Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
11. máj 2011

@akme zrovna toto som otlacala az na torte bo som chcela boky hladke ciste, tak tato bola robena len tak aby som vedela co robit s klistikami , ako na listu atd...

@daniz robila som ho podla tohoto: http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=17&t...

@jajuuus ano aj motýliky , su robene pomocou silikonovej formicky, vytvarovane a potom normal štetcom malovane

Holky dakujeeem, dnes vecer sa chystam docitat vas a pokukat torticky 😉

jakelina
11. máj 2011

@reruna tvar kapky jsem vyřezala, vršek mám zase perník, potahovala jsem vrch ze dvou kusů, žluté jsem vyřezala a pralinky jsem nesehnala, tak jsem udělala trochu MMF s čokoládou a vytvarovala takové bonbony a vložila dovnitř. To je dlouhá věta, co. 😀 😀

weirdo
11. máj 2011

@dadka212 - a prosim Ta, ked robis ten krem zo Salka karameloveho, kolko masla na 1 plechovku Salka? 250 gramov? A maslo musi byt izbovej teploty aj Salko? A co sa dava pod krem? Dzem? Ovocie? Kujem moc 🙂

reruna
11. máj 2011

@jakelina dík 😀 jsi šikovná 🙂

dadka212
11. máj 2011

@weirdo ano dávam 250g masla, a musí to byť rovnakej teploty, najlepšie izbovej...ak sa ti to náhodou zgrcne tak stačí vymiešať nad parou mne sa to stalo a baby mi tu poradili tú paru a super 🙂 dávam iba krém, ja osobne nedávam nikam džem, nám to nechutí, a do tohto salcového dávam jahody, velmi to osviežia....ale to každý podla chuti...

dadka212
11. máj 2011

@fukylove hej ikeu máme kúsok 🙂 vlastne všetko čo potrebujem a to je super 😎

lussy23
11. máj 2011

@mrka2 - krásna tortička
@fukylove - krásna kačička @kvojtanikova -peknučká
@pristela - nádherná tortička
@jakelina - krásna
@karaa - nádhera, tie písmenká su z ako robené?

weirdo
11. máj 2011

@dadka212 - super, dakujem moc 😵

karaa
11. máj 2011

@mizulienka Lucka, dakujem.... a tusim som ti uz posielala odkaz do IP, ked si isla piect Katke tu lienku, nie? 🙂
@mrka2 @jajuuus dakujem
@adrianai ja som najprv celu tortu potiahla tenuckou vrstvou hmoty. takou, ze mi az farba plnky presvitala. a potom som na to este dala tri pasy - najprv stredny modry, ten som si vymerala a obkrojila na sirku presne taky, aky som ho chcela mat na torte a potom som davala bocne - biely a cerveny. na jednej strane som ich zarovnala a na druhej nechala tak a robila s tym, ako ked bezne potahujem tortu. a tie spoje som tenkym stetcom trochu potrela vodou, aby sa to spojilo.
@ikula2 Ivka dakujem, puncova bola, v poslednom case veeeelmi ziadana 🙂
@lussy23 klasika s listou pismenkovou a potom spray zlaty - 3vrstvy.

mizulienka
11. máj 2011

@karaa viem, ze sme sa o tom bavili, ked som isla piect tortu pre Katku, ale potom sme to asi nejak opomenuli, pozerala som aj staru postu, ale nemam to tam...ak ta to neobtazuje a budes mat chvilku casu, mozes mi ten odkaz poslat 😉 dakujem 😉

mrka2
11. máj 2011

@jakelina no ty si aka sikulka!!! 😲 pekne si sa rozbehla s tymi tortickami 😉

mizulienka
11. máj 2011

@jakelina ozaj nadherna je...to si piekla iba pre vas? ja som uz skoro od velkej noci nepiekla, uz sa mi aj ziada.

ada9557
11. máj 2011

@pristela to je náááádhera.kde si nachytala takých krásnych motýľov 😀 😀 😀

jakelina
11. máj 2011

@mizulienka je to pro kamarádku k narozeninám. Jdu dnes večer gratulovat, tak jsem měla příležitost udělat si dort 😀 😀

jakelina
11. máj 2011

@mrka2 máš novou fotku, sluší vám to tam 😉

ikula2
11. máj 2011

@jakelina a k akej prilezitosti ? Veelmi krasny sa ti podaril aj kvietok super sikula. Aka je ta torta velka a vrch je medovnik?

