Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ada9557
12. apr 2011

@dm1 dakujem.ešte sa naučit používat klieštiky... 😅 toto bol prvý pokus.čo aj vidiet 😀

fukylove
12. apr 2011

@daniz - drzkam palceky 🙂 aaaaaaaaaa - ked budes mat tu motorku, tak sama som zvedava, co vymyslis... lebo kamarat by chcel motorkovu na jesen pre priatelku 🙂

a moc, moc chvalim vsetky torticky... ja vypekam a potom aj na nasich oslavach akosi nemam na sladke chut a ked na druhy, treti den pride chut, tak uz nie je torta 😀 zienocky, nestiham kuk, co som sem este nepridala, tak Vam radsej posielam link na moje torticky 🙂 co mam na FB 🙂 mozno sa niekomu hodi ako inspiracia 🙂 aj ked, mam pocit, ze to ja sa skor inspirujem Vami 🙂 juuuuj, sikovnucke ste vsetky 🙂

fukylove
12. apr 2011
jajuuus
12. apr 2011

@mizulienka ďakujem, aj ja som našla tento postup, sa mi celkom páči 😉 no a tá tvoja je nááádherná, viac sa mi páči ako tá v návode 😵

reruna
12. apr 2011

@fukylove krásná jednička s medvíkem i muffinky, no a ta ovocná je nááádherná!

mizulienka
12. apr 2011

@fukylove Evi, krasne torty 🙂

@jajuuus si zlata, dakujem 🙂

mizulienka
12. apr 2011

@dm1 idem ta poprosit o pomoc 🙂 dosiel mi ten patwork, co sme sa o nom bavili, ze aj ty ho mas...ale ja netusim ako s nim robit 😕
to musim kazdu tu cas "odtrhnut" od tych ciernych paliciek? pisem jak tatar, ale vies, co myslim?
nepouziva sa to asi cele, ze? treba to rozobrat na samostatne casti, ci? 🙄 dakujem

steva
12. apr 2011

Ahojte.potrebovala by som poradit.kupila som si potahovaciu hmotu na tortu,bielu a chcem ju zafarbit na zeleno.mam praskovu zelenu farbu,len nikde nieje navod na pouzitie.dakujem

dadka212
12. apr 2011

@steva ja rozpustím farbu v kvapke vody, spravím do hmoty takú priehlbinku a potom už len hňácam kým nie je hmota celá zafarbená...

winona24
12. apr 2011

@mizulienka ja mám od lenky.pav uložaný tento recept na punčovú tortu a ona mi tvrdila,že veľakrát ani nepotiera maslom a poťah sa jej nikdy nestopil a držal super 😉

http://www.tortyodmamy.sk/content/puncova-podla...

ja ju idem prvý krát robiť budúci týždeň,tak som zvedavá

mizulienka
12. apr 2011

@winona24 ja mam ten isty recept 🙂 by som vyskuala, ale bojim sa, ze sa to pokazi a tuto tortu chcem zobrat svokre na velku noc a keby sa mi nepodarilo, bolo by zle 😕 😀

winona24
12. apr 2011

@mizulienka ja ho vyskúšam budúci týždeň,dám vedieť.... 😉 😉

ale ja som sa lenky na to pýtala,že či toľko tej polevy nerobí šarapatu...tvrdila že vôbec....ona ju často pečie....

steva
12. apr 2011

@dadka 24 dakujem.kolko tej farby asi potrebujem?a este sa chcem opytat kolko hmoty potrebujem na jednu tortu priemer asi 20x30cm.vdaka

jajuuus
12. apr 2011

@dm1 ďakujem, ale veru mi to nezobrazilo ☹

dm1
12. apr 2011

@mizulienka jj treba to rozobrat na tie casti. a potom uz len skusat a skusat. ked ti to bude lepit poprasis si to solamylom a bude to Ok.

