Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sofi07
26. apr 2011

@reruna, dakujem, WI som vacsinou pouzivala, lebo MMF sa mi nedarilo dobre urobit,, najma z tych haribo. ale teraz som skusila tie americk a uplnaparada, tak uz len to pouzivam

sofi07
26. apr 2011

@reruna ja vystuzujem aj mensie torty poschodve, lebo predsa len ta vrchna torta tlaci na tu spodnu a potom je ta spodna trochu taka spucena, a ak ides robit svadobnu, tak by som urcite vystuzovala (slamky a karton),

dm1
26. apr 2011

@reruna jj to urcite treba vystuzit 3-poschodovu uz lebo tak ci tak ju budes mat isto okolo 10kg. alebo ake chces robit rozmery? a ako pise sofi svadobnu kazdopadne lebo bude celu dobu vycapena vonku tak nech to neurobi sarapatu

reruna
26. apr 2011

@sofi07 díky, asi teda raději to vyztužíme, nebudu to dělat sama, ale se ségrou a kámoškama, co jsou cukrářky, na svatební bych si přece jen sama netroufla, poscho´dovou jsem ještě nidky nedělala, ale já ještě budu sama péct dort pro rodiče za syna, tak ještě ten musím vymyslet a ten teda budu dělat sama

reruna
26. apr 2011

@dm1 no rozměry zatím nevím, asi čtverce 28, 24, 20 nebo co byste poradili?

dm1
26. apr 2011

@reruna to mas strasne malinke rozdiely len 2 cm po stranach to sa ti uplne strati treba isto viac. najlepsie ukaze tak 5cm z kazdej strany a na tej co si dala foto je to nejako tak urcite. A podla tych rozmerov co si dala by si ju mala hadam aj taku ako ja kedze ja som mala vrchne a stredne mensie

reruna
26. apr 2011

@dm1 tak 28 - 18 - 8 cm nebude to zase moc malý? a jak myslíš, že jsou ty čtverce vysoké? tak 10 cm?

dm1
26. apr 2011

@mizulienka prave Kovac nahodil na stranku ze obchod je do 1.5 nedostupny tak neviem ci sa dovtedy niecoho od neho dockas 😖

@reruna ono hore su len tie motyle tak moze byt aj mensi vrch ale 8 by bolo fakt malo. tak 30, 22 a 14 alebo 30, 20 a 10 by mohlo byt. Ja som mala tych 32, 22 a 14 /alebo 16 nepamatam presne to vrchne lebo som tam potrebovala zmestit tie postavy/ a teda kukni moc volneho na bokoch nebolo http://www.facebook.com/media/set/fbx/?set=a.12...

mizulienka
26. apr 2011

@dm1 Danka dik, ja som sa uz zmierila, ze ked pride pride, ked nepride,objednam inde...aj teraz ideme na dovolenku, takze by som z toho nic nerobila 😉

reruna
26. apr 2011

@dm1 krásná fotka, tady jsou vždycky takové zmenšené, ty žabičky jsou nádherné, my máme nahoru koupené postavičky nevěsty a ženicha, bude tam látková mašle a jen pár těch kytiček a motýlků, takže díky, rozměry si zapisuju. A tu látkovou stuhu jsi přišpendlila nebo nějak jinak přichytila?

boldy
26. apr 2011

@sofi07 krasne torty ako vzdy, paci sa mi tvoja preciznost
@dm1 chvalim perniky, boze su krasne
aj ostatne torticky peknucke baby...ja som nerobila nic momentalne, len jednu ovocnu pre rodinu, tvarohovo ovocnu, lebo marcipan mam na chvilku dost 😠

dm1
26. apr 2011

@reruna nie nespendlila som len som to pipping gelom prilepila co je jedle lepidlo a na tej spoj som vzdy dala kvietky

bzucinka2
26. apr 2011

@mizulienka tak ja uz mam svoje veci doma, este ze nebyva tak daleko od nas, lebo som ich tiez nutne potrebovala 🙂
@sofi07 neskutocne krasne 🙂
@reruna ja idem robit teraz svadobny a pre istotu vystuzim 🙂

bzucinka2
26. apr 2011

@boldy mnam ako sviezo vyzera 🙂
a dnes ma jedna pani trosku nastvala po mesiaci mi napisala aka bola torta nechutna anedala sa ani jest ☹ a to som nic speci nerobila iba parizsky krem a mramorove cesto, to mi este nikto nepovedal, tak som trosku smutna, ale zatial sa mi zakaznici vracaju, takze som spokojna a nedam si pokazit den 🙂

dm1
26. apr 2011

@bzucinka2 no teda to verim ze ta to nepotesilo ☹ . Ale je divne aj tak ze to bolo po takej dlhej dobe

jakelina
26. apr 2011

@bzucinka2 nic si z toho nedělej, určitě byla dobrá a paní přeletělo něco přes nos a vylila si zlost na tobě. ☹

reruna
26. apr 2011

@bzucinka2 no tak to nechápu, mramorový korpus zatím chutnal všem, co znám a pařížský krém přece nemůůůůže někomu nechutnat!!! ještě bych pochopila, kdyby někdo řekl, že mu nechutná potahovka, ale tu si může sundat a ještě po tak dlouhé době... nic si z toho nedělej, nikdy se nezaděčíš všem, ale nemyslím, že by jí nechutnalo, v tom bude něco jiného, třeba cena...
@dm1 díky, na ten gel se mrknu, máme na to ještě měsíc, ty kámošky jsou sice cukrářky, ale takové potahované nedělají, jen zdobené krémem, klasické. A patrové už dělaly, ale nevyztužovaly, tak proto jsem se ptala.
@boldy jé, takové ovocné mám taky ráda!

