Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dadka212
16. apr 2011

@jakelina si poklad ďakujem moooc 😵

jakelina
16. apr 2011

@dadka212 není zač 😉

dupinka
16. apr 2011

Ahojte!

ja som dnes prvýkrát robila poťahovanú tortu z Marschmallow. Super vec! Síce MM kúpil kauflandové Katy cukríky, tak vznikla marhuľková hmota, ale poťahovala sa super.
Skúsila som aj postavičku, tak s ohľadom na môj umelecký antitalent celkom fajn.

Zvýšilo sa mi však ešte veľa hmoty. Môžem ju skladovať v chladničke mesiac?

jakelina
16. apr 2011

@dupinka můžeš i dýl. Zabal do sáčku a nemá se tam co zkazit, jenom bombony a cukr 😀 😀

dupinka
16. apr 2011

@jakelina ja som to dala do sáčku hneď a šup do chladničky, postupne som si vyberala a roztápala v mikrovlnke cca 10 sekúnd. Tak sa to robí správne? Či počas práce stačí mať na stole v sáčku. 😕

A díky za odpoveď. Potešila si ma, lebo odtieň sa mi hodí na tvár pre Mickeyho, čo mám v pláne urobiť synkovi k narodeninám. 😉

jakelina
16. apr 2011

@dupinka děláš dobře, šikulka. 😉 Já než dodělám dort, tak to ani do ledničky neschovávám, ale mám v sáčku po ruce. Nikdy se mi s tím nic nestalo.

dupinka
16. apr 2011

@jakelina aha, no fajn.
Ešte zohnať predlohy, šablóny a tvoríme 😵 😵

annika11
16. apr 2011

@zuzana124 dakujem 🙂

vlada111
16. apr 2011

@jakelina aha, pozriem v Kauflande. Globus u nás nie je a ten sa mi celkom pozdáva. Raz som bola v jednom neďaleko Prahy, super mňamky tam mali.

jakelina
16. apr 2011

@vlada111 uvidíš jestli budeš mít štěstí. Já na něj natrefila jenom dvakrát, někdy ho prostě nemají. ☹ Možná ho můžou mít i v nějakém menším obchodě, chce to hledat.

evinkaaa
16. apr 2011

@dupinka - tu najdes postup na mickeyho mousa... http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=161&...
Mozno troska pomoze. 😉

@bzucinka2 - velmi pekne torticky.

@zlatat - wow, ta pivonka je uzasna. Na nerozoznanie od zivej. Skutocne nadherna praca. Ty si expertka na kvietky. Definitivne 😵

@zuzana124 - perfektny thomas. Chlapcek sa musel velmi tesit 😀

dm1
16. apr 2011

@jakelina a kolko stoji prosim ta? len ma zarazila ta kratka zarucna doba ze 6 mesaicov . Klasicke je urcite viac ako rok lebo teraz mam doma s datumom spotreby az v r. 2012

vlada111
16. apr 2011

@jakelina no skúsim pohľadať, urobila by som grilážové oblátky na Veľkú noc.

jajuuus
16. apr 2011

tak kočky, moje nočno-ranné snaženie sa 😀 potiahla som to do 4:00 rána... trošku tlstejšia podoba Hello Kitty 😀

antarres
16. apr 2011

Moje dnešní tvorba. 🙂 Snad bude i chutnat dobře.

zuzka72
16. apr 2011

Holky tahle diskuze mě silně znervózňuje 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 jste strašně šikovné, moc vás obdivuji všechny, ale o to víc vím, jaky jsem kopyto 😀 😀 😀 😀 😀

antarres
16. apr 2011

@zuzka72 Za ty nervy mi to rozhodně nestojí, ale jednou za čas se vyřádím. -)

zuzka72
16. apr 2011

@antarres 😉 😉 řádíš pěkně, ale když mě to pečení tak nebaví 😀 budu raději vařit celý den, než péci..ale možná je to tím, že jsme masový a né na sladký a taky tím, že možná, kdyby se mi něco tak krásnýho povedlo jednou, že mě to nějak nakopne, ale bojím se, že to zmrvím 😀 😀 tak to oddaluji, ale na narozeniny peču všem, jen to není tak krásný, jako ty vaše...

antarres
16. apr 2011
zuzka72
16. apr 2011

@jakelina a to děláš ty postavičky taky z těch MM bonbonů?

zuzka72
16. apr 2011

@antarres vrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr 😀 😀 😀 😀 krásnej

antarres
16. apr 2011

Fakt nervy, ale jednou za čas to stojí za to 🙂. Když není člověk cukrářka nebo nemá pro to skolny, tak je to těžký no.

antarres
16. apr 2011

Tak to je z těch povedených vše. 🙂

bzucinka2
17. apr 2011

@jajuuus super sa ti podarila 🙂
@antarres paradna, Kittybola v kurze 🙂

kovik
17. apr 2011

@jajuuus a z čeho si potáhovala
@antarres - povedli se ti 🙂

zlatat
17. apr 2011

@evinkaaa ďakujem za kompliment 😅 ... kvietky ma strašne bavia - aj detské tortičky mám rada, ale ak by som si mohla vybrať, tak radšej by som spravila kvietky ako postavičky

zlatat
17. apr 2011

@antarres ale veď sú pekné
@jajuuus tak to ťa obdivujem, ja by som nemohla robiť v noci - ja strašne rada spím a keď neprespím minimálne 9 hodín, tak som cez deň nemožná a nervózna 😖 Kitty je peknučká - moja prvá bola tiež s "nadváhou" 😀

zlatat
17. apr 2011

@jakelina ty brďo, toto karamelové salko som u nás ešte nikde nevidela

dm1
17. apr 2011

@zlatat ty brdo ze 9 hodin spanku to co je 🙂 ja som isla tiez spat o 2

tu je posledna tohtotyzdnova