Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
18. dec 2012

@strihalka jasne, je to na to urcene🙂

mizulienka
18. dec 2012

@sisix ja povacsine peciem mramorovy, tak mozno ten a trochu citronvej kory by som postruhala do muky....ale pdla mna kludne aj kakaovy ten korpus...mozno baby este poradia 😉

lucula73
18. dec 2012

@strihalka aká pekná tortička,možem si požiačať nápad?idem robit deťom na besiedku 😉

strihalka
18. dec 2012

@lucula73 ano muzes, kdyz mi poradis jak na potahovou hmotu, 😀 lebo uz mam asi 5v kosi, stale se trha a neni elasticka☹

elen83j
18. dec 2012

@lussy23 to je z marcipánu,kúpené v kauflande 😉

lucula73
18. dec 2012

@strihalka a akú si robila?ktorá sa ti trhala?mne sa trhala občas len tá cukríková,ale teraz používam kupovanú,smartflex velvet 🙂......tá sa ti určite trhať nebude 🙂

strihalka
18. dec 2012

@lucula73 no ja si ji delam sama....voda maslo do toho pote hl.mouka a po vychladnuti vpracovat cukr...a stale to je takove pisove a netake ake ma byt

lucula73
18. dec 2012

@strihalka fú, tak takúto ani nepoznám,z muky??ešte zo sušeného mlieka by som urobila,ale toto som pravdupovediac ešte nepočula 😕 😕
baby tu robievajú mliečny marcipán,ale toto fakt neviem........nechceš vyskúšať nejakú inú hmotu?možno ti sadne a podarí sa nejaká iná 😉 Mňa to prestalo baviť,preto som začala kupovať hotovúúúúúú 😀

kočky kto tu raz spomínal taký krem,že vymieša puding creme ole a capne tam maslo a hotovo,neviete? @veccernici? ?
dačo rýchle na besiedku mi treba 🙂

strihalka
18. dec 2012

@lucula73 ano uz hledam hotovu ...jen dodani aby se stihlo do patku...

stankapk
18. dec 2012

@strihalka jeeej to je moja torta z minulych vianoc. Som velmi potesena ked niekomu posluzi ako inspiracia 🙂

stankapk
18. dec 2012

@strihalka inac potahovku som robila z mmf podla receptu na prvej strane. Ale smartflex je lepsi.

strihalka
18. dec 2012

@stankapk jeee to fakt?asi ale pocitas s tim, ze kdyz je na nete, ze poslouzi nekolika lidem ako inspirace...me prijde naozaj krasna a ne az tak slozita..🙂 takze ste osobne je naozaj nadherna🙂 a dovol mi pokusit se zkopirovat aspon z male casti tvuj vytvor🙂

stankapk
18. dec 2012

@strihalka Dakujem. Kludne ju okopiruj aj celu. Toto bola moja siedma torta v poradi. Ja vobec nie som kreativna robila som tych snehuliakov presne podla obrazka. A vacsinu mojich tort kopirujem...

strihalka
18. dec 2012

@stankapk Muzem se optat...? Pokud ma potahova hmota prichut, je to hodne vyrazna chut, ci jen taky lehce?je treba tuto chut radeji zkombinovat s plnkou?

stankapk
18. dec 2012

@strihalka Ja vsetky torty potahujem mmf s prichutou mandlovou. Podla mna to nie je velmi citit. Smartflex kupujem na modelovanie, pretoze sa dobre farbi. Mala som iba mandlovy nie je velmi aromaticky. Ale pokial viem kocky to nejak nekombinuju s plnkou..

