Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lusil2005
25. máj 2011

@jajuuus skus zapichnut kusok drotiku do kuska hmoty a supni do chladnicky. uvidis 😉

jakelina
25. máj 2011

@lusil2005 já mám právě koupené ty omotané drátky a chtěla jsem jenom tak pár kytiček drobných píchnout mezi růžičky a nechtělo mi to moc držet. Pásku mám taky, ale nepoužila jsem ji ještě ani jednou. I jsem to lepila tím jedlým lepidlem, ale to bude chyba v mých rukách. 😠 Musím to zkoušet a určitě se časem zlepším. 😝 😅

lussy23
25. máj 2011

@jakelina - krásne tortičky. Notebook uplne ako skutočný 🙂
@lusil2005 - krásna torta

tica
25. máj 2011

baby zase som tu s jednou otazočkou zafarby my mmf hmotu na takto červeno ako to mam na tom mojom queenovy? lebo vtedy som ho poťahovala s marcipanom a teraz mam objednavku a chcem poťahovať mmf len sa bojim aby to bolo take pestre

jajuuus
25. máj 2011

@jakelina áno, ten piestik na kalu niekto obaľuje kryštálovým cukrom a niekto vanilkovým cukrom... a predtým natierajú piestik aby tam držal ten cukor buď bielkom alebo vodou.... no uvidíme, tiež sa trošku bojím tých drôtikov... 😅

jajuuus
25. máj 2011

@lusil2005 ďakujem, no budem sa snažiť 😀 a to veru skúsim, ako vravíš 😉

jakelina
25. máj 2011

@tica já jsem zkoušela červenou jenom jednou a byla to pořád spíš růžová. 😒 A to jsem tam dala gelovky fakt hodně.

gumkacka1
25. máj 2011

@reruna dakujem a nevies, ci sa da takym sposobom potahovat aj torta cokoladou? Ja som to niekde citala, ale neviem, ako to presne bolo. 🙂

jajuuus
25. máj 2011

aaa... veru sa mi tá kala šmýka na tom drôtiku... 😠

tica
25. máj 2011

@jakelina no tak ja som použivala na marcipan obyčaju práškovu farbu tak dúfam že sa mi to zafarbí poriadne

jakelina
25. máj 2011

@jajuuus no tak jsi na tom jako já. Možná nechat zaschnout a pak napíchnout. Nebo nechej bez drátku a jeno tak polož. 😉

jakelina
25. máj 2011

@tica uvidíš, jak se ti bude dařit, mně se zdá, že s tou práškovou barvou se to pak hodně drobí. Můžeš pomalovat na povrchu štětcem.

dm1
25. máj 2011

@jakelina prsty si trosku opras solamylom a tam kde spajas drotik s kvietkom tu hmotu pritlacaj tymi prstami nech sa ti nelepi na ruky a treba dobre zatlacit a ono to bude drzat neboj len to chce cvik. Ak mas drotiky opradene tak to drzi. Este ma napadlo ci si mala aj na konci drotiku taku slucku to musi byt pri kvietkoch aby lepsie drzali

jakelina
25. máj 2011

@dm1 ty jsi zlatá, Solamyl jsem neměla a je pravda, že se mi to lepilo na prsty a pak jsme to jakoby odlepila, jak jsem to mačkala. Drátek jsem nechala rovný, příště zahnu. Děkuju moc.

pristela
25. máj 2011

holky nestiham vas☹ ale zajtra si snad najdem cas na oddych sadnem von na slniecko a poprecitam vas 🙂

Prosim vas neviete mi poradit nejaky mixer ? mam taku tu staru klasiku, ktory ale nieje dobry a ked ho dam do stojanu miesa len hore a na dne to flaka 😠 tak s nim musim robit vzdy rucne a kooopec casu a sil mam tak v prd... ake mate vy? abo poznate nejaky, nasla som uuuuzasne ale ceny ze 800€ 😕 hroooza, ja v podstate nechcem ziadne pridavne nožiky, sekaciky atd... chcem len stojan, samotny mixer a metličky don

matatara
25. máj 2011

Ahojte kočky tak toto je moje dnešné snaženie...

jakelina
25. máj 2011

@matatara zvířátka jsou úžasné.

matatara
25. máj 2011

@pristela ja mám Zelmery a nedám na ne dopustiť....

dm1
25. máj 2011

@pristela to poznam ja nemam ziadny robot nic len obyc. rucny mixer za 10 eur a robim s nim vsetko 😝 . v lete na 30-tku dostanem vysnivany slahac s 5l miskou tak uz odpocitavam dni

lamps
25. máj 2011

@matatara to je krásne a milé snaženie 🙂 😉 🙂

pristela
25. máj 2011

@dm1 😀 tak ten isty mam asi aj ja 😀 to kupoval moj pred 6rokmi, že vsak staci 😀 ja dnes piekla 6 piškot, rura mi sla od 14 hodky az doteraz nonstop 😕 nohy si necitim a ruky taktiež vdaka tomu mixeru 😠
@matatara idem mrk aj zelmery nech viem kolko mam nasetrit ☹
dakujem holky 😉

matatara
25. máj 2011

@pristela sú v celkom slušnej cene 😉 😉 😉

dominika2727
25. máj 2011

@pristela fuu tak to ti nezavidim rucne slahat 😖 Ja mam robot od Bosch. U nas momentalne stoji 66 Eur..klasika bez sekacikov a ostatnych nadstavcov. Hadam to na tej foto bude ja vidiet

matatara
25. máj 2011

baby som rada že sa vám páčia podľa mňa ešte mám čo doťahovať ale toto bol prvý pokus.... 😉 😉 😉

reruna
25. máj 2011

@gumkacka1 myslíš přes ten pečící papír? asi se to taky dá, ale můžeš zkusit udělat i čokoládovou potahovací hmotu http://mlsani.vesele.info/potahove-hmoty/cokola... z toho se dají dělat i ozdoby

jajuuus
25. máj 2011

no ale sa nervačím s tými kalami... sa mi to prehýba v rukách 😠

lusil2005
25. máj 2011

@jajuuus ja som ich mala cely cas otocene dole hlavou, aj ked som ohybala tie kraje dohora. az ked trosku obschli, nechala som ich doschnut na nasuchorenom mikrotenovom sacku v normalnej polohe...

gumkacka1
25. máj 2011

@reruna jeeeej to vyzera super, len neviem, co je to kukuricny sirup. To sa da kupit normalne v obchode alebo len v nejakom specializovanom?

alex21
25. máj 2011

@dm1 a mozes napisat aky je to ten tvoj vysnivani mixer, alebo hodit link. Celkom by ma to zaujímalo. Ja som tiez rozmyslala nad novym mixerom lebo mam len do ruky ale kedze som otehotnela tak som to nechala tak, ze ktovie ci a kedy sa k peceniu vratim, no aj tak ma to laka kupit si ho, tiez budem mat v lete narodky 😀

dm1
25. máj 2011

@gumkacka1 ja podla toho receptu robievam hmota je super na ruze krasne to z toho ide aj ostatne ozdoby dokonca sa da v pohode kliestikovat rovnako ako potahovka. Kukuricny sirup kupis v obchode zdravej vyzivy, v bioschope