Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

benjik
5. jan 2013

@lubi22 díky díky díky,ta s balonky je úžasná 😵

maya30
5. jan 2013

ahojte, pridavam spominane spievankovo, rozpravocku nepoznam, moj mensi to nechce pozerat, tak je mozne ze chybicka sa najde 😉 vcera sme mali navstevu a skonstatovali ze to dievca vyzera ako nafukovacia anca...tak dík 😀 ale snad to nebude tak zle, len jej trochu nozky popraskali 😒
Este sa chcem spytat cim lepite pismenka na podlozku, ja som ich prilepila len vodou ale jedno uz nedrzi, neviem ci preziju prevoz...

ollako
5. jan 2013

Ahojte baby chystam sa robit svokrovcom tortu maju spolocne narodeniny, tak som si predstavovala nieco taketo
http://tortyodmamy.sme.sk/image/tide/41?page=6 len neviem ako sa to potahuje aby to bolo dvojfarebne aj som hladala na nete, no nemozem to najst...mohli by ste mi prosim poradit, velmi pekne dakujem mam ju potuahnut celu a potom polovicku inou a spoj zakryt ozdobami ? ale zda sa mi skoda potahovky, alebo to mam len proste dopasovat vedla seba??

inak pred vianocami som robila moju tretiu potahovanu tortu, skusala som MMF hroza ako sa mi tahalo , trhalo, a to bola torta pre susedky juj ako som sa nanervacila, robila som hello kitty, len hlavu, jednoducha, tak reku to zvladnem, ty kokos, ale ta hmota otras mala som to take nerovnomerna akoby hrckate,a pritom sa mi krasne rovno podarila natriet maslom ale uz som mala aj zehlicku, tak som vyrovnavala ako diva akoze bola na pohlad tak upackana, ale vraj velmi chutila, robila som mramorovy kurpus s pribinakom a ananas....... so smartflexom to ide fakt krasne

jakelina
5. jan 2013

@ollako zobrazí se celá stránka ne jeden dort

dadka212
5. jan 2013

ahojte kočky....moja dnešná, ideme na oslavu tak nesiem tortičku

jakelina
5. jan 2013

@ollako potáhni prostě půlku jednou barvou a druhou k tomu a ožež to ať máš rovný ten spoj a pak to zamaskuješ nějakými kytičkami.

jakelina
5. jan 2013

@dadka212 je úžasná

lucula73
5. jan 2013

ahojte,pridávam moju plnoštíhlu baletku 🙂

a moc ďakujem @pristela pristelke za mašličky 🙂

lucula73
5. jan 2013

@ollako ja by som to napoly potiahla a spoj prekryla 🙂

dadka212
5. jan 2013

@jakelina dakujem 😵

sife
5. jan 2013

Baby, prosim poradte mi, chcela som tak doma skusit spravit potahovku na tortu pre synovca, nasla som recept so susenym mliekom, ale ked som to spravila, tak nebola pekna biela a hladka, ale taka light bezova a skor drsna. To sus.mlieko bolo take nie biele, mohlo to byt tym? Alebo ake mlieko pouzivate vy? Prip. mate iny recept? Dakujem 🙂

dm1
5. jan 2013

@sife mliecny marcipan nikdy nebude uplne biely jedine vybielit bielidlom. Skus MMF z cukrikov recept je na prvej strane 😉

sife
5. jan 2013

@dm1 aha, dakujem, len preco nebol aj hladky, ale taky drsny, myslis, ze som ho malo spracovala?
A nevies, ci v obchode kupim cisto biele marshmalow? Alebo odkial?

dm1
5. jan 2013

@sife to neviem preco drsny ja ho nerobim tak neporadim. A biele ja kupujem v lidly ked su americke dni ale maju vraj aj v niektorych kauflandoch

sife
5. jan 2013

@dm1 Super, dakujem za radu, a daju sa z tej hmoty tvarovat auticka alebo nejake ine postavicky?

lawli
5. jan 2013

Ahojte vospolok ,moja dnešná...boli nadšení ,keď si po ňu boli ,tak hádam im aj tak bude chutiť 🙂

anibas
5. jan 2013

@benjik pomôže??? 🙂 🙂

jakelina
5. jan 2013

@sife musíš to mléko i cukr osít

vecernicci
5. jan 2013

@sife musis ho dyl propracovavat, ja ho v robotu nechavam "kvedlat" I ctvrt hodiny 😉

anibas
5. jan 2013

alebo

vecernicci
5. jan 2013

@pipka nejdriv si obarvim na fialovo a pak po troskach pridavam ruzovou 😉

lifinka
5. jan 2013

@vecernicci
@jakelina
@anibas
@dadka212
i ostatní holky, prosím inspiraci zda máte: dort s princeznou, buď vyřezanou, anebo figurku, bude to na kulatém dortě.MOc děkujiiiii

ollako
5. jan 2013

@jakelina ja som si myslela, aj to mam nejak k sebe prilepit, nebude sa to odpajat? dakujem za pomoc

dm1
5. jan 2013

@sife jasne daju aj kvety na drotiku. len to chce trafit spravny pomer cukru aby sa ti s tym dobre robilo

benjik
5. jan 2013

@anibas díky,pomůže,ta balonková je super,jen musím vymyslet jiný spodek,vláček bude totiž na jiném dortu.Dělám celkem tři.

benjik
5. jan 2013

@lawli nedivím se,že byly nadšení,je úžasná!!! 😵 😵 😵 😵

lifinka
5. jan 2013

@mizulienka no já právě také přemýšlím, jak s novým rokem a cenou, eletrika půjde nahoru a já nevím, jak bych to pak splácala, když bych doplácela.....Já si brala 230kč/kg a nevím, zda mám dát 250kč/kg.................

sife
5. jan 2013

@jakelina
@vecernicci
@dm1 dakujem za radu.

nika1985
5. jan 2013

bmw je dobosova s bananmi
Lienka moja prva je pre nase slniecko prvy krat som skusala malovat na uz potiahnutu tortu