Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
28. jún 2012

@reruna to neviem a vôbec nechápem načo roztrubovali rodičom, že ja pečiem tortu pre deti. Potom sa ma vypytovali kedy bude aká bude

mima595
28. jún 2012

no ja som za tu stonozku dostala zatial 6E, ale teda neriesim to, lebo JA SAMA som sa ponukla, že im ju upeciem, ucitelka povedal, že mam doniest blociky, že mi preplati, ale teda ja som nazbierala iba take blociky, tak na zvysok teda kaslem..moja chyba

jakelina
28. jún 2012

@lamps to je mi líto, věřím, že tě to mrzí. Každý nadává kolik co stojí, jak se zdražily vajíčka, energie a prostě všechno a pak si asi učitelky myslí, že jim zboucháš dortu z pěti vajec a jednoho másla ne??? 😒 😒 😒

bambula1307
28. jún 2012

@reruna
@lamps ano ano ja uz hovorim dopredu ze suroviny su drahe..ak chcu do marcipanu... No a ak budem davat len za material, zdoraznim, ze toto je ozaj len za material 😒 ..ono ked si vezmes pribinakovu plnku,..alebo mascarpon..sat to su najdrahsie ake mozu mat a ovocie k tomu..
Najlacnejsie su asi pudingove 😉

lamps
28. jún 2012

@jakelina ja to nejako rozdýcham, ale dopálená som riadne. Ja sa tu dva dni hrám s tortou a reakcia otrasná, neviem ... ľudia sme fakt všelijaký a niektorí sú veľmi zvláštny

jakelina
28. jún 2012

@lamps já bych ti to řekla tak, ty učitelky jsou krá.... Snad každá rozumná ženská co má sama rodinu ví jaké jsou ceny, že když dort váží 8 kilo, tak to snad není ze vzduchu a to nemluvím o tom, jak ta dorta byla nádherná. Něco tak originálního, do čeho jsi dala kus sebe a žádný vděk, já bych byla nadšená a ještě bych přidala něco pro tebe za práci. Však určitě ví, že máš velkou rodinu a musela jsi to dělat po nocích a ještě zadarmo. No darmo mluvit.
Moc na tebe myslím a nebuď smutná. Prostě jako vždy, za dobrotu na žebrotu.

oktarina
28. jún 2012

Holky prosívás, vy ste takové umělkyně šikovné, určitě mi poradíte, budu péct učitelce (ale zaplatí mi, to je dohodlé 😉 ) dort pro její dceru, panenku a potřebovala bych vykoumat, jak přychitit takové ty cukrové perličky stříbrné na marcipán, aby mi neodpadly při chlazení v ledniččce? Myslím, ž když použiju cukrovou vodu, že smyju tu sříbrnou barvu, ne? Děkujiiii mockrát!

jakelina
28. jún 2012

@oktarina jedlým lepidlem

aduskatt
28. jún 2012

@oktarina
ja lepmi trosickou vody

florentina
28. jún 2012

Ahoj holky, tak jen nakukuji a zase mažu k práci....už jsem tu byla ráno, napsala takový příspěvek a vůbec se to neodeslalo a tak už nemám energii to dělat znova...
každopádně všem děkuji za odkazy na ty posuvné formy, o víkendu na to juknu....

@lamps....ten dort byl úchvatný a naprosto tak chápu tvé rozladění z jejich reakce. Vypovídá to pouze o jejich inteligenci a je pak tragické, že takové ženštiny pak učí děti...co jim asi tak předají.

gabka32
28. jún 2012

holky, jak dlouho vydrží marpicán v ledničce? chci udělat s kukuřičným sirupem, který má trvanlivost do září... a jaké máte nejoblíbenější krémy a ovoce do dortů? myslím příchutě 😉

pipka
28. jún 2012

@lamps nechaapem, ved ta torta je prekraaasna, a uz na pohlad vyzera tazka, tak akoze kde je problem?
K veci ti mozem povedat, kedze ja ucim v skolke..a teda aspon nemam problem a budem svojim detom a mojej triede sama piect 😎 a kedze som zastupkyna a mam aj financie na starosti, tak si krasne suroviny vyuctujem a vybavene 😉

a nech mi ziadna ucitelka v skoke nepovie, ze na taketo nieco nemaju fond..lebo v kazdej skolke to tak je, ze prave na konci roka sa MUSIA pominat skolske peniaze lebo inak by prepadli miestnym uradom..aspon v statnych skolkach to tak je... 😉 😒

