Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lawli
21. sep 2013

@mysiatkoo @ikula2 ďakujem kočky 🙂

timuss
21. sep 2013

@vladiella ahoj...no tak to, čo som kukala ja sú len šablóny na vyšívanie...ešte nemám nič posťahované, len som to pozerala cez google...

muffinka8
21. sep 2013

@lubinkova náhodou je to auto super 🙂 ja už mám nejakú tú tortu "odpečenú", ale na 3D si vôbec netrúfam 😅 neprikrývaj ničím ...

dida38
21. sep 2013

tak po dvojmesacnej prestavke som opat nieco "vytvorila"... 🙂 k Tamuskinym tretim narodeninam...a podla jej priania Kittynka 😀
spodok bol coko korpus a coko plnka s bananmi a vrch mramorovy korpus s vanilkovym kremom a jahodami....

katrin21
21. sep 2013

ahojte baby...
tak hlasim, že mascarpone plnka s bielou čoko a ovocim mala obrovskyyyy uspech !!! vsetci chceli recept 🙂
chvalili decka , aj dospelaci a aj vzhlad, podarila sa mi ako original na obrazku, takze dcera nadšena.. Tak nebolo to nic zložite, takze pohoda. Ale ta plnka fakt milo prekvapila a mrazene maliny neboli vobec kysle, asi sa osladili z tej plnky 🙂
A plnky, co sa mi zdalo, ze bude moooooc, tak nakoniec po rozkrojení jej bolo akurat.. torta priemer 26cm ..fotka aj s 13r oslavenkynou, mojou dcerou 🙂

aduskatt
21. sep 2013

@katrin21 vidim, ze ta cierna Ti celkom fajn chytila🙂

katrin21
21. sep 2013

@aduskatt Adi, ani nie.. malo jej bolo, musela som pridat tu fialovu, co som mala doma, ked som jej dala veeeela, tak potom uz to bola pekna cierna 🙂 Ale tak dalo sa to, vyznelo to pekne, ale bez tej fialovej by to bolo len take tmavsie sede 🙂
A ta zlta bola uzasna, krasna citronova 🙂 fakt pekny odtien, na fotke vyzera trochu inak, ide do zltozelena akoby, ale v skutocnocti bola krasna , jasna 🙂
Vysledok ale nadmieru uspokojivy 🙂

aduskatt
21. sep 2013

@katrin21 no tak super, torta vyzera krasne🙂

katrin21
21. sep 2013

@aduskatt dakujem 🙂 vdacim za to aj tebe 🙂

luciahromadkova
21. sep 2013

@katrin21 pekna torta a fajn, ze si bola spokojna aj s plnkou a že teda nakoniec to bolo ok, a nebolo jej tak vela ako sa zdalo 😉 , zavisi to totiz aj od toho kto ma ako rad mnozstvo a pomer cesta a plnky, tato kombinacia plnky a malin je fakt super, takze to znieslo, ja to mam tiez takto radsej, aj ked uznam ze pri plnení to ide horsie...
osobne uz pod potah maslo s cukrom a roztopenou coko alebo velmi nepouzivam, skor vyssie spominane ganache, a to sa natiera fajn aj pri tejto plnke
Ja plnim korpusy tak, ze si dam do cukrarskeho jednorazoveho vrecka spicku na kremy, naplnim vrecko plnkou a na platoch korpusu nastriekam dookola a vyplnim nastriekanim postupne cely stred, dam ovocie tak do okola ale nie velmi k okraju, plat korpusu a pritlacim, a tak striedam... vtedy mam plnky akurat. Ked mam posledny plat ten uz len pritlacim a vidim zboku kolko masla alebo ganache potrebujem na obmazanie torty. Ak obmazavam maslom tak boky obmazem zarovnam a aj vrch obmazem, ale ak davam ganache /zmes z coko a slahacky na 250 g slahacku ide 500 g tmavej coko/, tak kludne este na boky pouzijem plnku, naplnene dam zachladit a potom obmazavam boky do rovna ganache a tiez vrch. Ganache urobi na torte po stuhnutí povrch ako coko poleva a nehrozi, ze sa potah bude topit. Naucila som sa to takto tu od dievcat. Som rada, ze si spokojna.

ajka82
21. sep 2013

moje dve tohtotyzdnove-madagaskar som si zopakovala spred roka ale miesto vyse 5kg mala mat do 3,5 (a ma 3,4 😝 ) a druha na zelanie nepotiahnuta, chceli len poliat coko a na vrch psickov, tak som sa hrala s transferom 😉
zajtra vykladam nohy, obed uvareny z dneska a deti chcu ist zas do kina ...tento krat na mimoňov 😅

juditkak
22. sep 2013

vcerajsia pre syna

artepf
22. sep 2013

ahoj holky, díky za další krásné dortíky k inspiraci 😵 , přidávám i já svoje, u té krtečkové jsem měla průšvih - spletla jsem jméno - místo Štěpánka jsem si zafixovala i zapsala, že má být Šimonek, přijel pro něj chlap, nevšiml si toho a volala mi potom paní, že je tam špatně jméno, no já jsem byla na infarkt, tohle se mi ještě nestalo 😢 , naštěstí její mamka jela ještě něco zařizovat cca 10 km od nás, tak se tady stavila pro nová písmenka - jako kdybych to tušila, lepila jsem je na vlaječky a až ty na dort, takže se jim to snad podařilo odlepit a nalepit nové, ještě jsem jim k tomu přidala čokoládu jako omluvu a dýško, co jsem dostala navíc, jsem s omluvou vrátila 😖. Takže jsem měla celkem zkaženou sobotu ☹

