruska76 to je pravda, já se už těším na březen, to má narozeniny Eliášek a můžu plácat dort. 😀 😀

vlada111
24. feb 2011

@alionuska ďakujem za tip. Už som sa tu na to pýtala, že keď farbím na sýto, tak sa mi MMF rozpadáva a myslela som si, že to iné ani nebude. Nabudúce skúsim, v marci robím pre synovca tortu. Keď som robila červenú na lienku, skoro som plakala 😀

lussy23
24. feb 2011

@mrka2 - úžasné

yamahafazer
24. feb 2011

teraz som dorobila podla zelania len taku jednoduchu

mizulienka
24. feb 2011

@yamahafazer krasna, ked mne sa podari aspon takato "jednoducha" budem velmi rada 😀 😝

baby potrebujem hnedu farbu na ruzu, ako ju dostanem? mam iba vmiesat do hmoty kakao? nebude sa mi potom drolit?

vinka
24. feb 2011

Túto som dorobila dnes na zajtra. 🙂

vinka
24. feb 2011

@alionuska a mne sušené mlieko nepomohlo.Zabral ryžový sirup za lyžičku 😉

jakelina
24. feb 2011

@yamahafazer
@vinka moc hezké, vy jste už fakt profíci.

@vinka co je to rýžový sirup, to neznám???

vinka
24. feb 2011

@jakelina to dostať v bio obchodoch.Ale má to konzistenciu ako med.neviem to ináč napísať 😀

jakelina
24. feb 2011

@vinka já mám pšeničný sirup, to by snad mohlo být taky. Rýžový jsem tam neviděla, měli právě jenom ten pšeničný. Děkuju 😉

bzucinka2
24. feb 2011

jej krasne torticky ste pridali parada 🙂 aj ja makam ako fretka, tak nestiham 🙂

vinka
24. feb 2011

@jakelina tak to môže byť asi tiež 😉

hejdita
24. feb 2011

idem si postezovat na moju hlupost 😝 😀 varim si parizsky krem a odskocim si k PC a naraz ma trkne ze varim krem no a cokolada prihorela a krem je na vyliatie 😝 ] 😖 joj tak sa na seba hnevam.... 😠 tak koniec pribehu a to prosim pekne za 3 minuty no prvy krat a naposledy budem u toho stat aj keby mi deti plakali ze chcu neviem co alebo aj keby by mal ujst autobus 😝 😔 😅 😒 😀

jakelina
24. feb 2011

@hejdita to je škoda, ale stane se. Já jsem nedávno dala do trouby plný plech lískových ořechů, že je trochu opeču a oloupu z té slupky a všechny jsem spálila. Smrdělo to tu dva dny a škoda celého plechu ořechů za skoro 100,- korun. ☹ ☹

beruska2x
24. feb 2011

@hejdita
@jakelina 😀 me zuhelnatela hrachova kase i s hrncem 😀 jsme zapomela ze jeste varim no 😀

jakelina
24. feb 2011

@beruska2x jo, tak to taky musel být smrad 😝 😀 😝

zlatat
24. feb 2011

čaute, idem sa trošku pochváliť - práve som dokončila tortu, ktorú som si urobila k svojim pondelkovým meninám. Chcela som pôvodne úplne inú, ale piekla som korpusy na tortu, čo mám na objednávku a akosi som dala do cesta viac múky ako mám v recepre, tak nebola taká jemnučká, vláčka, ako ju zvyknem mať.
Takže som si povedala, že toto veru nedám a radšej upečiem druhé korpusy a z tých "pokazených" som si spravila tortičku.
Konečne sa mi podarili ruže na drôtiku, tak sa z toho vytešujem 😀 😀

zlatat
24. feb 2011

@hejdita toto sa mi minule stalo s karamelom. Išla som si upáliť cukor, na chvílinku som si odskočila k NB, čo som mala v kuchyni na stole a zrazu som len cítila smrad - samozrejme cukor zhorel, tak som všetko musela vyhodiť