evinkaaa
12. apr 2011

@mizulienka - neboj, to zvladnes. Ta puncova torta nieje zlozita. Pekne si robis podla postupu a ukaze to naozaj nadherne, ked ju prerezes. Ja ked som ju robila, tiez som mala obavy, ale vysla super. A vrch a boky som potrela slabulinko s maslo-cukrom a na to potah a uplne v pohode. Nikde nic nepretieklo, aj ked boli korpusy vnutri pekne vlhke. 😉

mizulienka
12. apr 2011

@winona24 tak mozno risknem 😉 dakujem velmi pekne 🙂

dadka212
12. apr 2011

@steva no podla toho akú zelenú ju chceš ja dávam od oka, keď sa mi zdá slabo ešte pridám, ale ak budeš dávať moc nasýto tak sa môže stať, že sa ti hmota začne drobiť...akú si kúpila hmotu?
ja robím iba príležitostne pre rodinu a kamarátov torty...zatial som mala K2 a MMF
vyvalkaj hmotu na také 4 mm aby to na torte nevyzeralo zle lebo čím je hmota chudšia tým je tam vidno vela nerovností ale predtým tortu pekne obrež dohladka a aj krém sa snaž tak uhladiť...

mizulienka
12. apr 2011

@dm1 hihi a ja som to tu vcelku otlacala 😀 😀 😀 no sikovna som ja, darmo 😝
@evinkaaa myslim, ze ju skusim 🙂

dievcata, znova otazocka o kosiku 😎 farbili ste iba hmotu na hnedo, alebo ste potom este malovali kakaom alebo hnedou farbou povrch...

@dm1 prosim ta, rucku na kosik si robila tak, ze si si spojila drotiky a potom urobila sulok a omotavala okolo toho? dakujem

alicc
12. apr 2011

ahojte,
@fukylove krasne torty, jedna krajsia ako druha 🙂

steva
12. apr 2011

@dadka212 kupila som K2 cukrarska hmota,Zeelandia. a farba je aple green Sugarflair.cez internet som to kupovala.bude to moja prva potahovana torta,maly bude mat dva roky a chcem mu upiect futbalove ihrisko tortu.nikdy som hmotu nepouzivala a tak ani neviem ako sa stym pracuje.dakujem

ada9557
12. apr 2011

@mizulienka ahoj.ja som teraz robila tu punčovú.tiež prvý krát som ju robila a trošku som sa obávala ale nakoniec sa robila super.Dnes išla k susede tak ona mi potom odfotí ako vyzerá po prerezaní 😅 .a dávala som pod potah klasika maslo a tak potiahla.potom pridám aj foto.ked bude aktualizovateľné 😀 😀 😀
a možno nabuduce vyskušam potah len na boky a hore klasika polevu jak na punčák 😉

jakelina
12. apr 2011

@fukylove všechny dorty krásné, jsi velká šikulka a ještě stihneš i s malým. 😉 Já mám stejně starého Eliáška a vím jak dá zabrat.

fukylove
12. apr 2011

@jakelina - ja okrem ineho robim este aj ucto - mam dve firmy 😀 a Eliasek je kedy narodeny? 🙂 som si ani nevsimla, ze je rovnako stary 🙂

a moc aj ostatnym zienockam dakujem 🙂

mrka2
12. apr 2011

@fukylove 😲 😲 😲 ta s tym ovocim,tak to je pecka! krasna! mnam mnam... ale samozrejme vsetky su krasne,ale tato ma trosku navrch 😀 😉 🙂

jakelina
12. apr 2011

@fukylove účto dělám taky 😀 😀 Proto březen byl strašně náročný, ale už to bylo lepší než vloni, to jsem přijela z porodnice a musela makat ať to do konce měsíce stihnu. Malý u prsa a maminka u počítače 😝
Malý je 11.3. 😉

dadka212
12. apr 2011

@steva treba ju podsypať solamylom (tak mi bolo poradené a mne stačilo na tortu cez celý plech 1kilo tej hmoty...no lebo muselo viac som nemala 😀 a ja som farbila na tmavo modro tiež práškovou farbou a nemrvilo sa mi to 🙂 len niektoré hmoty sa zvyknú...

steva
12. apr 2011

@dadka212 dakujem velmi pekne.snad to dokazem 😵

dadka212
12. apr 2011

@steva určite dopadne, ja som robila svoju prvú poťahovanú s K2 a dopadlo to super, síce tam bolo vela chýb ale oslávencom sa velmi páčila 🙂

dm1
12. apr 2011

@jajuuus daj mail do IP poslem ti to cele uz rozbalene 😉