tak hanba nehanba by som sa spytala, ci je to taky problem zaplatit suroviny, ved ty to dokladujes blockami..nie len tak per huba si si vypytala 😅 🙄
a ak ti sprosto povedia, ze nemaju...tak na dalsi skolsky rok by som to urobila tak, ze ak si objednaju, tak ok, ale dopredu chcem na suroviny cca .... a zvysok bud doplatia alebo vratis podla blockov 😉

lifinka
28. jún 2012

@bambula1307 ano, z mléka puding pak roszpuštěnou čokošku a 2 žloutky a do vychladlého zamíchat šlehačku vyšlehanou se ztužovačem.

gabka32
28. jún 2012

a ještě prosím o radu - zkoušeli jste někdy krém (pudinkovo-máslový) zmrazit? mi jednou zbylo hodně krému, tka jsem to do mražáku šoupla, ale ted nevím, jestli to raději nevyhodit. ale třeba z našeho svatebního dortu jsem si kousek dala do mražáku, vytáhla ho na 1.výročí a byl jako čerstvý, i krém.. tak nevím 😕

aduskatt
28. jún 2012

@gabka32 pravy marcipan nemusi ist do chladnicky a ten krem ak vytiahnes, nechas rozmrazit v chladnicke a potom preslaha by mal byt ok

jakelina
28. jún 2012

@gabka32 použij třeba pro vás doma na nějakou roládu a tak, zákazníkovi bych už rozmrazený nedala.

lamps
28. jún 2012

@jakelina
@pipka
@florentina dievčence ďakujem za podporu. Mňa najviac mrzí ten prístup ako keby nič. Ja nehovorím, že mi musia neviem ako ďakovať, ale myslím si, že sa to patrí aspoň mňa tak učili. Ale veď uvidím zajtra a potom Vám napíšem ako to dopadlo. Teraz dokončujem ešte jednu tortu na večer 😅

florentina
28. jún 2012

@monika76 často na vás myslím a držím moc palečky. Věřím, že vše nakonec dobře dopadne.
Nicméně je mi vlemi líto, že něčím takovým musíš vůbec procházet ty a synové. Musíš mít sílu nejen za sebe, ale i za ně a už to je dost vyčerpávající a je tak velmi smutné, že pak musíš ještě řešit existenční záležitosti. Je jasné, že každý se musí otáčet co může, ale přesně pro takové situace, které teď prožíváš by měl být ten systém nastaven tak, aby dokázal účinně pomoci a trochu ti z tvého břímě odebral. I u nás je ten systém podobně nefunkční, je to smutné.
Ale co chci hlavně napsat. Pokaždé, když se podívám na svou dcerku, jsem nesmírně vděčná, že je zdravá (ťukťuk) a když čtu příběh jako je ten váš, o to víc si uvědomuji, jak musím být osudu vděčná a pokorná. A to mne vede, tak jako ostatní holky k tomu, že bych ti moc ráda aspoň trochu pomohla. Naprosto ale chápu, že když ti to tu takto napíšeme, tak odpovíš, že to zvládáš, děkuješ, ale pomoc nepotřebuješ. Protože jsi slušná ženská a když si to vezmu za sebe, také bych ocenila podporu, ale nechtěla bych být nikomu přítěží a tak těžko říct, pošlete mi peníze. Ráda bych ti ale nabídla opačný pohled. Věřím, že všechny holčiny tady tu pomoc myslí upřímně. A za sebe musím dodat, že jsem velmi vděčná, že mám zdravé dítě a velmi ráda bych pomohla někomu, kdo takové štěstí nemá. Svět tím nespasím a ani tebe má pomoc nezachrání, ale mě to velmi potěší, když budu moc aspoň trochu pomoci. Vždy alespoň jednou ročně se snažím zapojit do nějakého projektu a nějak pomoci, když mohu. No ale potřebných je tolik a člověk má vždy strach, že peníze skončí místo u potřebných někde u zprostředkovatelů. Takže za sebe říkám, když mi dovolíš ti pomoci, pomůžeš tím i mě. Budu vědět, že můj malý čin má nějaký smysl. A tak bych tě ráda poprosila, zda by jsi mi nenapsala číslo účtu, nebo pokud nechceš veřejně, tak do IP a třeba i těm ostatním co mají zájem pomoci. Dovolnám to, pomůžeš tím i ty nám...já si vůbec nedokážu představit, jak těžké musí být čelit sama takovým zprávám a natož řešit stres, jak zaplatit svému synovi léčbu, natož mu dopřát nějaké potěšení...a to si zasloužíš i ty, takže pokud k tomu budu moci alespoň maličko přispět, budu moc ráda. Jinak samozřejmě můžeme poskytnout i nějakou materiální pomoc, pokud by jsi něco potřebovala, ale věřím, že penízky jsou lepší, protože je člověk může použít právě na různé doplatky u doktora apod.