jakelina
11. máj 2011

@ikula2 ano vrch je perník. Je to k narozeninám, mám pro ni i dáreček, ale ona má alergii na květy, tak alespoň takový jedlý květ a něco na zub, když už jí nemůžu dát kytku. Velká moc není. Váží 1,2 kila. Takový drobek.

dai
11. máj 2011

ahojte,
moja dcera bude mat za cca. mesiac narodeninky a chcela by tortu s belou - to je ta princezna z krasky a zviera - myslite zeby niektora z vas taku vedela upiect? mozte sa mi prosim prihlasit do IP - som z Bratislavy. dakujem

vinka
11. máj 2011

@dai ozvy sa alionuske ona je z hlohovca a bežne pečie aj do BA.Ona pečie krásne torty.Na FB ju nájdeš ako Alenka strbova 😉

adrianai
11. máj 2011

@karaa ďakujem, tak to aj urobím 🙂 ja som sa chcela trápiť bez tej podkladovej vrstvy 😀

mrka2
11. máj 2011

@jakelina si si vsimla? 😀 😀 dik 😀 🙂

jakelina
11. máj 2011

@mrka2 jo, jo všimla, 😀 😀 chvilku jsem uvažovala kdo to tu je nový, ale pak jsem si vzpomněla 😀 😀, že už jsi tu byla. 😀 😀

jajuuus
11. máj 2011

baby, zlomil sa mi korpus, robím obdĺžnik a zlomil sa mi napolky... ☹ stalo sa vám to niekedy? zlepiť ho nejako plnkou? bože... toto sa mi ešte nestalo... ☹

mrka2
11. máj 2011

@jajuuus jasne, zlep, mne sa to uz stalo par krat 😀 ale so srdieckom a ked som ho klasicky naplnila,tak bolo to OK. 🙂

mima595
11. máj 2011

@jajuuus - mne sa to už stalo... ja som tie diely nelepila kremom, lebo mne sa to polamalo na roznych miestach...teda robila som na klasickom plechu, a ked som to vyberala, tak sa mi to polamalo....
ale ja som spodnu vrstvu mala v celku /nepolamanu/, tu som potrela kremom, na to som poskladala polamany korpus, dalsia vrstva, zase polamany korpus, navrch dala hrubsiu vrstvu kremu, aby nebolo vidno ten zlom a potiahla....
drzaa v pohode, bola to tato

jajuuus
11. máj 2011

@mrka2 @mima595 ďakujem kočky, skúsim to... dúfam, že mi pôjde dobre rozrezať, lebo ja rozrezávam šnúrkou - nemám taký dlhý nôž... ☹

lussy23
11. máj 2011

@mima595 - krásna torta

jajuuus
11. máj 2011

je to v prdeli... stredný plát skoro priesvitný... robím nový korpus... ja asi ani spať dnes nepôjdem... a to vstávam ráno do práce... 😠

wiwi22
11. máj 2011

Ahojte,
v auguste budeme mat svadbu v Senci a chceli by sme svadobnu tortu. Chcem sa opytat ci by sa tu niekto nasiel kto by nam ju spravil (na fotke) pripadne aj nejaku inu ale tento tvar a marcipanovu (ja nemam vobec predstavu ako by mala vyzerat, vyberam len podla fotiek, ktore sa mi pacia). Na svadbe budeme mat 45 ludi. Aka je vasa cena? Napiste mi cez IP.
Dakujem velmi pekne

ikula2
11. máj 2011

Dievcata potrebujem radu chcem si kupit na zdobenie perlicky len neviem velkost a material. Mam vyhliadnutu silikonovu formu je to 10mm je to vela? Su vhodnejsie mensie. Chcem to pouzit ako ozdobu dole na torte po obvode. Su aj take plastove su lepsie. Dakuuujem
http://cukrarskepotreby.eu/predaj/1268/Perlicky...
alebo
http://www.tortomania.sk/www-tortomania-sk/esho...