zuzana124
22. sep 2013

@jakelina ďakujem veľmi pekne 🙂

jakelina
22. sep 2013

@lawli no tak ten je i u nás, myslím že jsem z něj už jednou dělala, ale nějak si nepamatuju jestli byl lepší než jiné , tak zkusím a když to z něj jde dobře tobě, tak půjde i mně. 😀 😀

jakelina
22. sep 2013

@artepf to se mi taky jednou stalo, ale všimla jsem si toho ještě doma asi deset minut před přídáváním. Poslali mi fotku dortu, který chtějí a na něm bylo jméno Dominik a já hezky dělám písmenka, podívám se na fotku a už tam lepím Dominik. Pak jsem se těsně před předáváním dívala do diáře na nějaký jiný dort a oči mi padly na řádek kam si píšu jméno co chtějí napsat na dort a tam Kubíček. Tak já honem předělávala a ještě jsem měla poslední písmenko v ruce a už paní zvonila. 😝 😀
Mrzí tě to, ale stát se může. Ten chlap se měl podívat ne?? 😝

zuzana124
22. sep 2013

@dagmarmustafa krásna tortička a tie kvietky sú nádherné
@lawli nádherné autíčko a tie postavičky sú úžasné 🙂

mamcas
22. sep 2013

Ahojte zienky, neskutocne tortusky ste zas napiekli. Nepamatam si vsetky nicky, ale @mysatkoo uplny uzas ten futbalista, strasne obdivujem, ze mas svoj styl a hned viem ked vidim tortu ze je od teba 😀 @pristela to iste, vidim tortu a viem kto ju robil 😀 uzaaasne vsetky do jednej @lamps ty si na seba moc velka kriticka 🙂 tie torticky su obenadherneeee a tiez si osobita tortarocka 🙂 @jakelina paradaaaaa @lawli to afto je neskutocneeeee, ja som teraz robila a povedala som, ze nidky viac, otrasna robota, vobec mi 3D torty nejdu, cize klobuk dole pred tebou 🙂

mamcas
22. sep 2013

no a pridavam svoje tohtovikendove, prva ako keby za trest a druha konecne ulahodila mojmu srdiecku 🙂 znama chcela tortu na krst, ja ze reku pozri si net, poslala mi take dve ohavy, ze to svet nevidel, tak ja som skusila moje inspi poslat a trpla som co z toho bude a nastastie si vybrala krasnu a ja som z toho urobila poschodku inspirovanu Vami tu za co moc dakujem 🙂

orygynal
22. sep 2013

ahojte, ozvala sa mi jedna známa, či jej neurobím iba postavičky na tortu (tortu by si upiekla sama) a ja vôbec neviem, čo by som za to mala vziať... ide o 3 postavičky z rozprávky Monsters a. s. (Sally, ten jednooký majk a dievčatko - píš ako počuješ hahaha). ja teda vôbec pre známych nepečiem, pečiem iba pre svoje deti (nedávno som tu dávala Mášu a medveďa), tak nemám ani predstavu 😕 . ďakujem za vaše názory 🙂

oktarina
22. sep 2013

Holky jsem zacatecnik a teprv budu kupovat vybavu 😀 poradite mi, jake jsou vhodne formicky na pismenka? A libi se mi ten transfer - to koupim nejakou formu do kterw nasypu barvicku a pak to zaleju cokoladou?

mysiatkoo
22. sep 2013

@mamcas heh, dakujem ti za mile slova, no dako sa mi to nezhoduje s mojim pocitom 😀 😀 a s autom si sa popasovala statocne - klobuk dolu .... tvar ma uplne dokonaly 😉

lamps
22. sep 2013

@mamcas 😀 😀 no som, to je pravda a som neskutočná puntičkárka 😝 niekedy mám sama zo seba nervy, lebo si všimnem a štvú ma aj veci, ktoré iní vôbec nevidia. A keď sa mi niečo nepodarí, tak ako som si predstavovala .... tak to mám sama so sebou ťažké 😠

jakelina
22. sep 2013

@orygynal já to vždy odmítnu, ty se namakáš, stejně se jim to bude zdát za postavičky hodně a pak to po tobě budou chtít pořád.

lamps
22. sep 2013

@orygynal podobne ako @jakelina takéto objednávky odmietam

aduskatt
22. sep 2013

@orygynal rovnako ako kocky, bud cela torta, alebo nic.vynimka, ak zakaznicka berie aj iny cukrarsky tovar zo shopu a mam cas, tak vtedy som ochotna, inak nie

mysiatkoo
22. sep 2013

@orygynal ak mas zaujem tej znamej pomoct, tak si skus odhadnut cas co na tom stravis, ocen si ho podla seba + hmota a farby a dostanes sa s najvacsou pravdepodobnostou na cenu, ktoru ti znama nebude oxotna zaplatit, takze budes na tom ako holky pisu - bud cela torta, alebo nic 😉 alebo to je taka dobra znama, ze jej to urobis z cistej lasky k nej za hrube naklady na hmotu a farby

1zaza
22. sep 2013

Ahojte, pridávam moje svadobné, obe išli na jednu svadbu 🙂, Krásu ste napiekli, idem páčitkovať

katrin21
22. sep 2013

@luciahromadkova a to ganache, ked tam ide slahacka - tak to netecie potom pod potahovkou? to mi je zvlastne

aduskatt
22. sep 2013

@katrin21 netecie, cokolady je tam viac ako slahacky