mojmacik
28. jún 2012

@reruna no ono je to v podstate akoze k narodeninam,lebo sme nastupili den po 3.narodeninach a za nami este nastupilo jedno dievcatko, tiez den po narodeninach a donieslo kvazi prichodne,teda narodeninove 🙂 a pred nami to tiez deti mimo nastup v septembi urobili 😝 ,tak aby sme nezostali nic dlzni 🙂 ....rodicia su rozni

monika76
28. jún 2012

@florentina Pekne napísané .Dievčene píšete a ja odpovedám na všetky vaše želania k skoremu uzdraveniu. a aj na poštu.Ste veľmi obetavé neviem ani čo napísat.Len zaťažko sa k takým veciam vyjadrovat veľmi @simasa ma na mňa kontakt dnes sme spolu aj rozpravali cez telefon. Ukecala ma a ja neviem či dobre robím ☹ Všetkým pekne Ďakujem a aj teraz to už ja napíšem Evičke ktorá poslal Jakubkovi kozmetiku pre atopikov.Velmi sme to potrebovali a velmi sa teším. Ďakujem

florentina
28. jún 2012

@pristela prosím mám na tebe zase dotaz ohledně krabice 😀 ....u toho dortu, jak jsi dělala ty tři krabice s fialovými růžemi a dvěma srdíčky nahoře, jsou na té úplně vrchní krabici stuhy. Ty na krabici vypadají jako krajka /v krajích jsou dirky, aspoň to tak vypadá/ a ta nahoře je dvoubarevná, má tmavý okraj....prosím neprozradila by jsi mi, jak si obě ty stuhy dělala? Jsou nádherné a ráda bych to také zkusila....děkuji moc

florentina
28. jún 2012

@monika76 vím, že není lehké přijmout pomoc, ale rozhodně děláš dobře. Já tedy můžu napsat @simasa, ale raději bych do IP kontakt od tebe, ať jí tim nezatěžuji....děkuji a držte se!....a nemusíš na to říkat nic, jen běž a dej pusinku Jakubkovi i za nás...

maca77
28. jún 2012
lamps
28. jún 2012

moja práve dokončená tortička pre 13-ročného chalana. Požiadavka bola, aby bol na nej chlapec so psom (ten je robený podľa foto, ktorú si pani doniesla), ja teda neviem, ale tieto torty pre chalanov a chlapov sú akési "suché" 😀 stále mám pocit, že jej niečo chýba. Ale chceli jednoduchú tortu

mizulienka
28. jún 2012

@lamps to mi je luto, pretoze torta bola nadherna a urcite aj vyborna...ale su ludia a ludia...ja so robila tortu do skolky zatial iba 2x, rovnake kremy som davala aj tam aj tam....jedny vychvalili tortu do neba a hned od mamicky si brali aj telefon na mna, v druhej skolke, len podali mamine tacku a ani dakujem, nic ☹
nejde o to, aby spievali ody ale aspon zo slusnosti povedat dakujem sa patri.

lamps
28. jún 2012

@mizulienka no asi tak. Ale asi si musíme zvyknúť na to, že ďakovať nie je v móde ☹

anibas
28. jún 2012

Žienky - išla som dať Filipa spať o 14:00 a teraz som sa zobudila 😀 😀 😀 včera som ťahala do 1:00 - teda dnes 😝 😝

lamps
28. jún 2012

@anibas tak to je super, aspoň si si oddýchla. Ja som išla tiež už ale 3 večery spať až po pól noci a tiež by som si pospala, ale nedá sa ☹

anibas
28. jún 2012

@lamps ja som nechcela - treba mi maľovať znak Liverpollu ale .... 😅 😅 😅

lifinka
28. jún 2012

@lamps tak to je síla, no jsem zvědavá na zítřek, zda se ve školce projeví 😉 , zamrzí to....