Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

tortelinka
18. apr 2011

mam na vas odbornicky otazku uplneho amatera: cim sa lepia tie ozdoby na tortu? (kvietky a pod)

mrka2
18. apr 2011

@tortelinka vodou 🙂

tortelinka
18. apr 2011

@mrka2 dik, ja ze na to treba nejake "lepidlo", no amater som.. 😅

dm1
18. apr 2011

@mizulienka tak tu leaf nikdy nebudes mat taku tmavu ako napr. na listy ruze. jedine s ciernou dokopy este. Tie extra gelovky su cervena, cierna a zelena a nie su od wiltonu su drahsie ale zase vacsie http://www.cukrar-shop.wbs.cz/Extra-gelove-barv.... Ja mam iba tieto a potom wiltonky. Este som teraz zobrala od Kovaca nejaku hnedu to je ina znacak ale extra som ju este neskusala

dm1
18. apr 2011

@tortelinka ale je aj lepidlo neboj 😉 . Mensie stacia vodou ale vacsie lepim pipping gelom

ada21
18. apr 2011

Ahojte, chcem sa spytat. Minuly rok som robila falosny marcipan z pr. cukru, suseneho mlieka, oleja, mandlovej prichute a medu. A na potahovanie sa to celkom dalo, ale figurky sa mi roztekali. Dnes som videla v bille marcipan, a chcem sa spytat, ci ste ho nahodou neskusali, ci sa to da pouzit na figurky.

mrka2
18. apr 2011

@tortelinka no ja vsetko lepim vodou,ale ako pise dm,tak je na to aj lepidlo a niekto lepi aj bielkom,ale toho sa ja bojim koli salmoneloze 😕
myslim,ze pre zaciatok ti staci voda. 🙂

tortelinka
18. apr 2011

@mrka2 dik

jakelina
18. apr 2011

@dm1 máš moc krásné perníčky

lollaj
18. apr 2011

maminky,byla by nektera z vas tak hodna a napsala mi nejaky recept na dort s postupem a jeste jak udelat tu marcipanovou polevu?!Dostala jsem malou formu ctyrlistku a rada bych ji vyuzila a upekla dorticek k 1. narozeninkam,ktere slavime ve ctvrtek.Dekuju!!!!!! 🙂

mizulienka
18. apr 2011

@dm1 dakujem 🙂
isla som ti aj pochvalit pernicky, ale mala ma uz tahala za nohu, tak som zabudla napisat 🙂
krasne su, tie s kravickou su uzasne...to zdobis bielkom a potom zafarbis farbou? mas aj nejake postupy na to zdobenie? mna to tiez velmi laka, ale ja vobec neviem ako zacat 🙂 teraz som si v tesco kupila vykrajovacky, je tam kacicka, vajicko a barancek tusim.
a to mas ake formy na 3D vajicko? 😕

dm1
18. apr 2011

@mizulienka dakujem je to bielkova poleva zafarbena gelovkami na hmotu 😵. Postupy nemam len obrazky z netu a podla toho to skusam. V pernickach niesu veru postupy ako pri tortach ☹ . Na 3d vajicka su take formicky na polovicku vajicka je taka vypukla formicka ked sa to upece na vrchu tej formicky tak je to ako polovica vajka a uz len najst rovnaku polovicku a zlepit bielkom 😝

alicc
18. apr 2011

@dm1 krasne medovnicky 😉

mrka2
18. apr 2011

@lollaj ak si este nikdy nepotahovala s marcipanom,tak neodporucam stvorlistok ako svoju prvu potahovanu... skor nejaky kruh by ti bolo lepsie podla mna. 😔 no a recepty mas kadejake na torty. mozes skusit nejaky klasicky piskotovy korpus ako robis na kolace,alebo mramorovy korpus,ten je mnam no a plnku uz aku mate radi. tazko takto narychlo... no a marcipany su tiez vselijake,na prvej strane mas recept na MMF od alionusky,alebo si zadaj do google marcipan recept a ti povyskakuje kadeco. alebo si pozri stranky tortyodmamy.sk alebo dortomanie.cz a tam mas tolko inspiracii,ze nebudes vedit,aku skor urobit. 🙂 urcite nieco vykuzlis 😉