mizulienka
26. apr 2011

@bzucinka2 viem, ze to asi ide tazko, ale nic si z toho nerob...je to cudne, ze sa ozvala po mesiaci, co cely ten cas robila? to jej az teraz prislo na mysel, ze ta torta bola vlastne zla 😕 😝 asi jej fakt iba nieco preletelo cez nos...

@zlatat Zlatka chcem sa ta este spytat...zacala som robit tu pivonku...podla akej vykrajovacky si to robila? a kde si kupila tu polystyrenovu gulicku? ja som si vystrihla z kartonu taky listok ako na tom obrazku, ale moja nevyzera ani zdaleka taka pekna ako tvoja? nechavala si listky troska presusit na lyzicke? vela otazok, ked budes mat cas, budem rada, ak mi odpovies, dakujem 😉 😵

zlatat
26. apr 2011

@mizulienka polystyrénovú guličku som šlohla mojim deťom z jednej hračky - v kúpeľoch som im kúpila takú fúkačku, čo museli do nej fúkať a polystyrénová gulička poskakovala vo vzduchu 😀
Lupienky som nechala trošku preschnúť na lyžičkách, no a použila som takú obyčajnú vykrajovačku v tvare lupienka orchidee, radielkom som si ju upravila, trošku narezala a zvlnila. Tie väčšie lupene som robila s kolieskom na ruže, len som si ho trošku radielkom zrezala aby nebolo také široké

zlatat
26. apr 2011

@bzucinka2 kašli na ňu a viac jej tortu nerob. Mne zase tortu jedni vychválili, aká bola dobrá a v januári si už rezervovali ďalšie dve na marec no a keď prichádzal termín, tak mi ani neodpovedali na mail - ľudia sú všelijakí 😒
Parížsky krém je podľa mňa to najlepšie čo môže niekto dostať, tak nechápem prečo im nechutil, no a mramorový ja nerobím - teda robím, ale nie z toho origoš receptu. Používam svoj osvedčený a ten robím ako mramorový, takže neviem, ako ten origoš mramorový chutí

zlatat
26. apr 2011

Holky, dajú sa v obchode kúpiť mrazené višne? Či mám hľadať kompót a ten dať do torty?

reruna
26. apr 2011

@zlatat a jaký děláš ten svůj mramorový? ten origoš totiž chutná báječně, ale párkrát se mi už nepovedl a nevím proč, takže bych zkusila něco jiného...

zlatat
26. apr 2011

@reruna ja robím normálnu piškótu, podobnú Bohušovej nadstavovanej, tú si rozdelím na dve časti - do menšej dám kakao a postupujem normálne ako pri mramorovej piškóte

reruna
26. apr 2011

@zlatat Bohušovu nastavovanou neznám...

reruna
26. apr 2011

@zlatat tak je to dost podobný recept jako ten mramorový, jen je tam o jedno vajíčko více místo oleje, takže chutnat by to mělo dost podobně, vyzkouším

bzucinka2
26. apr 2011

@zlatat ja davam kompot do torty a kupujem uz odkostkovane 🙂
@dm1
@jakelina
@reruna
@mizulienka
@zlatat dakujem vam vsetkym ono vraj som do kremu nieco primiesala, len neviem co asi tak okrem slahacky a cokolady 🙂 uz si z nej hlavu nerobim, lebo vravela, ze rozdala susedom a najlepsej susede nedoniesla 😀 takze si skor myslim ze tam bol cenovy problem 🙂 ale ako pisete vsetkym sa nezavdacite 🙂

bzucinka2
26. apr 2011

este som sa chcela opytat , tie co robite s PDT to je taka tvrda ta hmota, vsak mi ruky odpadnu kym to vypracujem 😝

mizulienka
26. apr 2011

@bzucinka2 ona iba zo zaciatku je taka tvrda, potom je praveze uz je makka 🙂 vidis, ani do posilky nemusis chodit, mas doma sukromne fitko 😀

katarina.banska
26. apr 2011

ahojte,
viem, ze asi budem mat dost blbu otazku. no nikdy som nepiekla tortu........ 🙂
chcela by som malej na prvy rocik upiect nejaku peknu torticku. prosim ak by ste boli take zlate a dali mi nejaky tip, pre peknu torticku pre dievcatko. jednoduchu, aby som to zvladla......
a ak mi este mozte napisat co vsetko a odkial si budem musiet zohnat suroviny na nu.
velmi pekne dakujem