lokalistin
18. dec 2012

@mamina1978 no ja ked mam objednavku ja kazdy den sedim na internete hladam skusam, rozmyslam nic sa mi nedari a toto bola prva torta ,pri ktorej som nemala vobec stres,vsetko klapalo lepsie nez som si predstavovala a musim povedat,ze s vysledkom som bola viac nez spokojna. dostala som 5€trinkgeld a videli ma sefovci jak som ju niesla do roboty kedze som ju davala kolegovi a sef si ma dal zavolat a opytal sa ma ci by som mu mohla na piatok urobit tortu.Mame Jahresabschluß pri varenom vinku a, ze chce pre nas zasponzorovat tortu,bola som vystastnena,ale zial ja uz vo stvrtok rano odchadzam takze som mu musela dat kosom.Inac o nom vsetci hovoria,ze je teply ci to stimmt neviem,ale ked mi dneska hovoril,ze videl tu tortu und die ist so süß sie ho mala vidiet jaky ksicht no 100% teply

lokalistin
18. dec 2012

@strihalka to je varna co robis ty a neporadim ani ja . ked som ju prvy krat robila podarila sa mi super a chutovo bola super. Tak som si ju isla urobit zase a hned som urobila zltu aj zelenu a obidve mazlave az mazlave lepkave no hruza odvtedy ju nerobim 😉

lokalistin
18. dec 2012

@mamina1978 no vidis nepoznam to ja som si nosila aj polohrubu, ale potom som skusila s hladkou a paci sa mi ten korpus este lepsie takze ja kupujem len hladku a pouzivam ju vsade

strihalka
18. dec 2012

@lokalistin ktora ze je varna? ta se jeste musi varit?je nejaka kterou jen rozvalim? 😀

lokalistin
18. dec 2012

@strihalka ta hmota,ktoru si ty teraz sama varila sa vola Varna. Ja osobne pouzivam White Icing. Ta sa len rozvala.Mne vyhovuje,sem tam si robim sama z cukrikov,ale ja väcsinou robim pre moslimov a ti nemozu zelatinu tak pouzivam kupovanu

mamina1978
19. dec 2012

@lokalistin No to aj ja som si po tolkych rokoch zvykla na hladku muku, lebo ak som sa nedostala na SK a moje zasoby sa minuly, tak som musela improvizovat 😅 😅 😝 😝
A mimochodom, ja tiez robim korpusy ,, len s hladkou mukou´´ a su vlacnejsie 😵 a myslim, ze aj ovela chutnejsie 😉 🙂
Polohrubu muku pouzivam, len do starych receptou od mojej maminky a mojej babinky 😔 🙂

benjik
19. dec 2012

Ahoj holky,nestíhám vás číst,jen sen tam zkouknu vaše nádhery.Dorty ted nepeču,není čas. Jdu k vám s prosbou,už kdysi jsem si vyhlédla dort jedničku,horní půlka bylo nebe s obláčky,spodní tráva.Dělaly jste ho některá nebo nemáte nějakou pěknou jedničku uloženou? Na netu nemůžu najít nic,co by se mi líbilo.

strihalka
19. dec 2012

@lokalistin a vies mi napsat presny nazev? a jaka je nejlepsi prichut fondanu na potah?

strihalka
19. dec 2012

A jeste jednu radu poprosim.....kolik potrebuji fondanu na potazeni te torty?prumer je cca 40cm...bude stacit 0,7kg, alebo radeji 1,4?

ajka82
19. dec 2012

moje vcerajsie dielo 😅 prosim o prepacenie, ale drzala som tortu jednou rukou pred skrinkou a druhou fotila by nebolo vidiet vsetko okolo 🤐 😝
hore pojde este vraj sviecka s cislom 🙂

olifcek
19. dec 2012

@ajka82 je krasna, dakujem, uz sa tesim, az ju mm prinesieeee 😵 😵

skoda, ze nemas foto i zhora ;)

ajka82
19. dec 2012

@olifcek 😉 obloha je modra

mariann2
19. dec 2012

ahojte, pridávam moju vianočnú tortičku pre kolegyne, pozvali ma na vianočnú kapustnicu, tak aby som nešla s prázdnou rukou

muffinka8
19. dec 2012

@mariann2 krásna torta 🙂 som si uložila 😵

aduskatt
19. dec 2012

@strihalka ja na priemer 23 cm potrebujem cca 550 g, takze skor to vacsie balenie