mima595
18. apr 2011

ahojte, ked som sa pustila do potahovania, tak este mam otazky:
ako farbite, ked farbite po povrchu??? to si rozrobite farbu s kvapkou alkoholu a potierate hmotu po povrchu toeu labutienkou?? a to malujete hned, sko potiahnete tortu, alebo po nejakom case??
a za ako dlho vam vyschne?? o davate schnut do chladnicky?,
ja viem, že vela otazok , len nemam odvahu pustit sa do malovania, tak chcem mat predpripravu

jakelina
18. apr 2011

@mima595 já jsem malovala hned a schlo mi to ve sklepě, kde máme chladno celý rok. Natírala jsem štětcem, nemám zatím nic jiného.

ikula2
18. apr 2011

Ahojte dievcata chcem sa spytat ci ste niektora nerobili jednu tortu na dvojvyrocie, akoze jednu ale pre dvoch. Moja kamoska chce tortu pre manzelov maju spolu narodky a vek 30 a 46r a ze nieco vtipne tak veelmi uvazujem a neviem si sklbit muzsko zensku tortu. Ak ste niekto nieco podobne robili poradite mi nejaky napad?

ikula2
18. apr 2011

@mima595 ja som tiez farbila iba stetcom nemam nic ine a ano riedis s alkoholom, ja som natierala hned ale ci sa to ma to neviem, tu baby skusenejsie ti poradia

lollaj
18. apr 2011

mrnka2: dekuju 🙂

mima595
18. apr 2011

@ikula2
@jakelina - ja som natoerala iba raz, poziarnicke auto, ale pomahali mi deti, a asi som dala aj vela alkoholu, lebo bolo poznat tahy stetcom, aj to velmi pustalo farbu

jakelina
18. apr 2011

@mima595 tahy štětcem jsem měla taky. Já to taky neumím, nechápu jak to má někdo krásně hladké.

jajuuus
18. apr 2011

kočky, nemáte nejaký postup na rybára? 😅 ďakujem 😉

broucek2
18. apr 2011

ahojky, pár dní se sem člověk nedostane a nestačí se divit, kolik krásných dort tady přibyde.
@jakelina super 3D i ta druhá s medvídkem.

jakelina
18. apr 2011

@broucek2 děkuji, co ty nepečeš???

mima595
18. apr 2011

tu vam dam fotku poziarnickeho auta, co som potahovala...ale na ospravedlnenie to bolo za asistencie dvojok...doobedu 😉

lencza
18. apr 2011

hezký večer

tak jsem sebrala odvahu a mám v plánu na sobotu upéct nevlastnímu synovi dort k 10. narozeninám......chci dělat mramorový korpus a k tomu krém ze salka, dneska jsem si koupila v Bille už karamelizované, a nastavit ještě karamelovým pudinkem......můžu dát ten krém i jako podmáznutí pod potahovku, nebude se mi roztékat?
a ještě jeden dotaz, nebudu dávat na dort marcipánové figurky, ale opravdové figurky Gormitů......můžu je dát rovnou na potahovku nebo je mám postavit ještě na něco?

broucek2
18. apr 2011

@jakelina teď nebyl čas, ale nachystala jsem si 2 postavičky. Na tento víkend mě čeká 1 dorta a na přístí 2.

jakelina
18. apr 2011

@broucek2 ty jsou boží. Hezounké. Já jsem chtěla péct na velikonoce nějaký košík s vajíčky, ale jak je tak krásně, tak se mi vůbec nechce být doma a jsme venku. Tak nebudu asi dělat nic, mám perníky. Ještě beránka a nějaký piškotový řez asi s ovocem a želatinou.

broucek2
18. apr 2011

@jakelina my jsme právě taky venku a pak ještě jsem tu měla mamku, tak jsme si to spolu užívali. \po večerech pak doháním práci, takže uvidím, jak se k dortíkům dostanu. Ona ale má narozeniny bráchova žena a pak o dalším víkendu neteř (pro tu Kitty) a ještě nějaká jejich kamarádka mě prosila o dort s kočičkou, teda zatím mám kocoura a kočičku ještě dodělám.